Saeimas 2010.gada 23.decembra sēdes stenogramma
Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.
Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Pulkstenis ir 9.00... lai mēs varam sākt Saeimas 23.decembra sēdi.
Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemti vairāki iesniegumi ar lūgumu izdarīt izmaiņas šīsdienas sēdes darba kārtībā.
Desmit deputāti – Zalāns, Kučinskis, Šķēle, Bekešs, Strode un citi – ir iesnieguši pieprasījumu Latvijas Republikas ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim „Par Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanas patiesajiem apstākļiem”. Tā kā saskaņā ar Kārtības rulli šis pieprasījums ir iesniegts laikā, tad tas tiks skatīts attiecīgi šodienas sēdē.
Nākamais lūgums ir no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas, kura lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 23.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Savukārt Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas 23.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut sadaļā „Prezidija ziņojumi” likumprojektu „Grozījums Saeimas vēlēšanu likumā”, kuru izstrādājusi Juridiskā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Tāpat Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas 23.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut sadaļā „Prezidija ziņojumi” Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Tāpat Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 23.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Jolantas Līvenas iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Tāpat Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 23.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu „Par Anitas Eglijas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Tātad sākam izskatīt apstiprināto un grozīto sēdes darba kārtību.
Vispirms Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Circenei!
I.Circene (frakcija „Vienotība”).
Es lūdzu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai kā līdzatbildīgajai komisijai.
Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka likumprojekts „Grozījumi Bāriņtiesu likumā” tiek nodots Juridiskajai komisijai kā atbildīgajai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai kā līdzatbildīgajai? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Darba likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Latkovskim!
A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).
Lūdzu nodot arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.
Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka likumprojekts „Grozījums Darba likumā” tiek nodots arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai? Nav. Tātad likumprojekts „Grozījums Darba likumā” tiek nodots Sociālo un darba lietu komisijai kā atbildīgajai komisijai un arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Latkovskim!
A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).
Arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai.
Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka likumprojekts „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” tiek nodots arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Ārstniecības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātam Latkovskim!
A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).
Arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, lūdzu!
Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts „Grozījums Ārstniecības likumā” tiek nodots arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījums Vispārējās izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Saeimas vēlēšanu likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” nodot Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.
Pirms mēs turpinām izskatīt apstiprināto darba kārtību, mums ir jālemj vēl par dažām tās izmaiņām.
Juridiskā komisija lūdz Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Saeimas vēlēšanu likumā” skatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā, tātad skatīt šīsdienas sēdē. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.
Saeimas Juridiskā komisija lūdz Juridiskās komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” skatīt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā un iekļaut to sadaļā „Likumprojektu izskatīšana” kā pirmo darba kārtības jautājumu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.
Nākamā sadaļa – „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.
Saeimas Prezidijs bija saņēmis iesniegumu par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Valērijam Kravcovam šā gada 16. un 17.decembrī. Prezidijs atvaļinājumu piešķīra, un par to es jūs vienkārši informēju.
Tāpat bija saņemts deputāta Sergeja Dolgopolova iesniegums ar lūgumupiešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 16. un 17.decembrī. Arī šis atvaļinājums tika piešķirts, un par to jūs tiekat informēti.
Tāpat Saeimas Prezidijs ir piešķīris neapmaksātu atvaļinājumu deputātei Rasmai Kārkliņai šā gada 23.decembrī.
Nākamā sadaļa – „Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana.”
Lēmuma projekts „Par Ramonas Nadeždas Jansones atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi Augstākās tiesas priekšsēdētāja lūgumu atbalstīt lēmuma projektu par Ramonas Nadeždas Jansones atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata ar 2011.gada 3.janvāri.
Juridiskā komisija ir izskatījusi un aizklātā balsojumā atbalstījusi minēto lūgumu, un Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu par Ramonas Nadeždas Jansones atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata, sākot ar 2011.gada 3.janvāri.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ramonas Nadeždas Jansones atbrīvošanu no Augstākās tiesas tiesneša amata”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Sanitas Zakrevskas atbrīvošanu no Administratīvās apgabaltiesas tiesneša amata”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Jā, paldies.
Tātad Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu izskatīt jautājumu par Administratīvās apgabaltiesas tiesneses Sanitas Zakrevskas atbrīvošanu no tiesneša amata ar 2011.gada 15.janvāri, par pamatu ņemot pašas vēlēšanos.
