• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2010.gada 17.novembra sēdes stenogramma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.11.2010., Nr. 185 https://www.vestnesis.lv/ta/id/221595

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Eiropas Komisija: Par kopējās lauksaimniecības politikas nākotnes perspektīvām

Vēl šajā numurā

23.11.2010., Nr. 185

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeimas 2010.gada 17.novembra sēdes stenogramma

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pulkstenis ir 15.00. Lūdzu, ieņemiet vietas! Sākam Saeimas 17.novembra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, mums ir jālemj par iespējamām izmaiņām darba kārtībā.

Tātad Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 17.novembra sēdes darba kārtībā un izslēgt no Saeimas sēdes darba kārtības likumprojekta „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (9.Saeimas likumprojekts Nr.1972/Lp9) izskatīšanas turpināšanu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts no darba kārtības izslēgts.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Zaķa, Rībenas, Volfa, Latkovska, Circenes, Ašeradena, Bendrātes, Viņķeles, Reira un Smiltēna iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 17.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību.

Pirmā sadaļa – „Par iesniegtajiem likumprojektiem”.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Preču un pakalpojumu drošuma likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Enerģētikas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Sēklu aprites likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Augu šķirņu aizsardzības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Pārejam pie nākamās darba kārtības sadaļas – „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Es vēlos jūs informēt, ka Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš ir lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no 12.novembra līdz 18.novembrim. Prezidijs šādu lēmumu ir pieņēmis, un neapmaksāts atvaļinājums Gaidim Bērziņam ir piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir sadaļa „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana”.

Lēmuma projekts „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ir saņēmusi Lindas Mūrnieces iesniegumu par to, ka viņa noliek deputātes mandātu uz ministres amata pildīšanas laiku.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu saraksta ir Uģis Rotbergs.

Komisija ir saņēmusi Uģa Rotberga iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku.

Komisija ir atbalstījusi lēmuma projektu „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Aicinu Uģi Rotbergu dot svinīgo solījumu.

U.Rotbergs.

Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no politisko partiju apvienības „Vienotība” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmuma projekts pieņemts.

Uģa Rotberga 10.Saeimas deputāta pilnvaras ir apstiprinātas. Lūdzu ieņemt vietu Saeimas Sēžu zālē.

Nākamā darba kārtības sadaļa – „Priekšlikumi par iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanas turpināšanu”.

Izskatīsim Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto priekšlikumu: „Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu ierosinām turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums”.” Jā... Neviens nevēlas ziņot, bet ir iespējamas... saskaņā ar Kārtības rulli ir iespējamas debates. Sākam debates.

Vārds deputātam Igoram Pimenovam.

I.Pimenovs (SC frakcija).

Paldies, augsti godātā priekšsēdētāja! Cienītās deputātes! Godātie deputāti! Frakcija „Saskaņas Centrs” ir pret to, lai turpinātu skatīt likumprojektu par Rīgas Svētā Pētera baznīcu, jo šis likumprojekts nosaka īpašuma tiesības uz baznīcas ēku un pievienoto zemi Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai. Mēs uzskatām, ka šis risinājums ir juridiski un ekonomiski nepamatots. Mēs uzskatām, ka tas ir pretrunā ar to mērķi, kuru nosaka pats likumprojekts, proti, nodrošināt Rīgas Svētā Pētera baznīcas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un aizsardzību.

Es varu pieļaut, ka būs vēl arī sofistika šajā sakarā, ka tiks uzsvērts, ka baznīcai ir jāpieder Baznīcai, ka baznīca tika uzbūvēta, lai tur būtu dievkalpojumi, lai tad tur dievkalpojumi arī notiek, un tā tālāk.

Atgādinu, ka Latvijas Republikas Augstākās padomes 1992.gada 12.maija lēmums nosaka, ka likums par īpašumu atdošanu reliģiskajām organizācijām neattiecas uz valstij īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem, to skaitā uz Svētā Pētera baznīcu, kuras statuss tiek noteikts ar īpašu likumu, tāpēc Svētā Pētera baznīca šajā likumprojektā ir skatāma kā kultūras piemineklis, jo tāds ir bijis lēmuma izdošanas iemesls.

