• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2010.gada 7.oktobra sēdes stenogramma (sākums). Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.10.2010., Nr. 163 https://www.vestnesis.lv/ta/id/219497

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Eiropas Komisija: Par Nodokļu politikas grupas pirmo sanāksmi

Vēl šajā numurā

14.10.2010., Nr. 163

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeimas 2010.gada 7.oktobra sēdes stenogramma (sākums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 9.Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas!

Sākam Saeimas 2010.gada 7.oktobra sēdi.

Godātie kolēģi! Es palūgšu klusumu, man jau tā ir diezgan pagrūti pabļaut šodien.

Pirms mēs sākam izskatīt šodienai apstiprināto darba kārtību, es informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt grozījumus šodienas sēdes darba kārtībā un svītrot no ceturtās sadaļas „Likumprojektu izskatīšana” likumprojekta „Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (Nr.1934/Lp9) izskatīšanu otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība ir grozīta.

Bez tam komisija lūdz svītrot arī likumprojekta „Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” (Nr.1935/Lp9) izskatīšanu otrajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība ir grozīta.

Un tā, godātie kolēģi, sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību.

Sākam tradicionāli ar Prezidija ziņojumiem par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Ārpustiesas parāda piedziņas likums” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums likumā „Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Civilām vajadzībām paredzētu sprāgstvielu aprites likums” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (ar reģistrācijas numuru 1972/Lp9) nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem”” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par nodokļiem un nodevām”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Putniņa, Brigmaņa, Bērziņa, Līdakas un Kāposta iesniegto likumprojektu „Par nekustamā īpašuma nodošanu biedrībai „Latvijas Neredzīgo biedrība”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Un tagad, godātie kolēģi, pārejam pie nākamās sadaļas – „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

„Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Kārlim Leiškalnam šā gada 7.oktobrī”, tātad šodien.

Lūdzu zvanu! Balsosim par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Kārlim Leiškalnam šā gada 7.oktobrī! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 65, pret un atturas – nav. Neapmaksāts atvaļinājums deputātam Leiškalnam piešķirts.

Nākamā sadaļa – „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts „Par Aelitas Ignatjevas apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.

J.Reirs (frakcija „Jaunais laiks”).

Labrīt, augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir sagatavojusi lēmuma projektu „Par Aelitas Ignatjevas apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi”. Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu savā sēdē, aizklāti balsoja un vienbalsīgi to atbalstīja. Lūdzu Saeimu atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Aelitas Ignatjevas apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 68, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts „Par Aigas Freimanes apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.

J.Reirs (frakcija „Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir sagatavojusi lēmuma projektu „Par Aigas Freimanes apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”. Juridiskā komisija izskatīja lēmuma projektu savā sēdē, aizklāti balsoja un lēmuma projektu atbalstīja. Lūdzu Saeimu atbalstīt lēmuma projektu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Aigas Freimanes apstiprināšanu par Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 68, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Pirms mēs pārejam pie nākamās sadaļas izskatīšanas, es informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu, ar kuru tiek lūgts izdarīt šodienas sēdes darba kārtībā vēl vienu grozījumu – iekļaut šodienas sēdes darba kārtības sadaļā „Likumprojektu izskatīšana” šīs pašas komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Un tagad pārejam pie sadaļas „Deputātu pieprasījumi”.

Deputātu Kučinska, Spurdziņa, Brieža, Ārberga, Rugātes, Pētersones, Feldmanes, Dukšinska, Porieša un Zommeres pieprasījums Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim „Par valdības bezdarbību Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020.gadam izstrādē”.

Pieprasījumu komisijas vārdā – deputāts Augusts Brigmanis.

A.Brigmanis (ZZS frakcija).

Labrīt! Šis pieprasījums ir izskatīts un komisijā noraidīts.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātam Mārim Kučinskim.

M.Kučinskis (Tautas partijas frakcija).

Godātais priekšsēdētāj! Cienījamie deputāti! Pieprasījumu komisijas sēdē mūsu pieprasījums tika izskatīts 29.septembrī, un mums par lielu prieku 28.septembrī, tas ir, dienu iepriekš, arī valdība šo jautājumu izskatīja savā sēdē un atbildēja uz visiem pieprasījumā minētajiem jautājumiem. Tāpēc es šodien negribu daudz analizēt un kritizēt neizdarīto, bet vēlos citēt... protokolā atstāt tos punktus, kuri ir ārkārtīgi būtiski, kuri ir jāpilda nākamajai valdībai un arī Saeimai un kuri, es ceru, netika pieņemti tikai tāpēc, ka mēs uzrakstījām šo priekšlikumu.