Juridiskā komisija ir izskatījusi un aizklātā balsojumā atbalstījusi minēto lūgumu, līdz ar to Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu par Sanitas Zakrevskas atbrīvošanu no Administratīvās apgabaltiesas tiesneša amata, sākot ar 2011.gada 15.janvāri.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Sanitas Zakrevskas atbrīvošanu no Administratīvās apgabaltiesas tiesneša amata”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret – nav, atturas – 1. Lēmums atbalstīts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Ingas Kadeģes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu atbalstīt Ingas Kadeģes kandidatūru tiesneša amatam bez pilnvaru termiņa ierobežojuma. Juridiskā komisija ir izskatījusi minēto jautājumu. Aizklāti balsojot, Juridiskajā komisijā balsis ir dalījušās. Jūs visi esat iepazinušies ar materiāliem.
Lūgums lemt par Ingas Kadeģes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Ingas Kadeģes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 61, pret – 2, atturas – 20. Lēmums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Gunas Krieviņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu apstiprināt Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas tiesnesi Gunu Krieviņu rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru ierobežojuma. Juridiskā komisija ir iepazinusies ar minēto lūgumu, izvērtējusi Gunas Krieviņas apstiprināšanu par rajona tiesas tiesnesi un aizklātā balsojumā atbalstījusi šo lūgumu.
Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu – apstiprināt Gunu Krieviņu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Gunas Krieviņas apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret – 1, atturas – nav. Lēmums atbalstīts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Aijas Reitupes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu apstiprināt Administratīvās rajona tiesas tiesnesi Aiju Reitupu pilsētas (rajona) tiesas tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma. Juridiskā komisija ir iepazinusies ar pretendenti, uzdevusi jautājumus, iepazinusies ar visiem materiāliem un aizklātā balsojumā atbalstījusi minētās kandidatūras apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Līdz ar to Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu „Par Aijas Reitupes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Aijas Reitupes apstiprināšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Jolantas Līvenas iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu iecelt tiesneša amata kandidātu Jolantu Līvenu zemesgrāmatu nodaļas tiesneša amatā. Juridiskā komisija ir izvērtējusi minēto kandidatūru un aizklātā balsojumā atbalstījusi šo lēmuma projektu.
Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu „Par Jolantas Līvenas iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Jolantas Līvenas iecelšanu par zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Anitas Eglijas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gaidis Bērziņš.
G.Bērziņš (VL–TB/LNNK frakcija).
Godātie kolēģi! Juridiskā komisija ir saņēmusi tieslietu ministra Aigara Štokenberga lūgumu iecelt tiesneša amata kandidāti Anitu Egliju rajona (pilsētas) tiesas tiesneša amatā.
Juridiskā komisija ir iepazinusies ar minēto kandidāti, ar attiecīgajiem dokumentiem un aizklātā balsojumā atbalstījusi Anitas Eglijas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Līdz ar to Juridiskās komisijas vārdā lūgums atbalstīt lēmuma projektu – iecelt Anitu Egliju par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Anitas Eglijas iecelšanu par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.
J.Reirs (frakcija „Vienotība”).
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz apstiprināt lēmuma projektu „Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē”.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Saeimas pārstāvja apstiprināšanu Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomē”! Atgādinu, ka balsojums ir aizklāts. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Pirms mēs sākam izskatīt nākamo darba kārtības jautājumu, mums ir jālemj vēl par divām iespējamām darba kārtības izmaiņām.
Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūdz grozīt 23.decembra darba kārtību un iekļaut tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas sagatavoto likumprojektu „Grozījumi Augstskolu likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Tāpat Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lūdz iekļaut šodienas sēdes darba kārtībā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā komisijas sagatavoto likumprojektu „Grozījums Vispārējās izglītības likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir grozīta.
Nākamā sadaļa – „Deputātu pieprasījumi”.
Deputātu Zalāna, Kučinska, Šķēles, Bekeša un citu deputātu pieprasījums ārlietu ministram Valdim Ģirtam Kristovskim „Par Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanas patiesajiem apstākļiem”.
Deputāti ierosina atzīt lēmuma projektu par steidzamu un ir lūguši vārdu motivācijai.
Vārds deputātam Edgaram Zalānam motivācijai.
E.Zalāns (PLL frakcija).
Labrīt, augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Jā, mēs iesniedzām šo pieprasījumu, jo pavisam īsā laikā – pēdējās nedēļās – parādījās divas pilnīgi pretrunīgas informācijas attiecībā uz Sudānā nolaupīto pilsoņu atbrīvošanas faktu izklāstu.
Protams, ir oficiālā versija, un ir arī tā versija, kas klejo kaut kur internetā, un, mūsuprāt, tas nav īsti pieņemams, ka Ārlietu ministrija šobrīd klusē un nepasaka, kāpēc šīs versijas atšķiras, kāpēc ir tā, kā ir. Mūsu jautājumi, ko mēs esam uzdevuši, patiesībā ir ļoti vienkārši. Tur nav nekā tāda, ko nevar atbildēt steidzami, ātri, lai novērstu jebkuras šaubas.