Mēs arī uzskatām, ka šis likumprojekts nav taisnīgs attiecībā uz lielu Latvijas iedzīvotāju skaitu, jo baznīcas atjaunošana no drupām un tās restaurācija notika uz tautas ekonomisko resursu rēķina, un nav svarīgi, kura valsts organizēja resursus tās atjaunošanai, restaurācijai un turpmākai uzturēšanai – padomju valsts vai Rīgas pilsētas pašvaldība jau Latvijas neatkarīgajā valstī.

Restaurācijā un rekonstrukcijā ir ieguldīti milzīgi naudas līdzekļi: no 1954. līdz 1990.gadam – aptuveni 3 863 000 rubļu, bet no 1991.gada līdz 2010.gadam – 728 646 lati, tāpēc uzskatu, ka Svētā Pētera baznīcas nodošana Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai nozīmē šo līdzekļu tādu pašu milzīgu izšķērdēšanu. Kopš 1973.gada Svētā Pētera baznīca kā iestāde strādā pēc pašfinansēšanās principa, ir rentabla un nes peļņu Rīgas pilsētas pašvaldībai. Laika posmā no 2006.gada līdz 2010.gadam Svētā Pētera baznīcas ieņēmumi ir 1 798 000 latu. Rīgas pilsētas budžets ir papildināts pa šo laiku gandrīz par pusmiljonu latu.

Es saprotu, ka Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai var būt liels kārdinājums izmantot šo baznīcu sava finansiālā stāvokļa uzlabošanai, bet kam tad pieder šī baznīca šodien?

Atcerēsimies, ka viduslaikos katrai feodālajai varai bija sava baznīca: Zobenbrāļu ordenim Rīgā tā bija Jura baznīca (šodien pārkārtota), Rīgas arhibīskapam – Doms, pilsētai – Pētera baznīca. Monumentālo ēku, izcilāko Latvijas arhitektūras pieminekli, ir cēluši un gadsimtos ne tikai uzturējuši, bet arī pakāpeniski pārveidojuši Rīgas pilsoņi. Tikai 19.gadsimta beigās, kad likvidēja vēsturisko Rīgas rāti, baznīcu nodeva vācu draudzei. Tā savukārt pastāvēja tikai līdz 1939.gadam, kad vācieši repatriējās.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Rīgas varas viedoklis tika izteikts vairākkārt: 2004.gadā Rīgas domes priekšsēdētājs Gundars Bojārs savā vēstulē Saeimas sekretāram noformulēja Rīgas pilsētas pašvaldības pozīciju. Un proti: „Svētā Pētera baznīca ir jānodod pašvaldības īpašumā, lai veiksmīgi un operatīvi varētu tikt risināti ar šī kultūras pieminekļa apsaimniekošanu saistītie jautājumi. Ir skaidri jāapzinās fakts, ka pēc baznīcas nonākšanas draudzes īpašumā tā nevarēs finansiāli nodrošināt kultūras pieminekļa atbilstošu uzturēšanu, investīciju nodrošināšanu ēkas restaurācijai un palīdzība tiks lūgta no valsts un pašvaldības. Rīgas pašvaldība ir ieinteresēta augstākminētā jautājuma risināšanā un iesaka jautājumu par Svētā Pētera baznīcu risināt, sadarbojoties ar Rīgas Svētā Pētera baznīcas draudzi, slēdzot līgumu par baznīcas kā svarīga kultūras pieminekļa apsaimniekošanu un izmantošanu.” Citāta beigas.

No 1991.gada beigām Svētā Pētera baznīcā netraucēti un bez atlīdzības jau darbojas neliela draudze, katru svētdienu tur notiek dievkalpojumi, kurus vidēji apmeklē no 10 līdz 20 cilvēkiem. Notiek arī citi pasākumi – kāzas, kristības, iesvētības. Draudzei ir iedalīta visskaistākā atrestaurēta vēsturiskā telpa – sakristeja.

Rīgas pilsētas pašvaldība izpildīja faktiski visus ieilguma noteikumus, lai gūtu īpašuma tiesības uz Svētā Pētera baznīcu. Baznīca ir Rīgas bilancē, Rīga ieguldīja savus līdzekļus, baznīcu restaurējot. Baznīca ir Rīgas valdījumā, sākot ar 1973.gadu. Līdz ar to, sekojot Latvijas Republikas Civillikuma 1204.pantam, ir izpildīti visi ieilguma noteikumi, lai tas, kas valdījis desmit gadu laikā nekustamo īpašumu, kurš zemesgrāmatā uz viņa vārda nav ierakstīts, tiktu atzīsts par tādu, kas ieguvis šo nekustamo īpašumu ar ieilgumu. Un tam ir tiesības un pienākums prasīt šā iegūšanas pamata ierakstīšanu zemesgrāmatā uz sava vārda.