Saeima šā gada 10.jūnijā ar savu lēmumu apstiprināja ilgtermiņa stratēģiju „Latvija–2030” un blakuslēmumā norādīja: lai šo plānu varētu īstenot, ir jāpieņem vidēja termiņa dokuments – Nacionālais attīstības plāns – un šis darbs jāsāk nekavējoties.

Es nezinu, vai šāds lēmums būtu pieņemts, ja nebūtu pieprasījuma. Es domāju, ka ne. Tajā pašā laikā valdības lēmumā šobrīd ir ietverti tie punkti, kas Latvijai ir būtiski nākamajā periodā.

Līdz šā gada beigām ir jātiek galā ar iepriekšējā Nacionālā attīstības plāna analīzi. Es nekad neesmu apgalvojis, ka tas ir līdz galam pilnīgs, un tāpēc ceru, ka nākamajā periodā šādas kļūdas vairs netiks atkārtotas.

Punkts 1.1.1: valdības izvērtējumā ir jābūt sasaistei ar vidējā termiņa budžetu un finanšu instrumentiem. Tā ir kļūda, kas ir bijusi visus šos 20 gadus, un es ceru, ka tā neturpināsies vēl arī nākamos 20–30 gadus, bet ka mēs visi kopā varēsim to novērst. Tajā pašā laikā es vēršu uzmanību uz to, ka Saeimā tās priekšsēdētāja Gundara Daudzes vadībā strādāja darba grupa, kas izstrādāja jau konkrētus priekšlikumus, kā novērst plāna nesasaisti ar budžetu, bet šie priekšlikumi guļ dziļi atvilktnē. Valdošā koalīcija tomēr neuzdrošinājās tos laist likumdošanas apritē, un acīmredzot tas notika varbūt saistībā ar vēlēšanām, varbūt saistībā ar to, ka tie būtu pārāk grūti izpildāmi Finanšu ministrijai un prasītu no tās pilnīgi mainīt pieeju.

Es vēršu uzmanību uz to, ka, sākoties nākamās Saeimas darbībai, ir nepieciešams šos punktus iedzīvināt.

Mēs balsosim „par” šo pieprasījumu, jo tas ir izrādījies ļoti labs instruments, lai valdība varētu arī kaut ko darīt, un es ceru, ka to mēs varēsim izmantot arī turpmāk un ka Saeima neatteiksies arī no 2.punkta 10.jūnija lēmumā, kur ir runa par to, ka Saeimai Nacionālā attīstības plāna apakškomisija ir jāpārveido par Nacionālā attīstības plāna uzraudzības komisiju.

Lai veicas visiem darbā!

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Debates beidzam.

Vai komisijas vārdā vēl ir kas piebilstams? Nav piebilstams. Lūdzu zvanu! Balsosim par deputātu Kučinska, Spurdziņa, Brieža, Ārberga, Rugātes, Pētersones, Feldmanes, Dukšinska, Porieša un Zommeres pieprasījumu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim „Par valdības bezdarbību Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020.gadam izstrādē”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 41, pret – 44, atturas – 2. Pieprasījums noraidīts.

Godātie kolēģi! Pirms pārejam pie nākamās darba kārtības sadaļas, es informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vēl vienu priekšlikumu izdarīt grozījumus šodienas sēdes darba kārtībā.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija lūdz iekļaut šodienas sēdes darba kārtībā lēmuma projektu „Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta „Informācijas tehnoloģijas drošības likums” (Nr.1789/Lp9) trešajam lasījumam”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Godātie kolēģi! Sākam izskatīt sadaļu „Likumprojektu izskatīšana”. Šajā sadaļā pirmais punkts ir likumprojekts „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā”. Likumprojekts ir atzīts par steidzamu. Mēs to izskatām otrajā lasījumā.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Māris Grīnblats.

M.Grīnblats (Nacionālās apvienības VL!–TB/LNNK frakcija).

Godātie deputāti! Komisija pēc vairākām nopietnām sēdēm iesniedza šo likumprojektu otrajam lasījumam.

1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdi vada Latvijas Republikas 9.Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Grīnblats. 2. – tiesībsarga priekšlikums. Komisija, vairākkārt izvērtējusi visus „par” un „pret”, secina, ka pašreizējā budžeta situācijā, ņemot vērā smago ekonomisko krīzi, nav pamatojuma paplašināt sociālo rehabilitāciju, kas minēta 6.punktā, ārpus darbspējīgā vecuma, jo pretējā gadījumā rindas uz sociālo rehabilitāciju veidotos pārmērīgi lielas un netiktu sasniegts galvenais mērķis – ierindā neatgrieztos tie, kas ir pelnītāji ģimenēs un nodokļu maksātāji valstī. Pieļaujot, ka nākotnē šāda norma varētu tikt iestrādāta (droši vien tas nenotiks tuvāko divu gadu laikā), komisija iesaka tomēr neatbalstīt tiesībsarga priekšlikumu. (No zāles dep. A.Bērziņš (LPP/LC): „Mazdūšīga rīcība!”)

