Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2010. gada 27. aprīļa lēmums Nr. 89 "Par sagruvušās ēkas K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, atlieku aizvākšanu un teritorijas sakārtošanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.05.2010., Nr. 78 (4270) https://vestnesis.lv/ta/id/210234

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Pašvaldību savienība: Par finansējumu pašvaldību ceļiem un ielām

Vēl šajā numurā

19.05.2010., Nr. 78 (4270)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: lēmums

Numurs: 89

Pieņemts: 27.04.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.89

Ventspilī 2010.gada 27.aprīlī (prot. Nr.9, 26.§)

Par sagruvušās ēkas K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, atlieku aizvākšanu un teritorijas sakārtošanu

Nolūkā nodrošināt Ventspils pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem sakārtotu pilsētvidi Ventspils pilsētas dome aktīvi risina jautājumus par Ventspils pilsētā esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu un uzturēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Attiecīgi sagruvušās ēkas K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī (kadastra Nr.2700 001 1010), (turpmāk tekstā – Ēka) atliekas vizuāli bojā Ventspils pilsētvides ainavu.

Atbilstoši Ventspils Zemesgrāmatu nodalījumā Nr.100000167364 izklāstītajai informācijai, nekustamā īpašuma K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, īpašnieks ir SIA "Ventnektrans" (reģ.Nr.41203022425).

Saskaņā ar Civillikuma 1084.pantā ietverto principu, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem, kā arī ja būves īpašnieks vai valdītājs, pretēji attiecīgās varas pieprasījumam, nenovērš draudošās briesmas, tad attiecīgai iestādei, raugoties pēc apstākļiem, būve jāsaved kārtībā vai arī pavisam jānojauc uz īpašnieka rēķina.

Savukārt Būvniecības likuma 31.pantā noteikts, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama vai tā bojā ainavu, īpašniekam saskaņā ar attiecīgās pašvaldības lēmumu tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084.panta noteikumiem. Ja būves īpašnieks līdz noteiktajam laikam nav izpildījis pašvaldības lēmumu, pašvaldība organizē šīs būves savešanu kārtībā vai nojaukšanu. Ar savešanu kārtībā vai nojaukšanu saistītos izdevumus sedz būves īpašnieks.

Ēkas īpašnieks ir vairākkārt informēts par esošo stāvokli nekustamajā īpašumā, t.sk. četras reizes administratīvi sodīts par īpašuma neuzturēšanu kārtībā.

Pamatojoties uz Civillikuma 1084.panta pirmo un trešo daļu, Būvniecības likuma 31.panta pirmo, trešo un piekto daļu, kā arī Ventspils pilsētas domes Nekustamā īpašuma sakārtošanas un namīpašumu remontdarbu kvalitātes vērtēšanas komisijas 2010.gada 26.janvāra ieteikumu, Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas 2010.gada 9.aprīļa ieteikumu un Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības jautājumu komitejas 2010.gada 23.aprīļa lēmumu, Ventspils pilsētas dome

nolemj:

1. Lai novērstu bojājumus Ventspils pilsētvides ainavai, uzdot ēkas K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī (kadastra Nr.2700 001 1010), īpašniekam SIA "Ventnektrans" (reģ.Nr.41203022425) veikt sagruvušās Ēkas atlieku aizvākšanu un teritorijas sakopšanu, secīgi realizējot sekojošas darbības:

1.1. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 12.maijam iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā aizpildītu un saskaņotu atļauju par tiesībām veikt darbus pilsētas teritorijā (turpmāk tekstā – Atļauja) saskaņā ar pielikumu uz 4 lapām;

1.2. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 10.jūnijam pabeigt sagruvušās Ēkas atlieku aizvākšanas un teritorijas sakopšanas darbus un iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā iesniegumu par to, ka darbi izpildīti atbilstoši Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajās inspekcijas izsniegtajai Atļaujai.

2. Ja nekustamā īpašuma K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, īpašnieks SIA "Ventnektrans" nepilda kādu no šā lēmuma 1.punktā noteiktajām darbībām šā lēmuma 1.punktā noteiktajā termiņā, tad Ventspils pilsētas pašvaldība organizē sagruvušās Ēkas atlieku aizvākšanu un teritorijas sakopšanu atbilstoši normatīvo aktu normām.

3. Uzdot Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvai inspekcijai (I.Eklone) paziņot nekustamā īpašuma K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, īpašniekam SIA "Ventnektrans" par šā lēmuma 2.punkta izpildes uzsākšanu ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienas pirms sagruvušās Ēkas atlieku aizvākšanas un teritorijas sakopšanas darbu uzsākšanas.

4. Ja sagruvušās Ēkas atlieku aizvākšanu un teritorijas sakopšanu organizē Ventspils pilsētas pašvaldība, tad ar sagruvušās Ēkas atlieku aizvākšanas un teritorijas sakopšanas darbu izpildi saistītos izdevumus, pamatojoties uz Būvniecības likuma 31.panta trešo daļu, sedz nekustamā īpašuma K.Valdemāra ielā 33, Ventspilī, īpašnieks SLA "Ventnektrans".

5. Kontroli par šī lēmuma izpildi uzdot veikt Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram (A.Ābele).

6. Šo lēmumu Administratīvā procesa likuma noteiktā kārtībā var pārsūdzēt tiesā viena mēneša laikā no tā paziņošanas dienas.

Sēdes vadītājs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1.vietnieks infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!