Pavisam nesen, 2008.gada rudenī, pēc Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas lūguma sniegt viedokli par iespējamo Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai Rīgas dome izskatīja lēmuma projektu, ar kuru bija paredzēts atbalstīt nodošanu, bet lēmuma projekts neguva atbalstu, to neatbalstīja dažādu frakciju deputāti. Tas bija vēsturiskais moments. Patiesībā Rīgas vara apliecināja to pašu vēlmi, kuru nes sevī Rīgas varas, sākot no 13.gadsimta sākuma. Un šis pasūtījums, šī tieksme pēc tā, lai baznīca piederētu pilsētai, bija fiksēta Rīgas domes lēmumā tomēr neatdot šo baznīcu Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai.

Es uzskatu, ka šodien arī Saeimas deputātiem ir pienācis laiks parādīt, ka rīdzinieku intereses un arī valsts intereses attiecībā uz šo kultūras pieminekli ir nopietnas, un tātad – nevirzīt šo likumprojektu tālāk, lai ļautu Rīgas pilsētas pašvaldībai juridiski nokārtot savas īpašuma tiesības uz Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēku un pievienoto zemi.

Līdz ar to es aicinu deputātus neatbalstīt šā likumprojekta turpmāko skatīšanu un balsot pret vai atturēties.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Nākamajam vārds Sergejam Dolgopolovam.

S.Dolgopolovs (SC frakcija).

Augstā Saeima!

Godīgi sakot, tas, ka šodien darba kārtībā parādījās šis jautājums, maigi sakot, izraisa zināmu neizpratni.

Kāda varētu būt motivācija šāda veida likumprojektam un šāda veida rīcībai? Es saprastu to, ja Rīgas Svētā Pētera baznīcas draudze, tās darbība būtu ierobežota vai būtu likti kaut kādi šķēršļi, bet šodien tā ir Latvijā vienīgā draudze, kura, godīgi sakot, nezina ne rūpes, ne bažas par to, kā strādāt un kā dzīvot savā mītnē.

Nododot šo baznīcu, baznīcas ēku, Latvijas Evaņģēliski luteriskajai Baznīcai, mēs radām problēmas gan draudzei, gan valstij, gan arī pašvaldībai.

Viens piemērs. Kā jūs atceraties, darbojas Doma baznīcas likums, kurš paredz, ka valstij ir jāpiedalās Doma baznīcas renovācijā, restaurācijā, saglabāšanā – un tā tālāk – vienādās daļās ar Latvijas Evaņģēliski luterisko Baznīcu. Pēdējo gadu laikā šis finansējums, kas ir paredzēts valsts budžetā, ir sarucis līdz apmēram 20 tūkstošiem latu, kas ir absolūti nepietiekami, lai kaut vai... es nezinu... apsardzi nodrošinātu šajā ēkā, tāpēc baznīca bija vērsusies Rīgas domē ar lūgumu atbalstīt līdzekļu iedalīšanu no pašvaldības budžeta Doma baznīcas restaurācijas darbiem. Un šī summa tika iedalīta. Summa nav maziņa, tie ir 2 miljoni latu.

Šodien likumprojekta anotācijā aile, kurā ir jārunā par iespējamo ietekmi uz valsts budžetu, ir tukša. It kā šis likumprojekts, būdams pieņemts, nekādu iespaidu uz valsts budžetu neatstātu! Liekas, ka tie ir vai nu meli, vai apzināta netaisnība, jo tā tas nemēdz būt. Un arī pašā likumā paredzēta valsts apņēmība finansēt zināmus darbus.