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Vladimiram Buzajevam.

V.Buzajevs (PCTVL frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Es šeit jau vairākkārt esmu bijis par mūsu cienījamā tiesībsarga Romāna Apsīša advokātu. Un arī šodien aicinu jūs atbalstīt tiesībsarga priekšlikumu. Ir runa par sociālo pakalpojumu nodrošināšanu pensijas vecuma cilvēkiem. Sociālie pakalpojumi ir garantēti Satversmes 109.pantā, un šā panta darbību nevar ierobežot ar dažām pazīmēm. Satversmes 91.pantā ir minēts diskriminācijas aizliegums, tātad aizliegta arī diskriminācija pēc vecuma pazīmes.

Ja tiesībsargs pārsūdzētu šo normu Satversmes tiesā, tad, esmu pārliecināts, uzvara būtu viņa pusē. Un saskaņā ar to, ka mēs pirms četriem gadiem devām svinīgu solījumu cienīt mūsu Satversmi, es aicinu šajā gadījumā balsot „par”.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

M.Grīnblats. Komisija tomēr paliek pie sava viedokļa (No zāles dep. A.Bērziņš (LPP/LC): „Kāds cinisms!”), jo, pieņemot šo priekšlikumu, neapšaubāmi veidotos situācija, ka darbspējīgā vecuma personas, kas aiziet uz šo rehabilitāciju, gaidītu tik ilgi, ka šī rehabilitācija gluži vienkārši zaudētu savu jēgu. Priekšlikums līdz ar to ir noraidāms. (No zāles dep. A.Bērziņš (LPP/LC): „Nožēlojami!”)

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – tiesībsarga Romāna Apsīša priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 46, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Grīnblats. Nākamie priekšlikumi saņemti no komisijas.

3. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Grīnblats. 4. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Grīnblats. 5. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Grīnblats. Un arī 6. – pēdējais – ir atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Grīnblats. Komisija aicina atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā kopumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 54, pret – 2, atturas – 11. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam. Ā, tas ir steidzams... Es atvainojos! Likumprojekts bija steidzams, tātad likumprojekts ir pieņemts otrajā, galīgajā, lasījumā.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli””, otrais lasījums. Parlaments atzinis likumprojektu par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Guntis Bērziņš.

G.Bērziņš (frakcija „Jaunais laiks”).

Cienītā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Šis minētais likumprojekts ir saistīts ar uzņēmumu ienākuma nodokli... ar uzkrājumiem attiecībā uz nedrošiem parādiem.

1. – finanšu ministra Einara Repšes priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas 2.priekšlikumā, kas saistīts ar situāciju, ka arī parāds tiek nodots cesijas gadījumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. 2. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 3. – Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir redakcionāli precizēts un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 4. – pašas atbildīgās komisijas priekšlikums. Arī precizēts un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 5. – pašas komisijas priekšlikums. Tas ir saistīts ar pārejas noteikumiem, un to komisija, protams, atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Arī 6. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu likumprojektu pieņemt otrajā un, tā kā šis ir steidzams likumprojekts, tad arī galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā, galīgajā, lasījumā pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par Grozījumu Kodolmateriālu fiziskās aizsardzības konvencijā”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (LPP/LC frakcija).

Godājamais Prezidij! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.6541 – likumprojektu „Par Grozījumu Kodolmateriālu fiziskās aizsardzības konvencijā”.

Godājamie kolēģi! Kā jau es ziņoju, skatot šo jautājumu pirmajā lasījumā, šis dokuments, likumprojekts, tiek virzīts, lai kodolmateriāli tiktu glabāti drošāk, būtu tehnoloģiski aizsargātāki un lai tie nebūtu pieejami nevienam gadījuma rakstura cilvēkam, kur nu vēl teroristiem.

Godājamie kolēģi, uz otro lasījumu Ārlietu komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu vai papildinājumu, un tā vienbalsīgi ir pieņēmusi lēmumu par dokumenta virzīšanu skatīšanai otrajā, galīgajā, lasījumā.

Lūdzu arī jūs atbalstīt atbildīgās komisijas viedokli.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Grozījumu Kodolmateriālu fiziskās aizsardzības konvencijā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Likumprojekts pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Indijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību”, otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (LPP/LC frakcija).

Godājamie kolēģi! Godājamais Prezidij! Strādāsim ar dokumentu Nr.6542 – likumprojektu „Par Latvijas Republikas valdības un Indijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību”.

Godājamie kolēģi! Kā jau iepriekšējā lasījumā jums stāstīju, šis ir tradicionāls līgums, kuru valstis savstarpēji slēdz, lai nodrošinātu investīciju aizsardzību pēc būtības.