Pirmais. Mēs lūdzam sniegt šo izklāstu.
Otrais. Mēs vaicājam, kāpēc šīs pozīcijas atšķiras.
Trešais. Normāls jautājums – vai šādas sagrozītas informācijas izplatīšana no viena vai otra avota tomēr nav kaut kāda veida necieņas izrādīšana tiem cilvēkiem, kuri nokļuvuši šādā situācijā un no tās izkļuvuši?
Un pēdējais. Vai tas komunikācijas stils, kuru piekopj Ārlietu ministrija, tomēr nav uzskatāms par tādu, kas grauj Ārlietu ministrijas ilgi kopto tēlu un patiesībā bojā vienu no spožākajām Latvijas vizītkartēm, tas ir, to, kāda ir Ārlietu ministrija?
Mēs domājam, ka uz šiem jautājumiem var atbildēt steidzami. Kāpēc? Pirmkārt, lai novērstu šaubas. Šaubas kam? Tiem cilvēkiem, kuri var nokļūt šādā kļūmīgā situācijā arī nākotnē. Latvijas cilvēkiem ir jāzina, vai Ārlietu ministrija spēj rīkoties vai viņiem ir jārīkojas pašiem. Mūsu cilvēki strādā daudzās pasaules valstīs, šī minētā valsts nav vienīgā valsts, kurā ir bīstama situācija. Mums šķiet, ka ārlietu ministram ir jāpauž pilnīga pārliecība par to, kāda būs rīcība līdzīgos gadījumos.
Otrkārt, tas, ko es te pavisam nedaudz jau teicu. Mūsuprāt, Ārlietu ministrija ir viena no tām Latvijas ministrijām, kurai ir bijis vislabākais ministrijas tēls, tā ir vislabākā ministrija, kas pēc būtības ir pārstāvējusi Latvijas valsti pasaulē, un nekad nav būtībā un pēc būtības apšaubīta šīs ministrijas kompetence, taču tas, kas ir noticis pēdējā mēneša vai nedaudz ilgākā laikā, mūsuprāt, nav īsti pieņemams. Mums liekas, ka, ja ir kaut kādas šaubas par to, ka Ģirta Valda Kristovska atrašanās šajā amatā kaut kādā veidā tomēr pasliktina šīs ministrijas kompetento un profesionālo tēlu, tad, šķiet, Ģirtam Valdim Kristovskim pašam ir jādara viss, lai viņš šīs kļūdas, iespējamās kļūdas, labotu un lai mēs neredzētu pilnīgi nekādas problēmas, ka šis jautājums ir jāizskata steidzamības kārtā un visas šīs šaubas, par kurām es runāju, jānovērš.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Saskaņā ar Kārtības rulli mums ir jābalso par to, lai pieprasījumu atzītu par steidzamu.
Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai pieprasījumu ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim „Par Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanas patiesajiem apstākļiem” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 32, pret – 52, atturas – 6. Pieprasījums par steidzamu nav atzīts. Tātad pieprasījums tiek nodots Pieprasījumu komisijai izskatīšanai pēc būtības.
Nākamā sadaļa – „Likumprojektu izskatīšana”.
Likumprojekts „Grozījumi Saeimas kārtības rullī”, pirmais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gundars Daudze.
G.Daudze (ZZS frakcija).
Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Saeimas kārtības rullī”. Šo likumprojektu izstrādāja Juridiskā komisija, cieši sadarbojoties ar visu Saeimas frakciju vadītājiem vai frakciju vadītāju vietniekiem. Un grozījumi paredz sekojošas lietas.
Pirmkārt. Ir paredzams no Saeimas kārtības ruļļa izslēgt to regulējumu, kas attiecas uz deputātu atalgojumu un ko mēs ar mūsu balsojumu šajā pirmdienā esam tātad jau atrunājuši Vienotā atalgojuma likumā.
Otrkārt. Ir paredzēts atteikties no reprezentācijas naudas un sakaru kompensācijas, kā arī paredzēts jauns regulējums īres un transporta izdevumu kompensācijai, kas būs daudz detalizētāk izstrādāts un vairāk, teiksim atkarīgs no tā, cik tālu deputāts pastāvīgi dzīvo no Rīgas.
Bez tam tiek mazliet citādāk regulēts reģistrāciju skaits – klātbūtnes reģistrāciju skaits sēdēs. Šobrīd tas saskaņā ar pastāvošo Kārtības ruļļa redakciju ir limitēts līdz trim reizēm vienas Saeimas sēdes laikā, bet, kā jūs zināt, ir sēdes, kurās trīs reģistrācijas vienkārši fiziski nav iespējams veikt. Un tajā pašā laikā ir arī ļoti garas sēdes, kurās reģistrācija būtu nepieciešama biežāk.
