• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Jūras ūdeņu aizsardzības un pārvaldības likumu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.11.2010., Nr. 173 https://www.vestnesis.lv/ta/id/220459

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latvijas un Baltkrievijas vienošanās ratifikāciju

Vēl šajā numurā

02.11.2010., Nr. 173

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Jūras ūdeņu aizsardzības un pārvaldības likumu

Saeima 28.oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma Jūras ūdeņu aizsardzības un pārvaldības likumu, kurš nosaka jūras ūdeņu izmantošanas noteikumus un Latvijas starptautisko sadarbību, izstrādājot un īstenojot Baltijas jūras stratēģiju.

Likumā noteiktas darbības, kuru veikšanai jūrā jāsaņem atļauja vai licence. Tāda būs nepieciešama, lai veiktu dabas resursu izpēti, izmantotu zemes dzīles un zvejotu. Atļauja vai licence būs nepieciešama arī mākslīgo salu, būvju un iekārtu būvniecībai, kā arī virszemes ūdensobjektu un ostu ūdeņu tīrīšanai un
padziļināšanai.

Izmantojot jūras ūdeņus, nedrīkstēs pieļaut piesārņošanu, būs jāveic vides novērtējums, ja tāds paredzēts, un jāsaņem nepieciešamās atļaujas.

Par tiesībām izmantot atļaujas vai licences laukumu jūrā būs jārīko konkurss. Līdz 2011.gada 1.aprīlim Ministru kabinets noteiks konkursu rīkošanas noteikumus. Līdz nākamā gada aprīlim tiks noteiktas arī prasības būvju ierīkošanai, būvniecībai jūrā un to ekspluatācijai, kā arī nosacījumi jūras būvju nojaukšanai.

Par mākslīgo salu, būvju un iekārtu būvniecību, ierīkošanu, ar to saistīto izpēti un būvju ekspluatāciju būs jāmaksā valsts nodeva. Izņēmums būs ostu būves un navigācijas līdzekļi.

Jūras ūdeņu stāvokli novērtēs Latvijas Hidroekoloģijas institūts. Balstoties uz šo novērtējumu, tiks izvirzīti mērķi ūdeņu stāvokļa uzlabošanai un izstrādāta stratēģija Baltijas jūras vides aizsardzībai un piesārņojuma samazināšanai.

Tāpat iecerēts veikt jūras ūdeņu monitoringu un izstrādāt pasākumu plānu stratēģijas ieviešanai. Paredzēts arī izveidot Jūras vides padomi, kurā darbosies pārstāvji no valsts institūcijām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām.

Jūras ūdeņu aizsardzības un pārvaldības likums nepieciešams, jo spēkā esošais Baltijas jūras vides aizsardzības un izmantošanas tiesiskais regulējums ir nepilnīgs un sadrumstalots.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!