Godājamie kolēģi! Uz otro lasījumu Ārlietu komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu, līdz ar to vienbalsīgi nolēmusi virzīt likumprojektu skatīšanai un pieņemšanai otrajā, galīgajā, lasījumā Saeimā.

Godājamie kolēģi, aicinu jūs atbalstīt Ārlietu komisijas viedokli.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Latvijas Republikas valdības un Indijas Republikas valdības līgumu par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekta „Par 1960.gada 13.decembra Eiropas aeronavigācijas drošības organizācijas Starptautisko konvenciju par sadarbību aeronavigācijas drošības jomā, kas grozīta 1981.gadā Briselē, Konvencijas 1970.gada 6.jūlija Papildprotokolu, Konvencijas Papildprotokola 1978.gada 21.novembra Grozījumu protokolu, Konvencijas 1981.gada 12.februāra Grozījumu protokolu, 1981.gada 12.februāra Daudzpusējo nolīgumu par aeronavigācijas pakalpojumu maksām, 1997.gada 27.jūnija Protokolu, ar ko pēc dažādiem veiktajiem grozījumiem konsolidē Konvenciju, un 2002.gada 8.oktobra Protokolu par Eiropas Kopienas pievienošanos Konvencijai, kas vairākkārt grozīta un konsolidēta ar 1997.gada 27.jūnija Protokolu”, izskatīšana otrajā lasījumā.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (LPP/LC frakcija).

Godājamie kolēģi!

Godājamā sēdes vadītāja! Vispirms gribu izteikt jums atzinību par ļoti precīzi nolasīto šā dokumenta nosaukumu.

Godājamie kolēģi, neatkārtošu tā nosaukumu otro reizi, vienīgi atgādināšu tā būtību. Godājamie kolēģi, šis ir starptautisks dokuments, kas regulē to, kā Eiropas Savienībā tiek reglamentēta un ierobežota, un pārvaldīta Eiropas Savienības kopējā gaisa telpa.

Godājamie kolēģi! Ar šā dokumenta ratifikāciju Latvija faktiski izpilda visas nepieciešamās kvalifikācijas saistības, lai kļūtu pilntiesīga šīs telpas pārvaldības pārstāve. Un vēl vairāk! Tas ir viens no priekšnoteikumiem, kuri mums ir jānodrošina, lai Latvijā beidzot tiktu atvērta šāda Eiropas institūcija, un šī Eiropas institūcija kontrolēs un atbildēs par Eiropas kopējās gaisa telpas pārvaldību. Tā atradīsies šeit. Tieši tādēļ mums ir jāpievienojas šim protokolam, kā jau es jums stāstīju iepriekšējā lasījumā, godājamie kolēģi! Latvijā līdz šim līgumattiecībās ar šo organizāciju ir strādājusi valsts akciju sabiedrība „Latvijas gaisa satiksme”. Tagad mēs pilnībā pievienojamies šim starptautiskajam dokumentam jeb instrumentam.

Godājamie kolēģi! Uz likumprojekta otro lasījumu Ārlietu komisijā mēs neesam saņēmuši nevienu papildinājumu vai priekšlikumu, līdz ar to Ārlietu komisija vienbalsīgi ir nolēmusi, ka likumprojekts ir jāvirza skatīšanai Saeimā otrajā, galīgajā, lasījumā.

Godājamie kolēģi! Aicinu jūs tā darīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 71, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā, galīgajā, lasījumā atbalstīts.

Paldies.

A.Bērziņš. Paldies par atbalstu.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums. Likumprojekts „Grozījumi Gaujas nacionālā parka likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Mārtiņš Roze.

M.Roze (ZZS frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu Nr.1851/Lp9 – „Grozījumi Gaujas nacionālā parka likumā”. Uz trešo lasījumu komisija nav saņēmusi nevienu priekšlikumu un līdz ar to lūdz atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Gaujas nacionālā parka likumā” atbalstīšanu trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Likumprojekts trešajā lasījumā atbalstīts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Ārstniecības likumā”, trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Aija Barča...

Es atvainojos! Ziņotājs mainās, un tas būs deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (frakcija „Saskaņas Centrs”).

Labrīt, cienījamie deputāti! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Ārstniecības likumā”, trešais lasījums.

1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts 2.priekšlikumā...

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

V.Orlovs. ... kuru sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija un kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V.Orlovs. 3. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Tika atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V.Orlovs. Arī 4.priekšlikumu sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

V.Orlovs. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Ārstniecības likumā” pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījums likumā „Par akcīzes nodokli””, pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Guntis Bērziņš.

G.Bērziņš (frakcija „Jaunais laiks”).