Kas mainīsies, ja šis likumprojekts tiks virzīts tālāk un tiks pieņemts šāds likums? Mainīsies tikai un vienīgi īpašnieks. Vinnēs no tā baznīca vai vinnēs no tā rīdzinieki un Rīgas viesi? Stipri šaubos! Vienīgais labums baznīcai, ka tā dabūs ieņēmumus no tiem apmeklētājiem, kas izmantos liftu, apmeklējot baznīcas torni. Tas ir vienīgais labums. Bet vai baznīca ir spējīga un būs spējīga apsaimniekot šo ēku? Es stipri šaubos. Draudzei tādā gadījumā vajadzēs arī maksāt par visiem siltumiem, enerģiju utt. u.t.jpr. Pilsētas plānos ir ne tikai saglabāt un uzturēt šo ēku, ļaujot un dodot plašas iespējas draudzei strādāt, bet arī plāni, kā modernizēt, attīstīt un renovēt šo baznīcu. Man pašam bija sarunas ar Federatīvās Vācijas fondu, kurš ir uzņēmies ierīkot Svētā Pētera baznīcā ērģeles par saviem līdzekļiem. Vienīgais nosacījums, ka pilsētai būtu jāveic zināmi darbi, lai pārklātu grīdas segumu, mainītu ventilācijas iekārtas un apsildīšanas sistēmas, un tā tālāk. Un šāda apņēmība bija izteikta un tāds nodomu protokols tiek gatavots. Visas šīs ieceres un visas tās iesāktās lietas diemžēl tiks bremzētas.

Es aicinu tomēr nesteigties un atlikt šā jautājuma izskatīšanu, noraidot šo te projektu, un ņemt vērā arī to, ka tas nav ne pietiekami argumentēts, ne pietiekami pamatots.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimas nepabeigto likumprojektu „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 21, pret – 39, atturas – 28. Lēmuma projekts nav atbalstīts. Līdz ar to likumprojekta „Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums” izskatīšana 10.Saeimā netiks turpināta.

Nākamais darba kārtības jautājums – Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegtais priekšlikums: „Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 39.pantu turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījums Autortiesību likumā””. Vai ir kādi ziņotāji? Tātad, ja ziņotāja nav un debatēs arī neviens nav pieteicies, lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījums Autortiesību likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekta „Grozījums Autortiesību likumā” izskatīšana tiks turpināta 10.Saeimā.

Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgo komisiju? Iepriekšējā Saeimā šo likumprojektu izskatīja Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. Deputāte Druviete, vai jums ir priekšlikumi par citu komisiju? Tā kā deputātiem nav iebildumu, tad atbildīgā komisija šim likumprojektam arī 10.Saeimā būs Izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Lūdzu komisijas priekšsēdētāju noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Druvietei.

I.Druviete (frakcija „Vienotība”).

Ierosinājums būtu priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt līdz 2011.gada 7.februārim.

Sēdes vadītāja. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 2011.gada 7.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iesniegusi lūgumu turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā”.

Vai kāds vēlas ziņot? Ziņotāja nav. Tad lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimas likumprojektu „Grozījumi Autopārvadājumu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojekta „Grozījumi Autopārvadājumu likumā” izskatīšana tiks turpināta 10.Saeimā.

Iepriekšējā Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad arī 10.Saeimā atbildīgā komisija ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu komisijas priekšsēdētājam, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Vidzemes apgabala!

Lūdzu, Bērziņa kungs! Lūdzu, Bērziņa kungs, nosakiet priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

A.Bērziņš (ZZS frakcija, Vidzemes v/a).

17.decembris, 2010.gads.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 17.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums – Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegums ar lūgumu turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ļoti īsi teikšu, ka „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums” būs pilnīgi jauns likums. Līdz šim bija spēkā 1998.gadā pieņemtais Ciltsdarba likums. Jaunajā likumā būs regulēts ne tikai lauksaimniecības dzīvnieku, bet arī mājas (istabas) dzīvnieku ciltsdarbs.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz atļaut tai turpināt darbu ar šo likumprojektu un iesaka priekšlikumu iesniegšanas termiņu – 1.decembri.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Ciltsdarba un dzīvnieku audzēšanas likums” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir kādi citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Tātad atbildīgā komisija ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.

Ziņotājs mums piedāvāja priekšlikumu iesniegšanas termiņu – 1.decembri. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 1.decembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Einārs Cilinskis.

E.Cilinskis (VL – TB/LNNK frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Godājamie deputāti!

Likumprojekts „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” skar likumā lietoto terminu definīciju. Atšķirībā no līdzšinējās definīcijas, kur noteikts, ka peldvieta ir jebkura labiekārtota vieta jūras piekrastē vai pie iekšzemes ūdeņiem, jaunā definīcija attiecas uz speciāli noteiktām vietām. Un vienlaikus likumprojekts paredz, ka peldvietas apmeklētāji... ka vārds „iedzīvotāji” tiek aizstāts ar vārdu „cilvēki”, ņemot vērā, ka peldvietas apmeklē daudzi atpūtnieki no ārzemēm.

