Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2010. gada 27. jūlija lēmums Nr. 157 "Par ēkas Lielā ielā 21, Ventspilī, nojaukšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.08.2010., Nr. 123 (4315) https://vestnesis.lv/ta/id/214527

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.158

Par ēkas Ūdens ielā 9, Ventspilī, nojaukšanu

Vēl šajā numurā

05.08.2010., Nr. 123 (4315)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: lēmums

Numurs: 157

Pieņemts: 27.07.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.157

Ventspilī 2010.gada 27.jūlijā (prot. Nr.15; 3.§)

Par ēkas Lielā ielā 21, Ventspilī, nojaukšanu

Nolūkā nodrošināt Ventspils pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem drošu un sakārtotu pilsētvidi, Ventspils pilsētas dome aktīvi risina jautājumus par Ventspils pilsētā esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu un uzturēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Ventspils pilsētas dome 2007.gada 21.maijā pieņēma lēmumu Nr.182 (protokols Nr.9; 27.§) "Par namīpašuma konservāciju Lielā ielā 21, Ventspilī" (turpmāk tekstā – Lēmums Nr.182), ar kuru tika uzlikts par pienākumu īpašniekam SIA "Hadsona nams" (reģ. Nr.40003609295) veikt ēkas Lielā ielā 21, Ventspilī (kadastra Nr.2700 002 1103 001), (turpmāk tekstā – Ēka) konservāciju. Taču Lēmumā Nr.182 noteiktajā termiņā SIA "Hadsona nams" Ēkas konservāciju neveica un Ēkas tehniskais stāvoklis turpināja pasliktināties. Ventspils pilsētas dome atbilstoši Civillikuma 1084.panta trešajā daļā un Būvniecības likuma 31.panta trešajā daļā noteiktajam bija spiesta organizēt Ēkas konservāciju, ar konservācijas darbiem saistītos izdevumus piedzenot no īpašnieka SIA "Hadsona nams".

Arī pēc Ventspils pilsētas domes veiktajiem Ēkas konservācijas darbiem Ēkas īpašnieks MSIA "Hadsona nams" līdz pat šai dienai nav rūpējies par minēto ēku un īpašumu kopumā, kā rezultātā Ēkas vizuālais un tehniskais stāvoklis turpināja pasliktināties.

Attiecīgi Ēka sakarā ar tās šā brīža tehnisko stāvokli ir lietošanai bīstama un tā ar savu pastāvēšanu kopumā apdraud sabiedrisko drošību, kā arī vizuāli bojā Ventspils pilsētvides ainavu.

Atbilstoši Ventspils Zemesgrāmatu nodalījumā Nr.665 izklāstītajai informācijai, nekustamā īpašuma Lielā ielā 21, Ventspilī, īpašnieks ir MSIA "Hadsona nams" (reģ. Nr.40003609295), ko pārstāv maksātnespējas procesa administrators Alvis Marga.

Saskaņā ar Civillikuma 1084.pantā ietverto principu, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem, kā arī, ja būves īpašnieks vai valdītājs, pretēji attiecīgās varas pieprasījumam, nenovērš draudošās briesmas, tad attiecīgai iestādei, raugoties pēc apstākļiem, būve jāsaved kārtībā vai arī pavisam jānojauc uz īpašnieka rēķina.

Savukārt Būvniecības likuma 31.pantā noteikts, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama vai tā bojā ainavu, īpašniekam saskaņā ar attiecīgās pašvaldības lēmumu tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084.panta noteikumiem. Ja būves īpašnieks līdz noteiktajam laikam nav izpildījis pašvaldības lēmumu, pašvaldība organizē šīs būves savešanu kārtībā vai nojaukšanu. Ar savešanu kārtībā vai nojaukšanu saistītos izdevumus sedz būves īpašnieks.

Ēkas īpašnieks ir vairākkārt informēts par esošo stāvokli nekustamajā īpašumā, t.sk. četras reizes administratīvi sodīts par īpašuma neuzturēšanu kārtībā.