Cienītie kolēģi! Es gribu paskaidrot, ka šis ir likumprojekts, kuru sagatavoja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Tas tika novirzīts uz Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Mūsu komisijā bija diezgan garas debates par šo likumprojektu, un pēc debatēm Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nolēma šo likumprojektu noraidīt.

Es saprotu, ka šoreiz, ņemot vērā to, ka likumprojektu sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, tai ir tiesības šo likumprojektu virzīt tieši uz Saeimu, ko komisija ir arī izdarījusi.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Sākam debates.

Vārds deputātam Ventam Armandam Krauklim.

V.A.Krauklis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Aicinu tomēr pievērst uzmanību šim likumprojektam, jo pie tā ir strādāts gana ilgi. Tātad šā likumprojekta ierosinātāji ir paši ražotāji, kuriem šī akcīzes markas līmēšana uz vieglajiem alkoholiskajiem kokteiļiem ir vienkārši lieks slogs. Mums notika gan kopīgas sēdes ar Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju, gan atsevišķas sēdes, tika uzklausīti dažādi eksperti, un beigu beigās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija vienbalsīgi nolēma, ka šāds likumprojekts tiešām būtu jāvirza.

Jūs visi noteikti esat saņēmuši Latvijas Darba devēju konfederācijas vēstuli, kas ir adresēta visām frakcijām. Tur ir gana daudz argumentu, kāpēc tomēr šo likumprojektu būtu loģiski virzīt uz priekšu, jo faktiski vienīgais iebildums no Finanšu ministrijas puses ir tas, ka, lūk, VID būs nedaudz sarežģītākas kontroles funkcijas. Es domāju, ka šāds arguments nav pamatots tāpat kā tas, ka šis likuma grozījums varētu palielināt nelegālā alkohola tirgu. Ja tas tā būtu, tad pirmie kliegtu ražotāji, jo tas viņus jau visvairāk skar, ja, piemēram, palielinās šis nelegālā alkohola tirgus. Šie vieglie alkoholiskie kokteiļi nav domāti mērķauditorijai, kas vēlētos tos iegādāties nelegāli.

Tāpēc tiešām, kolēģi, es aicinu atbalstīt šo Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izstrādāto likumprojektu, jo tas nozīmē gan administratīvo šķēršļu samazināšanu, gan nelielu, bet tomēr atbalstu mūsu ražotājiem.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nav nekādu iebildumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums likumā „Par akcīzes nodokli”” pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 49, pret – 5, atturas – 19. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

G.Bērziņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Jānis Tutins.

J.Tutins (frakcija „Saskaņas Centrs”).

Labrīt, kolēģi! Komisija minētā likumprojekta otrajam lasījumam ir saņēmusi astoņus priekšlikumus.

1. – iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces priekšlikums (priekšlikuma iesniegšanas brīdī pildīja arī tieslietu ministres pienākumus). Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 3. – iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 4. – iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 5. – iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 6. – iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 7. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Tutins. Paldies.

Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Tutins. Paldies par atbalstu.

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam piedāvājam noteikt 14.oktobri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas
termiņš – 14.oktobris.

Paldies.

J.Tutins. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Eiropas kooperatīvo sabiedrību likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Māris Ārbergs.

M.Ārbergs (Tautas partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Eiropas kooperatīvo sabiedrību likumā” (dokuments Nr.6528).

Uz otro lasījumu ir saņemti trīs priekšlikumi.

1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Ārbergs. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Ārbergs. 3. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Ārbergs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Eiropas kooperatīvo sabiedrību likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Ārbergs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 2010.gada 14.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas
termiņš – 14.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījums likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Guntis Bērziņš.

G.Bērziņš (frakcija „Jaunais laiks”).

Cienītie kolēģi! Likumprojekts saistīts ar iedzīvotāju ienākumu situāciju, dzēšot kredītus.

1. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 2. – finanšu ministra Einara Repšes priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 3. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kas saistīts ar galveno tematu. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 4. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 5. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 6. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 7. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 8.priekšlikums. Tas saistīts ar otru tematu, kas ir šajā likumprojektā, respektīvi, ar to, ka situācijās, kad deklarācijas tiks aizpildītas elektroniski, VID ierakstīs arī tos datus, kas ir zināmi, sākot ar nākamo taksācijas gadu. Arī šo priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 9. – finanšu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 10.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 11.priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Un 12.priekšlikums arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atbalstīts? Man ir rakstīts, ka...

G.Bērziņš. Es atvainojos, nav atbalstīts! (No zāles dep. A.Bērziņš (LPP/LC): „Kā tad tā?”)