Un visbeidzot. Izmaiņas jeb grozījumi Saeimas kārtības rullī paredz arī atteikties no samaksas par katru apmeklēto komisijas vai apakškomisijas sēdi.
Godātie kolēģi! Ņemot vērā to, ka šiem grozījumiem ir jāstājas spēkā 1.janvārī, es lūdzu jūsu atbalstu, lai atzītu šo likumprojektu par steidzamu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Saskaņā ar Kārtības rulli mums ir jābalso par to, lai likumprojektu atzītu par steidzamu.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 90, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
G.Daudze. Paldies.
Godātie kolēģi! Es lūdzu atbalstīt likumprojektu arī pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret – 1, atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku, kad likumprojekts varētu tikt izskatīts galīgajā lasījumā.
G.Daudze. Paldies par vienprātīgo atbalstu!
Godātie kolēģi! Kā jau es teicu, ir ļoti svarīgi, lai šis likums stātos spēkā nākamā gada 1.janvārī, un tāpēc, ja jūs neiebilstat, tad Juridiskās komisijas vārdā saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 92.panta trešo daļu es aicinu atbalstīt šo likumprojektu uzreiz arī otrajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Saeimas kārtības rullī” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 89, pret – 1, atturas – nav. Likums pieņemts. Paldies.
G.Daudze. Paldies par vienprātīgo – gandrīz vienprātīgo – atbalstu!
Sēdes vadītāja. Pirms mēs turpinām izskatīt apstiprināto darba kārtību, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vēl divus lūgumus par iespējamām darba kārtības izmaiņām.
Ir saņemts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegums ar lūgumu izdarīt Saeimas 23.decembra sēdes darba kārtībā izmaiņas – iekļaut tajā likumprojektu „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem nav iebildumu. Darba kārtība grozīta.
Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis 10 deputātu – Zaķa, Dronkas, Barčas, Bendrātes, Circenes, Čaklā un citu – iesniegumu ar lūgumu iekļaut Saeimas 23.decembra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu „Par Saeimas rudens sesijas slēgšanu un ziemas sesijas sākšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Kredītiestāžu likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.
J.Reirs (frakcija „Vienotība”).
Augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu Nr.50/Lp10.
Komisija ir saņēmusi 78 priekšlikumus. Pārsvarā šiem priekšlikumiem ir redakcionāls raksturs, juridiskās tehnikas raksturs un teksta vienkāršošanas raksturs. Ir precizēta arī terminoloģija un jēdzieni, pārņemot direktīvas. Šis likumprojekts varbūt bija interesants ar to, ka mums tas bija jāievieš no 1.janvāra, bet, izskatot pirmajā lasījumā, mums vēl viena direktīva nebija izsludināta. Līdz ar to bija nopietns darbs jāveic gan Juridiskajam birojam, gan Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijai, lai šos priekšlikumus sagatavotu kopā ar Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju. Mēs esam sagatavojuši un varam izskatīt.
1. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 2. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Reirs. 3. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Reirs. 4. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Reirs. 5. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.
J.Reirs. 6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 7. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 9. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 10. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 11. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 12. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 13. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 14. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 15. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 16. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 17. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 18. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 19. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 20. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 21. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 22. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iekļauts 23. – atbildīgās komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Reirs. 23. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 24. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 25. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 26. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 27. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 28. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 29. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 30. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 31. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 32. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 33. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 34. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 35. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 36. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 37. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 38 – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 39. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 40. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 41. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 42. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 43. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 44. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 45. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 46. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 47. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 48. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 49. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 50. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 51. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 52. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 53. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 54. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 55. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 56. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 57. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 58. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 59. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 60. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 61. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 62. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un iekļauts komisijas 63.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Reirs. 63. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 64. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 65. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 66. – Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas 67.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.
J.Reirs. 67. – komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 68. – komisijas priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko punktu numerāciju.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. Arī 69. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, attiecīgi mainot turpmāko punktu numerāciju.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 70. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 71 – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 72. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 73. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 74. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 75. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 76. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. 77. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. Un 78. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.
J.Reirs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Kredītiestāžu likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par Protokolu, ar ko groza 2007.gada 25. un 30.aprīlī parakstīto Gaisa transporta nolīgumu starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm”, otrais lasījums.
Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Sergejs Mirskis.
S.Mirskis (SC frakcija).
Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Strādāsim ar dokumentu Nr.308 – likumprojektu „Par Protokolu, ar ko groza 2007.gada 25. un 30.aprīlī parakstīto Gaisa transporta nolīgumu starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm”.
