Ministru kabineta noteikumi Nr.473
Rīgā 2010.gada 25.maijā (prot. Nr.27 18.§)
Kārtība, kādā tiek noteikti valsts nozīmes pasākumi Aglonas svētvietā, kā arī nodrošināta to norise un finansēšana
Izdoti saskaņā ar likuma "Par starptautiskas nozīmes svētvietu Aglonā" 7.panta trešo daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā:
1.1. pasākumi starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā (turpmāk – svētvieta) tiek noteikti par valsts nozīmes pasākumiem;
1.2. tiek nodrošināta valsts nozīmes pasākumu norise svētvietā;
1.3. tiek piešķirti valsts budžeta līdzekļi valsts nozīmes pasākumu organizēšanai svētvietā un ar valsts nozīmes pasākumiem saistītu svētvietas uzturēšanas izdevumu segšanai.
2. Katoļu baznīcas Latvijā (turpmāk – baznīca) vadība katru gadu līdz 1.martam iesniedz Tieslietu ministrijā to svētvietā paredzēto pasākumu plānu nākamajam gadam, kuri varētu būt valsts nozīmes pasākumi, kā arī ar valsts nozīmes pasākumiem saistītu svētvietas uzturēšanas izdevumu detalizētu aprēķinu.
3. Baznīcas vadība par katru pasākumu, kas iekļauts svētvietā paredzēto pasākumu plānā, sniedz detalizētu ar attiecīgā pasākuma nodrošināšanu saistītu darbību izklāstu, kā arī norāda nepieciešamo valsts budžeta līdzekļu apmēru katras darbības nodrošināšanai.
4. Lai izstrādātu valsts nozīmes pasākumu nodrošināšanas un drošības plāna (turpmāk – drošības plāns) projektu un izvērtētu baznīcas iesniegto ar valsts nozīmes pasākumiem saistītu svētvietas uzturēšanas izdevumu detalizētu aprēķinu, Ministru kabinets izveido rīcības komiteju šādā sastāvā:
4.1. Aizsardzības ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
4.2. Ekonomikas ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
4.3. Finanšu ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
4.4. divi Iekšlietu ministrijas pilnvarotie pārstāvji;
4.5. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
4.6. Satiksmes ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
4.7. divi Tieslietu ministrijas pilnvarotie pārstāvji;
4.8. divi Veselības ministrijas pilnvarotie pārstāvji;
4.9. Vides ministrijas pilnvarotais pārstāvis;
4.10. Latgales reģiona attīstības padomes pilnvarotais pārstāvis;
4.11. Preiļu novada domes pilnvarotais pārstāvis;
4.12. Aglonas novada domes pilnvarotais pārstāvis;
4.13. divi baznīcas pilnvarotie pārstāvji;
4.14. Zemkopības ministrijas pilnvarotais pārstāvis.
5. Rīcības komitejas darbu vada un materiāltehniski nodrošina Tieslietu ministrija.
6. Rīcības komitejas priekšsēdētājs, ja nepieciešams, šajos noteikumos minēto uzdevumu veikšanai var pieaicināt citus speciālistus un ekspertus, kā arī normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieprasīt uzdevumu izpildei nepieciešamo informāciju no citām valsts institūcijām.
7. Rīcības komiteja izvērtē šo noteikumu 2.punktā minēto pasākumu plānu, budžeta pieprasījuma pamatotību un priekšlikumus par pasākumiem, kurus finansē no valsts budžeta līdzekļiem, un sagatavo drošības plāna projektu nākamajam gadam.
8. Drošības plāna projektā ietver pasākumus, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības, ceļu satiksmes drošības, neatliekamās medicīniskās palīdzības, sabiedrības veselības, dzeramā ūdens mikrobioloģiskās un ķīmiskās izmeklēšanas nodrošināšanu, ceļu satiksmes organizēšanu un sabiedrības informēšanu, ugunsdrošības un glābšanas profilaktiskos pasākumus un citus svētku norises nodrošināšanai nepieciešamos pasākumus.
9. Tieslietu ministrija katru gadu līdz 1.jūnijam iesniedz apstiprināšanai Ministru kabinetā priekšlikumus par atsevišķu pasākumu noteikšanu par valsts nozīmes pasākumiem, finansējuma apmēru ministrijām apstiprināto valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu ietvaros, finansējuma apmēra pārdali starp pasākumiem (ja nepieciešams) un drošības plāna projektu.
10. Attiecīgā ministrija Ministru kabinetā akceptētā svētku pasākumu finansējuma apmēra ietvaros nodrošina šādu pasākumu īstenošanu:
10.1. Iekšlietu ministrija – sabiedriskās kārtības, ceļu satiksmes drošības, ceļu satiksmes organizēšanas, ugunsdrošības un glābšanas pasākumi;
10.2. Satiksmes ministrija – ceļu satiksmes organizēšana;
10.3. Tieslietu ministrija – šo noteikumu 8.punktā minētie citi svētku norises nodrošināšanai nepieciešamie pasākumi;
10.4. Veselības ministrija – neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana un dzeramā ūdens mikrobioloģiskā un ķīmiskā izmeklēšana;
10.5. Zemkopības ministrija – dzeramā ūdens izmeklēšana kārtējā monitoringa ietvaros.
11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2005.gada 6.decembra noteikumus Nr.915 "Kārtība, kādā tiek noteikti valsts nozīmes pasākumi starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, kā arī nodrošināta to norise un finansēšana" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 196.nr.).
Ministru prezidenta vietā – vides ministrs R.Vējonis
Aizsardzības ministrs, tieslietu ministra pienākumu izpildītājs I.V.Lieģis