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

G.Bērziņš. Un arī 13.priekšlikums – finanšu ministra priekšlikums – nav atbalstīts. Man ir jāpaskaidro, ka tas nav atbalstīts tāpēc, ka šis priekšlikums ir attiecīgi ietverts iepriekšējos priekšlikumos. (No zāles dep. A.Bērziņš (LPP/LC): „Balsojumu!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 13.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 13. – finanšu ministra Einara Repšes priekšlikumu! (No zāles dep. A.Bērziņš (LPP/LC): „Atbalstām finanšu ministru!”) Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 26, pret – 43, atturas – 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

G.Bērziņš. 14. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā aicinu Saeimu likumprojektu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

G.Bērziņš. 12.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Paldies.

Pirms mēs sākam izskatīt nākamo darba kārtības jautājumu, mums ir jālemj par iespējamām izmaiņām šodienas sēdes darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas šīsdienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu „Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Un vēl pirms nākamā darba kārtības jautājuma izskatīšanas gribu informēt, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātes Dagnijas Staķes iesniegumu, kurā viņa informē, ka, balsojot par 2.priekšlikumu likumprojektam „Grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā” (dokuments Nr.1933/Lp9), viņa ir kļūdījusies, jo viņas balsojums ir „pret”.

Nākamais darba kārtības jautājums... Ā, ir vēl viens priekšlikums par izmaiņām. Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņu šīsdienas sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu „Civilām vajadzībām paredzētu sprāgstvielu aprites likums” atbalstīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītāja! Kolēģi! Likumprojekta „Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” otrajam lasījumam saņemti astoņi priekšlikumi un izskatīti komisijas sēdē.

1. – Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 3. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 5. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstījusi savā 7.priekšlikumā. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti.

Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Valsts probācijas dienesta likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Paldies

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Apsardzes darbības likumā”, otrais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā sēdes vadītāja! Kolēģi! Likumprojekta „Grozījumi Apsardzes darbības likumā” otrajam lasījumam saņemti 12 priekšlikumi.

1. – iekšlietu ministres Mūrnieces priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 2. – frakcijas „Saskaņas Centrs” priekšlikums. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Ivanam Klementjevam.

I.Klementjevs (frakcija „Saskaņas Centrs”).

Augsti godātā sēdes vadītāja! Cienījamie kolēģi! Politisko organizāciju (partiju) apvienības „Saskaņas Centrs” frakcija piedāvā izteikt 6.panta pirmās daļas otro teikumu šādā redakcijā: „Par individuālo komersantu vai personu, kas tiesīga pārstāvēt komercsabiedrību, var būt Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis, Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts pilsonis, kurš nav sodīts par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un kuram nav konstatēta psihiska slimība, alkoholisms, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu atkarība.”

Mēs piedāvājam šo grozījumu tāpēc, ka apsardzes firmās, kas veic daudzas funkcijas, nav obligāti nēsāt personīgos šaujamieročus. Ir daudzas funkcijas, ko pilda dienestā. Mēs aicinām iekšlietu ministri izdarīt grozījumu un iesniegt... arī par to, ka Latvijas nepilsoņi var veikt apsardzes funkcijas bez šaujamieroču nēsāšanas.

Paldies.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Vladimiram Buzajevam.

V.Buzajevs (PCTVL frakcija).

Vēlreiz labdien, cienījamie likumdevēji un Saeimas viesi! Paldies frakcijai „Saskaņas Centrs”, kas iesniegusi manam nākamajam, 3., priekšlikumam analoģisku priekšlikumu – atcelt netaisnīgo ierobežojumu nepilsoņiem strādāt apsardzē.

9.Saeimas pilnvaru laikā tas ir jau ceturtais frakcijas „Saskaņas Centrs” priekšlikums šajā jomā. Pa vienam katru gadu. No PCTVL puses līdzīgu priekšlikumu bijis vairāk nekā simts. Un, ņemot vērā Ušakova publiskos solījumus strādāt arī PCTVL vēlētāju labā, šai frakcijai stāv priekšā milzīgs darbs.

Gan Valsts cilvēktiesību birojs 1996.gadā, gan Latvijas tiesībsargs 2008.gada 8.oktobrī atzina par nesamērīgiem un atceļamiem ierobežojumus nepilsoņiem pilnvērtīgi strādāt apsardzes jomā. Tiesībsargs atzinis par nesamērīgiem kopumā septiņus ierobežojumus no 80, to skaitā arī apspriežamo.

