Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2010. gada 21. oktobra lēmums Nr. 219 "Par ēkas Ūdens ielā 6, Ventspilī, savešanu kārtībā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.11.2010., Nr. 174 (4366) https://vestnesis.lv/ta/id/220604

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.220

Par ēkas Ūdens ielā 8, Ventspilī, savešanu kārtībā

Vēl šajā numurā

03.11.2010., Nr. 174 (4366)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: lēmums

Numurs: 219

Pieņemts: 21.10.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ventspils pilsētas domes lēmums Nr.219

Ventspilī 2010.gada 21.oktobrī (prot. Nr.19, 10.§)

Par ēkas Ūdens ielā 6, Ventspilī, savešanu kārtībā

Nolūkā nodrošināt Ventspils pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem drošu un sakārtotu pilsētvidi, Ventspils pilsētas dome aktīvi risina jautājumus par Ventspils pilsētā esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu un uzturēšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām, īpašu uzmanību pievēršot Ventspils vecpilsētas sakārtošanai. Ventspils vecpilsēta ir kļuvusi par iecienītu pilsētnieku un to viesu pastaigu maršrutu.

Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvās inspekcijas vadītāja – I.Eklone (būvkontroles apliecība Nr.21) un vadītājas vietnieks – J.Rasa (būvkontroles apliecība Nr.214), kuri saskaņā ar Būvniecības likuma 30.panta pirmo daļu, pildot būvinspektora pienākumus, 2010.gada februārī, atbilstoši Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijā lemtajam (protokols Nr.32 dat. 13.11.2009.) par nepieciešamību uzlabot Ostas promenādes vizuālo izskatu, ir apsekojuši un sagatavojuši 2010.gada 16.martā Nr.1-66/4406, Nr.12-10/364 ziņojumu par aktuālākajiem sakārtojamajiem īpašumiem Ventspils pilsētā, īpašu uzmanību pievēršot tieši Vecpilsētai. Veicot vizuālo ēkas Ūdens ielā 6, Ventspilī, tehniskā stāvokļa apsekošanu, konstatēts, ka tās fasādei pret Ūdens ielu apvilktais zaļais siets un iekonservētās daļas ir sabojātas, sētas puses fasādēm nav veikta konservācija, savukārt jumta konstrukcija nav apsekota.

Attiecīgi, ēka Ūdens ielā 6, Ventspilī (kadastra Nr.2700 002 1111), (turpmāk tekstā – Ēka) sakarā ar tās šā brīža tehnisko stāvokli ir lietošanai bīstama, un tā ar savu pastāvēšanu kopumā apdraud sabiedrisko drošību, kā arī vizuāli bojā Ventspils pilsētvides ainavu.

Ventspils pilsētas dome 2005.gada 31.maijā nosūtīja vēstuli Nr.1-47/530 "Par namīpašuma Ūdens ielā 6, Ventspilī, sakārtošanu", kurā aicināja veikt Ēkas sakārtošanu.

Atbilstoši Ventspils Zemesgrāmatu nodalījumā Nr.3518 izklāstītajai informācijai, nekustamā īpašuma Ūdens ielā 6, Ventspilī, 1/2 domājamās daļas kopīpašniece ir Avīva Masada, 1/8 domājamās daļas kopīpašniece ir Lila Bermane, 1/8 domājamās daļas kopīpašniece ir Dana Bermane, 1/8 domājamās daļas kopīpašniece ir Yael Bermane un 1/8 domājamās daļas kopīpašnieks ir Max Avi Berman.

Saskaņā ar Civillikuma 1084.pantā ietverto principu, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jātur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem, kā arī, ja būves īpašnieks vai valdītājs, pretēji attiecīgās varas pieprasījumam, nenovērš draudošās briesmas, tad attiecīgai iestādei, raugoties pēc apstākļiem, būve jāsaved kārtībā vai arī pavisam jānojauc uz īpašnieka rēķina.

Savukārt Būvniecības likuma 31.pantā noteikts, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama vai tā bojā ainavu, īpašniekam saskaņā ar attiecīgās pašvaldības lēmumu tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084.panta noteikumiem. Ja būves īpašnieks līdz noteiktajam laikam nav izpildījis pašvaldības lēmumu, pašvaldība organizē šīs būves savešanu kārtībā vai nojaukšanu. Ar savešanu kārtībā vai nojaukšanu saistītos izdevumus sedz būves īpašnieks.

Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā 2010.gada 13.oktobrī saņemts kopīpašnieku Lilas Bermanes, Danas Bermanes, Yael Bermanes un Max Avi Berman pilnvarotās personas Svetlanas Narežnajas iesniegums, kurā norādīts, ka Ēku var tikai nojaukt un ka netiek plānota jebkāda Ēkas renovācija.

Informējam, ka Ēka atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa – Ventspils pilsētas vēsturiskā centra (valsts aizsardzības Nr.7454) – Ventspils pilsētas centrālās daļas (Vecpilsēta) teritorijā un ir šī pieminekļa daļa, tā atrodas valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa – Ventspils senpilsētas (valsts aizsardzības Nr.2516) teritorijā (statusa pamatojums: LR Kultūras ministrijas 29.10.1998. rīkojums Nr.128 "Par valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"). Atbilstoši saistošajos noteikumos Nr.10 "Ventspils pilsētas teritorijas plānojums (2006–2018). Ventspils pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi", apstiprināti ar Ventspils pilsētas domes 29.12.2006. lēmumu Nr.461 (protokols Nr.25; 1.§), noteiktajam, Ēka (celta 1903.gadā) ir kultūrvēsturiski vērtīga ēka. Ēka ir nozīmīgs historisma–jūgendstila perioda arhitektūras paraugs Ventspils pilsētā un savā vēsturiskajā veidolā ir neaizstājams Ūdens ielas pilsētbūvniecisko ainavu veidojošs elements. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija 05.07.2010. vēstulē Nr.09/1762 "Par ēku Ūdens ielā 6, 8, 9, Ventspilī nojaukšanas pieļaujamību" aicinājusi izvērtēt Ēkas fasāžu saglabāšanas iespējamību.