Ārlietu komisija izskatīja šo likumprojektu. Otrajam lasījumam nebija iesniegts neviens priekšlikums, un es aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Protokolu, ar ko groza 2007.gada 25. un 30.aprīlī parakstīto Gaisa transporta nolīgumu starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām”, otrais lasījums.
Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Sergejs Mirskis.
S.Mirskis (SC frakcija).
Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu „Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām”.
Uz otro lasījumu nebija iesniegts neviens priekšlikums. Aicinu deputātus atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Konvenciju par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām un Konvencijas par starptautiskajām garantijām attiecībā uz pārvietojamām iekārtām Protokolu par jautājumiem, kas attiecas uz gaisa kuģu iekārtām” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījums likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””, otrais lasījums.
Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Vitālijs Orlovs.
V.Orlovs (SC frakcija).
Cienījamā priekšsēdētāja un godātie deputāti! Strādāsim ar likumprojektu Nr.34/Lp10 – „Grozījums likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu””, otrais lasījums.
Gribu atgādināt, kāpēc parādījies šis grozījums. Grozījums tiek izdarīts sakarā ar to, ka mainījās Būvniecības likums un būvju inspektora profesijai arī vajadzētu kļūt par vienu no reglamentētājām profesijām.
Uz otro lasījumu nav iesniegti priekšlikumi. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.
V.Orlovs. 16.janvāris.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 16.janvāris.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām””.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāte Lolita Čigāne.
L.Čigāne (frakcija „Vienotība”).
Cienījamie kolēģi! Šis likumprojekts paredz saskaņot kārtību, kādā veicama priekšvēlēšanu aģitācija pirms pašvaldību vēlēšanām, ar kārtību, kādā jāveic priekšvēlēšanu aģitācija pirms Saeimas vēlēšanām. Turklāt tas definē slēpto politisko reklāmu un nosaka tās aizliegumu, kā arī paredz reklāmas izcenojumu publiskošanu pirms vēlēšanām, lai izvirzītu vienlīdzīgus noteikumus visiem priekšvēlēšanu kampaņas dalībniekiem.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms pašvaldību vēlēšanām”” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par 87, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.
L.Čigāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 8.februāris.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 8.februāris. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Par Sadarbības līgumu starp Eiropas Savienību un iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ar Imperial Tobacco Limited un Savstarpējo pārtraukšanas līgumu starp Eiropas Savienību un iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ar Imperial Tobacco Limited”, pirmais lasījums.
Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Sergejs Mirskis.
S.Mirskis (SC frakcija).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Par Sadarbības līgumu starp Eiropas Savienību un iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ar Imperial Tobacco Limited un Savstarpējo pārtraukšanas līgumu starp Eiropas Savienību un iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ar Imperial Tobacco Limited”. Ārlietu komisija izskatīja šo dokumentu, un tie deputāti, kuri gribēs izlasīt šo tekstu, to var izdarīt Sevišķajā lietvedībā.
Tāpēc mēs aicinām deputātus atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Par Sadarbības līgumu starp Eiropas Savienību un iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ar Imperial Tobacco Limited un Savstarpējo pārtraukšanas līgumu starp Eiropas Savienību un iesaistītajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ar Imperial Tobacco Limited” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.
S.Mirskis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 10.janvāris.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 10.janvāris.
Pirms mēs sākam izskatīt nākamo darba kārtības jautājumu, mums ir jālemj par iespējamām izmaiņām tajā, jo Saeimas Prezidijs ir saņēmis 10 deputātu – Zaķa, Smiltēna, Dronkas, Barčas un citu – iesniegumu ar lūgumu likumprojektam „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” atcelt steidzamību un pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu līdz 2011.gada 7.janvārim.
Tā kā par šo jautājumu viens var runāt „par”, viens – „pret”, vārds deputātam Raivim Dzintaram.
R.Dzintars (VL–TB/LNNK frakcija).
Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Pirms vēlēšanām, tiekoties debatēs, un vēl arī pirmo Saeimas sēžu pirmajās dienās pēc vēlēšanām visi pozīcijas pārstāvji... ne tikai pozīcija, bet katra partija solīja, ka līdz ar jauno deputātu sastāvu, kur mums ir 60 jauni tautas kalpi, 60 jauni pārstāvji, Latvijas politikā ienāks jaunas tradīcijas, radīsies jauna kultūra. (No zāles: „Jā! Jā!”)