Komisija lūdz atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā un noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu – 1.decembri.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā par šo likumprojektu atbildīgā bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu un citu priekšlikumu nav. Tātad arī 10.Saeimā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija turpinās izskatīt likumprojektu „Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā”.

Ziņotājs arī informēja, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam tiek piedāvāts 1.decembris. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 1.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegtais priekšlikums – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem””.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Jānis Tutins.

J.Tutins (SC frakcija).

Labdien, kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja iepriekšējā Saeimā skatītos likumprojektus un nolēma likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” virzīt skatīšanai arī 10.Saeimā.

Šajā likumprojektā ir iekļautas precīzākas... ir precīzāk noteikta valsts nodevas maksāšanas kārtība, arī tas, lai būtu efektīvāka ārpustiesas strīdu izskatīšanas kārtība un samazinātos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju izmaksas, paredzot iespēju atteikties no publikācijām „Latvijas Vēstnesī”. Tāpat arī indivīds savas tiesības varēs aizstāvēt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, tas ir, Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Un arī šajā likumprojektā tiek pārņemta viena no Eiropas direktīvām saistībā ar prasībām regulatīvai iestādei.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja šo likumprojektu pirmajam lasījumam un lūdz Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” izskatīšanas turpināšanu 10.Saeimā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums ir pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi likumā „Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem”” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Iepriekšējā Saeimā atbildīgā par šo likumprojektu bija Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav. Atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Tutins. Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu iesakām noteikt šā gada 1.decembri.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 1.decembris. Paldies.

J.Tutins. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem””. Vai komisijas vārdā kāds ziņo? Neviens neziņo.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu, lai turpinātu izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi likumā „Par norēķiniem ar nepārstrādātās lauksaimniecības produkcijas ražotājiem”” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Arī šim likumprojektam atbildīgā komisija līdz šim ir bijusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Vai deputātiem ir kādi priekšlikumi vai iebildumi? Nav. Tātad atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu, kurš komisijas vārdā noteiks... Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Klaužam, kurš noteiks priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta otrajam lasījumam!

J.Klaužs (ZZS frakcija).

Vēlos cienījamos kolēģus informēt, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš šim likumprojektam varētu būt šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu – Zaķa, Bendrātes, Liepiņas un citu – lūgumu izdarīt izmaiņu 17.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības izmaiņu? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī desmit deputātu – Ābiķa, Reira, Circenes, Hiršas, Druvietes un citu – iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 17.novembra sēdes darba kārtībā un iekļaut lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šādām izmaiņām? Deputātiem iebildumu nav. Līdz ar to darba kārtība grozīta.

Turpinām izskatīt apstiprināto grozīto darba kārtību. Nākamais darba kārtības jautājums – Sociālo un darba lietu komisijas iesniegtais priekšlikums ar lūgumu turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Ilze Viņķele.

I.Viņķele (frakcija „Vienotība”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi!

Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” paredz atvieglot paternitātes pabalsta, vecāku pabalsta un apbedīšanas pabalsta pieprasīšanas kārtību. Līdz šim persona, lai saņemtu iepriekš minētos pabalstus, sniedza Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā iesniegumu un arī vairākus apliecinošus dokumentus, tādus kā, piemēram, bērna dzimšanas apliecību vai miršanas apliecību. Un, protams, personai bija jāierodas aģentūrā arī klātienē.

Šie grozījumi, šis likumprojekts, paredz šīs kārtības atvieglošanu, proti, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā nebūs vairs jāsniedz informācija, kas ir pieejama Iedzīvotāju reģistrā. Līdz ar to personai atliks vien uzrakstīt elektronisku iesniegumu vai nepieciešamības gadījumā kādos sarežģītākos jautājumos ierasties aģentūrā, bet šie pārējie dokumenti vairs nebūs jāsavāc. Līdz ar to klientam šī procedūra, protams, kļūs draudzīgāka un daudz vienkāršāka.