Lūk, godātā Romāna Apsīša viedoklis īsumā (citēju): „Analizējot lietas apstākļus, secināju, ka Apsardzes darbības likuma 6.panta pirmās daļas regulējums skar nepilsoņu tiesības, jo salīdzinājumā ar pilsoņiem ierobežo viņu tiesības saņemt licenci apsardzes darbības veikšanai, kā arī vadīt vai ieņemt amatu detektīvdarbības pārvaldes institūcijās. Izvērtējot Iekšlietu ministrijas atbildes vēstuli, nonācu pie secinājuma, ka ierobežojumam tomēr ir leģitīmais mērķis – sabiedriskā drošība. Uzskatu, ka sabiedriskās drošības apdraudējums nav vērtējams abstrakti kā raksturīgs apsardzes darbības veikšanai kā tādai, bet vadoties no konkrētām un reālām iespējām to apdraudēt.

Vērtējot problēmu no šī aspekta, secināms, ka 1. un 2.kategorijas licences apsardzes darbības veikšanai būtiski atšķiras savā starpā.

Iekšlietu ministrija nav norādījusi nevienu argumentu, kas liecinātu par to, ka ar apsardzes tehnisko sistēmu projektēšanu vai uzstādīšanu var tikt apdraudēta sabiedriskā kārtība.

No tā secināms, ka apsardzes darbības, kuru veikšanai nepieciešama 1.kategorijas atļauja, nav saistītas ar reālām iespējām apdraudēt sabiedrisko drošību un kārtību. Vēršu īpašu uzmanību uz to, ka Apsardzes darbības likuma citā normā ir paredzēts tiesiskais mehānisms ierobežojumu leģitīmā mērķa sasniegšanai; proti, valstij ir tiesības neizsniegt licenci apsardzes darbības veikšanai, ja kompetentām valsts iestādēm ir pamats uzskatīt, ka individuālais komersants vai persona, kas tiesīga pārstāvēt komercsabiedrību, darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā vai ir tās biedrs, rada draudus valsts vai sabiedrības drošībai.

Ņemot vērā minēto, uzskatu, ka nepilsoņiem uzliktais ierobežojums saņemt 1.kategorijas speciālo atļauju (licenci) apsardzes darbības veikšanai nav samērots ar sabiedrisko drošību kā leģitīmu mērķi un līdz ar to būtu pārskatāms.” Tiesībsarga viedokļa citējuma beigas.

Cienījamās dāmas un kungi! Jūs nedzirdat un negribat dzirdēt tiesībsarga viedokli, un jūsu cieņa pret cilvēktiesībām, pret Latvijas vēlētāju un Satversmi ir visiem dzirdama pēc trokšņa zālē. Tomēr es aicinu cienīt gan mūsu Satversmi, gan tiesībsarga viedokli un atbalstīt šo „Saskaņas Centra” frakcijas priekšlikumu, kā arī manu priekšlikumu – 3.priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas piebilstams nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – frakcijas „Saskaņas Centrs” priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 24, pret – 51, atturas – nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Dalbiņš. 3. – Saeimas deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisija to neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Dalbiņš. 4. – iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 5. – Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 7. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 9. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 10. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 11. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. 12. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Apsardzes darbības likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 59, pret – 18, atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par nekustamā īpašuma atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām – Dienvidu tilta pār Daugavu 2.kārtas posmā no Krasta ielas līdz Austrumu maģistrālei būvniecībai”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Labdien, kolēģi! Tas ir valdības iesniegts likumprojekts par neliela zemes gabala 79 kvadrātmetru platībā atsavināšanu. To atsavināt nepieciešams sabiedrības vajadzībām, jo šajā zemes gabalā tiks izbūvēti kabeļi un gājēju ietve.

Juridiskā komisija atbalstīja šo valdības likumprojektu, jo tiešām saskatīja šeit sabiedrības intereses.

Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par nekustamā īpašuma atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām – Dienvidu tilta pār Daugavu 2.kārtas posmā no Krasta ielas līdz Austrumu maģistrālei būvniecībai” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 55, pret – 16, atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

M.Segliņš. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu iesaku noteikt 5.novembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas
termiņš – 5.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā”, otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Uz otro lasījumu ir saņemti seši priekšlikumi, un Juridiskā komisija tos ir izskatījusi.

1. – deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Sākam debates.

Vārds deputātam Vladimiram Buzajevam.

V.Buzajevs (PCTVL frakcija).

Cienījamās dāmas un ne mazāk cienījamie kungi! Aizliegums nepilsoņiem stradāt par advokātiem, kuru atcelt es ierosinu, pieder pie tiem ierobežojumiem, kuri tika atzīti par nesamērīgiem un atceļamiem gan ar Valsts cilvēktiesību biroja 1996.gada lēmumu, gan ar Latvijas Republikas tiesībsarga atzinumu. Tiesībsargs Romāns Apsītis savā 2008.gada 8.oktobra atzinumā izdarīja man negaidītu dāvanu dzimšanas dienā, pamatodams savu viedokli ar šādu galveno argumentu: „Saskaņā ar Advokatūras likuma 5.pantu advokāti ir tiesu sistēmai piederīgas personas. Savukārt tiesu vara ir valsts varas sastāvdaļa. Taču advokāts nerīkojas valsts vārdā, viņam primāras ir klienta, nevis valsts intereses, kā arī viņa lēmumi nav saistoši. Klientam ir brīva izvēle attiecībā uz advokātu; tas nozīmē, ka valstij nav pamata iejaukties šajās tiesiskajās attiecībās ar papildu ierobežojumu uzlikšanu.” Citāta beigas.