Es nezinu, vai tā ir jauna vai veca kultūra, bet pēdējā laikā šķiet, ka tā kultūra, kuru sadarbībā ar... konstruktīvā sadarbībā ar opozīciju, kā to daudzkārt valdošās koalīcijas partneri saukuši... Mēs to varētu nodēvēt vienkārši par melu un liekulības politiku, jo tas, ko mēs dzirdējām pagājušajā sēdē, bija ļoti konkrēti solījumi, kad mūsu priekšā nāca viens pēc otra valdošās koalīcijas pārstāvji un teica: „Izņemsim šodien no darba kārtības tā iemesla dēļ, ka pagaidām ir Zatlera vizīte Krievijā! Šos jautājumus nevajag īpaši kustināt, šie jautājumi šobrīd ir jutīgi. Ceturtdien mēs visu nobalsosim, un šie Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstītie nacionālās apvienības priekšlikumi tiks pieņemti.”
Kolēģi! Man tomēr šķiet, ka ir kaut kādi jautājumi, kuros mums vajadzētu nojaukt frakciju sienas un vajadzētu nojaukt opozīcijas un pozīcijas sienas. Man šķiet, ka tie ir jautājumi par Latvijas simboliem, tie ir jautājumi par Latvijas svētumiem. Man šķiet, ka... Un es domāju, ka lielākā daļa man piekritīs, ka valsts valoda ir viens no šādiem svētumiem.
Es ļoti aicinu: šī ir tā reize, kad jūs varētu pildīt arī to solījumu, ko gandrīz katrs no jums ir devis laikraksta „Latvijas Avīze” lasītājiem pirms vēlēšanām, kad jums tika vaicāts: „Vai jūs sekosiet frakcijas disciplīnai vai balsosiet pēc savas sirdsapziņas?”
Ja jūs vēlaties balsot pēc savas sirdsapziņas, tad, lūdzu, padomājiet par to, ka šodien vairs nav 1992.gads, kad, runājot par valsts valodas stiprināšanu, mums pamatā būtu jārunā tikai un vienīgi par motivējošu sistēmu. Šobrīd ir 2010.gads. Un, ja vēl joprojām mēs redzam, ka tādi Latvijas valstij svarīgi, fundamentāli likumi kā Valsts valodas likums faktiski nedarbojas, tas nozīmē, ka ir jāķeras ne tikai pie burkāna, bet zināmā mērā arī pie pātagas.
Kā tad ir bijis ar šo burkānu un pātagu šajos divdesmit gados? Man ir bijusi iespēja apmeklēt gan Valsts valodas centra telpas, gan Naturalizācijas pārvaldes telpas. Pirmā iestāde, kā mēs varam uzskatīt, ir zināmā mērā ar tādu kā kontrolējošu jeb pātagas funkciju, turpretim Naturalizācijas pārvalde varētu būt attiecībā uz valsts valodas stiprināšanu šī motivējošā iestāde. Tad, lūk, Naturalizācijas pārvaldes telpās... mani sagaidīja jaunās, glancētās (pēc eiroremonta) Vecrīgas nama telpās, turpretim, iegājis Valsts valodas centrā, redzēju šauras telpas ar saplīsušu grīdu; tur šauros kabinetos ir iespiests liels skaits Valsts valodas centra darbinieku. Valsts valodas centra priekšniekam gandrīz ir uzkritusi virsū lustra, gandrīz ir cilvēki savainojušies. Kontrolējošie padsmit... kontrolējošie darbinieki kontrolē milzīgu valsts valodas pārkāpumu skaitu par zemāku atalgojumu, nekā tas ir „Rimi” kasierēm. Rezultāts ir tāds, ka mēs... ka latvietis savā zemē joprojām nevar justies kā savās mājās.
Es aicinu un lūdzu jūs par to padomāt... Ja mēs nodrošināsim pat vislabākos sociālos apstākļus Latvijas pilsoņiem, tad tik un tā, ja būs iespējas... aizbraucējam vienmēr būs iespējas atrast kādu vietu, kur viņš pelnīs labāk, kādu vietu, kur sociālie apstākļi būs vēl labāki nekā šeit. Tas iemesls, kāpēc latvietis un Latvijas pilsonis var palikt Latvijā, ir tas, ka viņš šeit var justies kā savās mājās, ka nekur citur virs zemes viņam nav vietas, kur viņš vēl varētu justies kā savās mājās.
Ja mēs šo sajūtu nespējam nodrošināt, tad mēs esam slikti deputāti, tad mēs esam slikti valsts vadītāji.
Lūdzu, padomājiet pirms šā priekšlikuma apstiprināšanas!
Aicinu balsot „pret”.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Vārds deputātam Dzintaram Zaķim, kurš runās „par”.
Dz.Zaķis (frakcija „Vienotība”).
Labdien, dāmas un kungi! Mēs vēlamies jebkuru no likumprojektiem pieņemt pēc iespējas kvalitatīvāku. Lai likumprojekts būtu kvalitatīvs, ir jāturas pie viena veida prakses (No zāles dep. I.Parādnieks: „Nu ja – pie tirgus!”), respektīvi, tas ir jāskata tajā komisijā, kurā tas ir skatīts iepriekš, un jāskata pēc iespējas garākā procedūrā, un tikai ārkārtas gadījumos varētu būt steidzamības procedūra.