Pamatojoties uz Civillikuma 1084.panta pirmo un trešo daļu, Būvniecības likuma 31.panta pirmo, trešo un piekto daļu, kā arī Ventspils pilsētas domes Nekustamā īpašuma sakārtošanas un namīpašumu remontdarbu kvalitātes vērtēšanas komisijas 2010.gada 26.janvāra ieteikumu, Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas 2010. gada 12. augusta ieteikumu un Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības jautājumu komitejas 2010.gada 14.oktobra lēmumu, Ventspils pilsētas dome

nolemj:

1. Lai saglabātu kultūrvēsturiski vērtīgu un Ūdens ielas pilsētbūvniecisko ainavu veidojošo Ēku, neatbalstīt ēkas Ūdens ielā 6, Ventspilī, nojaukšanu.

2. Lai novērstu apdraudējumu sabiedrības drošībai un bojājumus Ventspils pilsētvides ainavai, uzdot ēkas Ūdens ielā 6, Ventspilī (kadastra Nr.2700 002 1111), kopīpašniekiem Avīvai Masadai, Lilai Bermanei, Danai Bermanei, Yael Bermanei un Max Avi Berman, veikt Ēkas savešanu kārtībā, secīgi realizējot sekojošas darbības:

2.1. ne vēlāk kā līdz 2010.gada 10.decembrim iesniegt Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā Būvniecības iesniegumu – uzskaites karti, sertificēta speciālista izstrādātu Ēkas tehniskā stāvokļa apsekojumu (ne vecāku par 6 mēnešiem) un Ēkas arhitektoniski māksliniecisko izpēti, tajā skaitā uzmērīšanu;

2.2. ne vēlāk kā 60 (sešdesmit) dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa (turpmāk tekstā – APN) ir izsniegusi Plānošanas un arhitektūras uzdevumu, iesniegt APN akceptēšanai Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projektu;

2.3. ne vēlāk kā septiņu darba dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa ir akceptējusi Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projektu, iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā Ministru kabineta 1997.gada 1.aprīļa noteikumos Nr.112 "Vispārīgie būvnoteikumi" 116.punktā minētos dokumentus būvatļaujas saņemšanai;

2.4. ne vēlāk kā 90 (deviņdesmit) dienu laikā no dienas, kad Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvā inspekcija izsniegusi būvatļauju, pabeigt Ēkas savešanas kārtībā būvdarbus un iesniegt Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvajā inspekcijā iesniegumu par to, ka būvdarbi izpildīti atbilstoši Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā akceptētajam Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projektam.

3. Gadījumā, ja kopīpašnieku Avīvas Masadas, Lilas Bermanes, Danas Bermanes, Yael Bermanes un Max Avi Berman Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā iesniegtais Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projekts neatbilst šī lēmuma 2.2.punktā minētajā Plānošanas un arhitektūras uzdevumā noteiktajam, pilnvarot Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļu (M.Bože) noteikt termiņu, līdz kuram kopīpašniekiem Avīvai Masadai, Lilai Bermanei, Danai Bermanei, Yael Bermanei un Max Avi Berman atkārtoti jāiesniedz izskatīšanai Ēkas savešanas kārtībā darbu veikšanas projekts, kurš atbilstu šī lēmuma 2.2.punktā minētajā Plānošanas un arhitektūras uzdevumā noteiktajam.

4. Ja Ēkas kopīpašnieki Avīva Masada, Lila Bermane, Dana Bermane, Yael Bermane un Max Avi Berman nepilda kādu no šā lēmuma 2. punktā noteiktajām darbībām, šā lēmuma 2. un 3.punktā noteiktajā termiņā, tad Ventspils pilsētas pašvaldība organizē Ēkas savešanu kārtībā atbilstoši normatīvo aktu normām.

5. Uzdot Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvai inspekcijai (I.Eklone) paziņot Ēkas kopīpašniekiem Avīvai Masadai, Lilai Bermanei, Danai Bermanei, Yael Bermanei un Max Avi Berman par šā lēmuma 4.punkta izpildes uzsākšanu ne vēlāk kā 3 (trīs) darba dienas pirms Ēkas savešanas kārtībā darbu uzsākšanas.

6. Ja Ēkas savešanu kārtībā organizē Ventspils pilsētas pašvaldība, tad ar Ēkas savešanas kārtībā saistītos izdevumus, pamatojoties uz Būvniecības likuma 31.panta trešo daļu, sedz nekustamā īpašuma Ūdens ielā 6, Ventspilī, kopīpašnieki Avīva Masada, Lila Bermane, Dana Bermane, Yael Bermane un Max Avi Berman.

7. Kontroli par šī lēmuma izpildi uzdot veikt Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram (A.Ābele).

8. Šo lēmumu 1 (viena) mēneša laikā no tā paziņošanas dienas var pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā Liepājas ielā 4, Liepājā, LV–3401.

Sēdes vadītājs,
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks
infrastruktūras jautājumos J.Vītoliņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!