Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2010. gada 15. jūnija lēmums Nr. 130 "Par ēkas Tārgales ielā 16, Ventspilī, savešanu kārtībā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.07.2010., Nr. 104 (4296) https://vestnesis.lv/ta/id/212635

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Aizvadot mūžībā pirmo atjaunotās neatkarīgās Lietuvas Republikas prezidentu Aļģirdu Brazausku

Vēl šajā numurā

02.07.2010., Nr. 104 (4296)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: lēmums

Numurs: 130

Pieņemts: 15.06.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.130

Ventspilī 2010.gada 15.jūnijā (prot. Nr.12; 25.§)

Par ēkas Tārgales ielā 16, Ventspilī, savešanu kārtībā

Nolūkā nodrošināt Ventspils pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem drošu un sakārtotu pilsētvidi Ventspils pilsētas dome aktīvi risina jautājumus par Ventspils pilsētā esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu un uzturēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Attiecīgi ēka Tārgales ielā 16, Ventspilī (kadastra Nr.2700 025 0108), (turpmāk tekstā – Ēka) sakarā ar tās šā brīža tehnisko stāvokli apdraud sabiedrisko drošību, kā arī vizuāli bojā Ventspils pilsētvides ainavu.

Atbilstoši Ventspils Zemesgrāmatu nodalījumā Nr.3365 izklāstītajai informācijai nekustamā īpašuma Tārgales ielā 16, Ventspilī, īpašnieks ir Vladimirs Larionovs.

Saskaņā ar Civillikuma 1084.pantā ietverto principu, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem, kā arī, ja būves īpašnieks vai valdītājs, pretēji attiecīgās varas pieprasījumam, nenovērš draudošās briesmas, tad attiecīgai iestādei, raugoties pēc apstākļiem, būve jāsaved kārtībā vai arī pavisam jānojauc uz īpašnieka rēķina.

Savukārt Būvniecības likuma 31.pantā noteikts, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama vai tā bojā ainavu, īpašniekam saskaņā ar attiecīgās pašvaldības lēmumu tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084.panta noteikumiem. Ja būves īpašnieks līdz noteiktajam laikam nav izpildījis pašvaldības lēmumu, pašvaldība organizē šīs būves savešanu kārtībā vai nojaukšanu. Ar savešanu kārtībā vai nojaukšanu saistītos izdevumus sedz būves īpašnieks.

Ēkas īpašnieks ir vairākkārt informēts par esošo stāvokli nekustamajā īpašumā, t.sk. trīs reizes administratīvi sodīts par īpašuma neuzturēšanu kārtībā.

Pamatojoties uz Civillikuma 1084.panta pirmo un trešo daļu, Būvniecības likuma 31.panta pirmo, trešo un piekto daļu, kā arī Ventspils pilsētas domes Nekustamā īpašuma sakārtošanas un namīpašumu remontdarbu kvalitātes vērtēšanas komisijas 2010.gada 26.janvāra ieteikumu, Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas 2010.gada 9.aprīļa ieteikumu un Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības jautājumu komitejas 2010.gada 10.jūnija lēmumu, Ventspils pilsētas dome

nolemj:

1. Lai novērstu apdraudējumu sabiedrības drošībai un bojājumus Ventspils pilsētvides ainavai, uzdot ēkas Tārgales ielā 16, Ventspilī (kadastra Nr.2700 025 0108), īpašniekam Vladimiram Larionovam veikt Ēkas savešanu kārtībā, secīgi realizējot sekojošas darbības:

1.1. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 30.jūlijam iesniegt Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā Būvniecības iesniegumu – uzskaites karti un sertificēta speciālista izstrādātu Ēkas tehniskā stāvokļa apsekojumu (ne vecāku par 6 mēnešiem);

1.2. ne vēlāk kā 45 (četrdesmit piecu) dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa (turpmāk tekstā – APN) ir izsniegusi Plānošanas un arhitektūras uzdevumu, iesniegt APN akceptēšanai Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projektu;

1.3. ne vēlāk kā septiņu darba dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa ir akceptējusi Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projektu, Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā saņemt atļauju par tiesībām veikt darbus pilsētas teritorijā;

1.4. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 30.decembrim pabeigt Ēkas savešanas kārtībā būvdarbus un iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā iesniegumu par to, ka būvdarbi izpildīti atbilstoši Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā akceptētajam Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projektam.

2. Gadījumā, ja Vladimira Larionova Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā iesniegtais Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projekts neatbilst šī lēmuma 1.2.punktā minētajā Plānošanas un arhitektūras uzdevumā noteiktajam, pilnvarot Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļu (M.Bože) noteikt termiņu, līdz kuram Vladimiram Larionovam atkārtoti jāiesniedz izskatīšanai Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projekts, kurš atbilstu šī lēmuma 1.2.punktā minētajā Plānošanas un arhitektūras uzdevumā noteiktajam.

3. Ja Ēkas īpašnieks Vladimirs Larionovs nepilda kādu no šā lēmuma 1.punktā noteiktajām darbībām šā lēmuma 1. un 2.punktā noteiktajā termiņā, tad Ventspils pilsētas pašvaldība organizē Ēkas savešanu kārtībā atbilstoši normatīvo aktu normām.

4. Uzdot Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvai inspekcijai (I.Eklone) paziņot Ēkas īpašniekam Vladimiram Larionovam par šā lēmuma 3.punkta izpildes uzsākšanu ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienas pirms Ēkas savešanas kārtībā darbu uzsākšanas.

5. Ja Ēkas savešanu kārtībā organizē Ventspils pilsētas pašvaldība, tad ar Ēkas savešanas kārtībā saistītos izdevumus, pamatojoties uz Būvniecības likuma 31.panta trešo daļu, sedz nekustamā īpašuma Tārgales ielā 16, Ventspilī, īpašnieks Vladimirs Larionovs.

6. Kontroli par šī lēmuma izpildi uzdot veikt Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram (A.Ābele).

7. Šo lēmumu Administratīvā procesa likuma noteiktā kārtībā var pārsūdzēt tiesā viena mēneša laikā no tā paziņošanas dienas.

Sēdes vadītājs, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks
infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!