Kas šoreiz ir noticis ar likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”? Tas tika skatīts budžeta paketē kopā ar 92 vai apmēram tik daudziem citiem likumprojektiem steidzamības kārtā, turklāt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, nevis Juridiskajā komisijā.
Tikai Juridiskā komisija var kvalitatīvi izvērtēt to, cik šāda veida sods ir samērojams: vai tas nav par lielu vai varbūt ir par mazu, varbūt vēl kaut kas ir vajadzīgs...?
Tāpēc mūsu priekšlikums pēc būtības ir tāds: nodot atpakaļ šo likumprojektu Juridiskajai komisijai, lai Juridiskā komisija izpēta to un pieņem pareizo lēmumu, lai lēmums būtu pēc iespējas kvalitatīvāks.
Aicinu atbalstīt mūsu priekšlikumu!
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par priekšlikumu atcelt steidzamību likumprojektam „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” un pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu līdz 2011.gada 7.janvārim! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret – 11, atturas – 6. Lēmums pieņemts.
Tāpat Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu – Zaķa, Smiltēna, Dronkas, Barčas un vēl viena cita – iesniegumu ar šādu lūgumu: likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” izslēgt no šā gada 23.decembra sēdes darba kārtības.
Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par priekšlikumu izslēgt no 23.decembra sēdes darba kārtības likumprojektu „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret – 11, atturas – 7. Lēmums pieņemts. Likumprojekts no darba kārtības izslēgts.
Tāpat attiecībā uz šo likumprojektu ir saņemts desmit deputātu – Zaķa, Smiltēna, Brigmaņa, Dronkas un citu – iesniegums ar lūgumu likumprojektam „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” mainīt atbildīgo komisiju un nodot to izskatīšanai Juridiskajai komisijai kā atbildīgajai komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Atbildīgā komisija ir mainīta.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījums Saeimas vēlēšanu likumā”, pirmais lasījums.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Gundars Daudze.
G.Daudze (ZZS frakcija).
Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījums Saeimas vēlēšanu likumā”, ko Juridiskā komisija ir izstrādājusi tāpēc, ka šobrīd Satversmes tiesā ir ierosināta lieta pēc Administratīvās apgabaltiesas pieteikuma. Šobrīd spēkā esošā likuma redakcija nosaka to, ka tiesnesim ir jāatsakās no tiesneša amata mēneša laikā pēc kandidātu saraksta reģistrēšanas. Tajā pašā laikā šī norma ir apstrīdēta, un šobrīd būtu jāsāk diskusija par to, kurā brīdī tad tiesnesim vajadzētu atteikties no amata. Un Juridiskās komisijas piedāvājums ir tāds, ka tiesnesis zaudē amatu tad, ja viņš ir ievēlēts par Saeimas deputātu, bet šis regulējums gan neattiecas uz Satversmes tiesas tiesnesi, attiecībā uz kuru saglabājas līdzšinējā norma, jo Satversmes tiesas tiesnesis faktiski ir viens no, teiksim, likumdevējiem, tā sauktais negatīvais likumdevējs, jo Satversmes tiesas tiesneši ir tie, kuri lemj par likuma normu atcelšanu... iespējamo atcelšanu, un līdz ar to nav izslēgta iespējamība, ka šīs tiesības tiek izmantotas arī tīri politiski pirms vēlēšanām.
Es Juridiskās komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā, bet arī saprotu, ka sākas debates.
Sēdes vadītāja. Sākam debates.
Vārds deputātam Dzintaram Rasnačam.
Dz.Rasnačs (VL–TB/LNNK frakcija).
Godātie kolēģi! Šis ir pirmais lasījums, un, ievērojot to, ka... Juridiskajā komisijā mūsu frakciju pārstāv Gaidis Bērziņš, nevis es, tad es vēlos no šīs tribīnes vienkārši paust savu viedokli. Tas būs pavisam īss.
Konceptuāli šādi grozījumi varbūt arī ir atbalstāmi, tomēr uz otro lasījumu es aicinu Juridisko komisiju pievērst uzmanību vairākiem jautājumiem. Pirmais: kā tiesnesis var objektīvi spriest tiesu šajā priekšvēlēšanu periodā? Vai viņš spēj būt objektīvs visur un visās lietās? Vai tas nav pretrunā ar tiem tiesneša darbības apolitiskuma principiem, kādi ir iekļauti tiesnešu ētikas normatīvos? Tātad jādomā ir par to, ka ar kādu konkrētu brīdi šis tiesnesis tiek atstādināts no pienākumu veikšanas un viņam ir kaut kas līdzīgs bezalgas atvaļinājumam vai kaut kam citam līdzīgam. Tiesnesis nevar vienlaikus spriest tiesu un piedalīties aģitācijas kampaņā televīzijā vai radio! Tas ir viens.