Vēl. Gribu informēt, ka šāda vienkāršota pabalstu piešķiršanas kārtība jau šobrīd attiecas uz virkni pabalstu veidu. Un līdz ar to aicinu jūs atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā un atzīt to par steidzamu. Steidzamības pamatojums ir šāds: ja mēs vēlamies, lai šī atvieglotā kārtība stātos spēkā jau ar nākamā gada 1.janvāri, mums būtu tas jādara ātri. Un vēl – papildus tam – Ministru kabinetam ir jāizstrādā viens normatīvais akts.

Priekšlikums ir noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 26.novembri. Mēs komisijā ceram, ka šos priekšlikumus varēs izskatīt 2.decembrī... Steidzamība...

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vispirms mums ir jābalso par to, lai mēs turpinātu izskatīt likumprojektu 10.Saeimā. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu turpinās izskatīt 10.Saeimā. Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgās komisijas maiņu? Tādu priekšlikumu nav. Tātad Sociālo un darba lietu komisija turpina būt atbildīgā par šo likumprojektu.

Tagad balsosim par steidzamību. Lūdzu zvanu! Balsosim, lai likumprojektu „Grozījumi likumā „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret un atturas – nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Tagad lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku, kad likumprojekts tiks izskatīts otrajā, galīgajā, lasījumā.

I.Viņķele. 26.novembris – priekšlikumu iesniegšanas termiņš, un 2.decembrī – otrais lasījums.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 26.novembris; izskatīšana otrajā, galīgajā, lasījumā – 2.decembrī.

Paldies.

I.Viņķele. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”.

Vai kāds komisijas vārdā vēlas ziņot? Ziņotāja nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu, lai turpinātu izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Tātad lēmums ir pieņemts un likumprojektu „Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgās komisijas maiņu? Priekšlikumu nav. Tātad Juridiskā komisija turpina palikt atbildīga par šo likumprojektu.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Godātie kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā”. Vai ir ziņotājs? Nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā”. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 93, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Par šo likumprojektu atbildīgā bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir priekšlikumi par atbildīgās komisijas maiņu? Citu priekšlikumu nav. Tātad Juridiskā komisija turpina būt atbildīga par šo likumprojektu.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – šā gada 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 17.decembris.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu turpināt izskatīt 10.Saeimā likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 92, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā komisija 9.Saeimā par šo likumprojektu bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Juridiskā komisija turpina būt atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 17.decembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 17.decembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu ‘Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Likumprojektu „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Par likumprojektu „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” 9.Saeimā atbildīgā bija Juridiskā komisija. Vai ir citi priekšlikumi? Priekšlikumu par atbildīgās komisijas maiņu nav. Tātad lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta „Grozījumi Tiesu izpildītāju likumā” otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu – turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā par šo likumprojektu līdz šim bija Juridiskā komisija. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris.

Nākamais darba kārtības jautājums – Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Zemesgrāmatu likumā” līdz šim bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir kādi iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – šā gada 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 24.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

Atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Civilprocesa likumā” 9.Saeimā bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir kādi iebildumi? Iebildumu nav. Atbildīgā komisija netiek mainīta.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei priekšlikumu iesniegšanas termiņa noteikšanai otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam ir 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu””. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt izskatīt 10.Saeimā 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu””! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu”” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi likumā „Par tiesu varu”” bija Juridiskā komisija. Vai ir citi priekšlikumi? Citu priekšlikumu nav.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam –24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – Juridiskās komisijas iesniegtais priekšlikums turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā”. Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: turpināt 10.Saeimā izskatīt 9.Saeimā nepabeigto likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 91, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Līdz ar to likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” turpinās izskatīt 10.Saeimā.

9.Saeimā atbildīgā par likumprojektu „Grozījumi Satversmes tiesas likumā” bija Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ilmai Čepānei, lai noteiktu priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 24.novembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.novembris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā Asamblejā pastāvīgā pārstāvja aizstājēja apstiprināšanu”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts. Tātad delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas pastāvīgā pārstāvja aizstājējs ir apstiprināts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par deputāta Uģa Rotberga ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Līdz ar to visi 17.novembra sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu zvanu reģistrācijai! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu!

Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies septiņi deputāti: Gaidis Bērziņš, Zemgalē ievēlētais Andris Bērziņš... Nav. Boriss Cilevičs... Nav. Ojārs Ēriks Kalniņš... Nav. Ansis Saliņš... Nav. Inese Šlesere... Nav. Oskars Zīds... Nav.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 17.novembra sēdi pasludinu par slēgtu.

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!