Pamatojoties uz Civillikuma 1084.panta pirmo un trešo daļu, Būvniecības likuma 31.panta pirmo, trešo un piekto daļu, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas 2006.gada 15.februāra vēstulē Nr.09-05/441 saskaņoto Ēkas nojaukšanu, Ventspils pilsētas domes Nekustamā īpašuma sakārtošanas un namīpašumu remontdarbu kvalitātes vērtēšanas komisijas 2010.gada 26.janvāra ieteikumu, Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas 2010. gada 9.aprīļa ieteikumu un Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības jautājumu komitejas 2010.gada 22.jūlija lēmumu, Ventspils pilsētas dome nolemj:

1. Lai novērstu apdraudējumu sabiedrības drošībai un bojājumus Ventspils pilsētvides ainavai, uzdot ēkas Lielā ielā 21, Ventspilī (kadastra Nr.2700 002 1103 001), īpašniekam MSIA "Hadsona nams" (reģ. Nr.40003609295), veikt Ēkas nojaukšanu, secīgi realizējot sekojošas darbības:

1.1. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 30.augustam iesniegt Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā akceptēšanai Ēkas nojaukšanas darbu veikšanas projektu;

1.2. ne vēlāk kā piecu darba dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā ir akceptēts Ēkas nojaukšanas darbu veikšanas projekts, iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā Ministru kabineta 1997.gada 1.aprīļa noteikumos Nr.112 "Vispārīgie būvnoteikumi" 116.punktā minētos dokumentus būvatļaujas saņemšanai;

1.3. ne vēlāk kā četrdesmit piecu dienu laikā no dienas, kad ir saņemta Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvās inspekcijas izsniegta būvatļauja, pabeigt Ēkas nojaukšanas būvdarbus un iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā iesniegumu, apliecinājumu un nojaukšanas darbu izpilddokumentāciju par to, ka darbi izpildīti atbilstoši Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā akceptētajam Ēkas nojaukšanas darbu veikšanas projektam.

2. Apstiprināt Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas 2010.gada 18.jūnijā sagatavoto Būvju nojaukšanas uzdevumu Nr.11, saskaņā ar pielikumu uz 6 lapām.

3. Gadījumā, ja MSIA "Hadsona nams" Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā iesniegtais Ēkas nojaukšanas darbu veikšanas projekts neatbilst šī lēmuma 2.punktā minētajā Būvju nojaukšanas uzdevumā Nr.11 noteiktajam, pilnvarot Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļu (M.Bože), noteikt termiņu, līdz kuram MSIA "Hadsona nams" atkārtoti jāiesniedz izskatīšanai Ēkas nojaukšanas darbu veikšanas projekts, kurš atbilstu šī lēmuma 2.punktā minētajā Būvju nojaukšanas uzdevumā Nr.11 noteiktajām prasībām.

4. Ja nekustamā īpašuma Lielā ielā 21, Ventspilī, īpašnieks MSIA "Hadsona nams" nepilda kādu no šā lēmuma 1.punktā noteiktajām darbībām, šā lēmuma 1. un 3.punktā noteiktajā termiņā, tad Ventspils pilsētas pašvaldība organizē Ēkas nojaukšanu atbilstoši normatīvo aktu normām.

5. Uzdot Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvai inspekcijai (I.Eklone) paziņot namīpašuma Lielā ielā 21, Ventspilī, īpašniekam MSIA "Hadsona nams" par šā lēmuma 4.punkta izpildes uzsākšanu ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienas pirms Ēkas nojaukšanas darbu uzsākšanas.

6. Ja Ēkas nojaukšanu organizē Ventspils pilsētas pašvaldība, tad ar Ēkas nojaukšanu saistītos izdevumus, pamatojoties uz Būvniecības likuma 31.panta trešo daļu, sedz nekustamā īpašuma Lielā ielā 21, Ventspilī, īpašnieks MSIA "Hadsona nams".

7. Kontroli par šī lēmuma izpildi uzdot veikt Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram (A.Ābele).

8. Šo lēmumu Administratīvā procesa likuma noteiktā kārtībā var pārsūdzēt tiesā viena mēneša laikā no tā paziņošanas dienas.

Sēdes vadītājs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks
infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!