Interesanti, ka arī hitleriešu tiesību speciālisti iekļāva 12 ierobežojumus ebrejiem, tai skaitā aizliegumu žīdiem strādāt par advokātiem. Viņi tieši kā mūsu etnokrātiskās valsts juristi pamatoja šo ierobežojumu ar to, ka advokāti ir valsts tiesu sistēmai piederīgas personas.

Diemžēl mūsu tiesībsargs Trešā reiha apstākļos būtu nekavējoties atlaists no darba. Bet es nevaru to droši teikt par Saeimas esošā un topošā sastāva vairākumu. Es šeit nerunāju par Dzintaru vai Parādnieku. Cienījamie kolēģi no „ZZS”, „Vienotības”, „Par labu Latviju”, jums noteikti pa ceļam ar Visvaldi Lāci, un jūsu galvenie svētki ir nevis 18.novembris, bet 16.marts! Ja tā nav taisnība, tad atbalstiet tiesībsarga viedokli! Lūdzu balsot „par”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – deputāta Vladimira Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 19, pret – 53, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 2. – deputāta Buzajeva priekšlikums. Komisijā noraidīts. (No zāles: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – deputāta Vladimira Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 21, pret – 48, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Komisijā noraidīts. (No zāles: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – deputāta Vladimira Agešina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 23, pret – 46, atturas – nav. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 4. – noraidīts. (No zāles: „Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – deputāta Valērija Agešina iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 22, pret – 51, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 5. – atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Segliņš. 6. – atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Segliņš. 7. – atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Segliņš. 8. – nav atbalstīts. (No zāles:”Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 8. – deputāta Vladimira Buzajeva iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 18, pret – 51, atturas – 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 9. – nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 10. – nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11. – nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 12. – nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13. – atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Segliņš. 14. – atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 54, pret – 5, atturas – 14. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

M.Segliņš. 12.oktobris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 12.oktobris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu”, pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (LPP/LC frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.6540 – likumprojektu „Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu”.

Godājamie kolēģi! Pēc ilgām un salīdzinoši garām diskusijām un dokumentu saskaņošanas ir parakstīts nolīgums starp Latvijas Republiku un Baltkrievijas Republiku par to, ka pierobežas josla tiek paplašināta no 20 kilometriem līdz 50 kilometriem, un šī kārtība, kā tiks atvieglota pierobežas iedzīvotājiem pārvietošanās pāri robežai, attieksies uz salīdzinoši lielāku cilvēku skaitu. Vienkārši informācijai gribu jums teikt, ka Latvijas austrumu pierobežā šī pierobežas teritorija attieksies... šajā pierobežas teritorijā būs iekļauta gan Daugavpils pilsēta, gan arī Baltkrievijas pusē vesela virkne apdzīvotu vietu, kuras pirms tam nebija iekļautas šajā teritorijā. Tātad tagad tās būs iekļautas.

Godājamie kolēģi! Saskaņā ar vispārējo kārtību šāda veida dokumenti... šis likumprojekts ir jāratificē abu līgumslēdzēju valstu parlamentos. Baltkrievijas puse pašlaik šo dokumentu ir virzījusi skatīšanai pirmajā lasījumā, un tieši tāpat to ir darījusi mūsu Ārlietu komisija, pie tam darījusi to vienbalsīgi. Tāpēc aicinu visu Saeimu atbalstīt šā dokumenta skatīšanu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 74, pret – nav, atturas – 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Bērziņš. Šā gada 20.septembris.

Sēdes vadītāja. Septembris?

A.Bērziņš. Oktobris. Es atvainojos!

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 20.oktobris. Citu priekšlikumu nav.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Komerclikumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Artūrs Rubiks.

A.Rubiks (frakcija „Saskaņas Centrs”).

Labrīt, kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.6544 – likumprojektu „Grozījumi Komerclikumā”. Ir saņemti desmit priekšlikumi.

1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 3. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 5. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 7. – priekšlikums, ko tieslietu ministra vietā iesniedzis aizsardzības ministrs Lieģa kungs. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 9. – atbildīgās komisijas priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Rubiks. Un 10. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Komerclikumā” atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Rubiks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 14.oktobris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 14.oktobris.

Stenogrammas nobeigums – Saeimas materiālu nākamajā, 60.laidienā

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!