Otrais. Aicinu komisiju padomāt par to, kas notiek ar tiesnesi, ja viņš stājas kāda deputāta, kurš apstiprināts par ministru, vietā. Vai viņam ir iespēja tāpat kā no izpildvaras uz likumdevēju un no likumdevējas – uz izpildvaru pārvietoties šurpu turpu vai arī tomēr tas ir neatgriezenisks ceļš ievēlēšanas gadījumā, kad jādodas prom no tiesu varas?
Aicinu šos jautājumus pārdomāt.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Debates slēdzu.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.
G.Daudze. Juridiskā komisija gaidīs priekšlikumus līdz 2011.gada 21.janvārim.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – nākamā gada 21.janvāris.
Pirms mēs sākam izskatīt nākamo darba kārtības jautājumu, informēju jūs, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vēl vienu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 2010.gada 23.decembra sēdes darba kārtībā un iekļaut ceturtajā sadaļā – „Lēmumu projektu izskatīšana” – šādu lēmuma projektu: „Latvijas Republikas Saeimas paziņojums par izrēķināšanos ar opozīciju pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām”. Šādu iesniegumu iesnieguši deputāti Dombrava, Dzintars, Cilinskis, Bērziņš un Laizāne.
Šis priekšlikums pēc savas būtības ir uzskatāms par patstāvīgo priekšlikumu, un saskaņā ar Saeimas kārtības rulli iesniegtie patstāvīgie priekšlikumi, ja tie ir bijuši pieejami deputātiem vismaz 72 stundas pirms attiecīgās sēdes... tad Prezidijs par tiem ziņo, bet šis nav bijis pieejams, tāpēc mums ir balsojot jāizlemj, vai Prezidijs ziņos par šo iesniegto patstāvīgo priekšlikumu.
Par to var runāt viens „par”, viens – „pret”. Es saprotu, ka deputāts Jānis Dombrava ir pieteicies runāt „par”. Lūdzu, Dombravas kungs!
J.Dombrava (VL–TB/LNNK frakcija).
Sveicināti! Vēlos jūs īsumā informēt un atgādināt par notikumiem Baltkrievijā 19.decembrī, kad noslēdzās prezidenta vēlēšanas. Kārtējo reizi panākumus guva esošais prezidents Lukašenko. Bet tas, kas ir neakceptējams no jebkuras demokrātiskas valsts puses, ir notikumi, kas norisinājās pēc tam.
Pēc tam Neatkarības laukumā Baltkrievijā, Minskā, pulcējās vairāki desmiti tūkstošu demonstrantu, izsakot savu neapmierinātību ar vēlēšanu norisi. Uz šo...
Sēdes vadītāja. Dombravas kungs, jums ir dots vārds, lai jūs motivētu, kādēļ mums būtu jāziņo par šo patstāvīgo priekšlikumu šodien, nevis lai jūs runātu par tā saturu.
J.Dombrava. Jā.
Neatkarības laukumā notika asiņaina un brutāla izrēķināšanās ar šiem demonstrācijas dalībniekiem.
Sakarā ar to, ka principā jau šobrīd mēs esam nedaudz nokavējuši – tas notika pirms četrām dienām –, bet baltkrievu sabiedrība joprojām sagaida kaut kādu reakciju no demokrātisko valstu puses... Šobrīd jau Eiropas Parlamenta prezidents Ježijs Buzeks ir paziņojis: „Esmu īpaši norūpējies par pārmērīgo un disproporcionālo spēka pielietošanu no Baltkrievijas varas orgānu puses, tajā skaitā opozīcijas prezidenta kandidātu, žurnālistu un pilsoniskās sabiedrības aktīvistu sišanu un aizturēšanu. Īpašas bažas rada prezidenta kandidāta Vladimira Nekļajeva veselības stāvoklis. Esmu informēts, ka aptuveni 600 cilvēku ir tikuši arestēti, tajā skaitā gandrīz visi opozīcijas kandidāti. Es pieprasu tūlītēju apcietināto atbrīvošanu un vardarbības izbeigšanu no varas iestāžu puses.”
Līdzīgus paziņojumus ir izplatījusi arī Eiropas Komisijas viceprezidente Katrīna Eštone, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri, kā arī citas augstas amatpersonas.
Manuprāt, tas būtu tikai cienījami, ka Latvijas Saeima šajā pirmsziemassvētku sēdē apstiprinātu savu pozīciju attiecībā uz notikumiem Baltkrievijā, kur mēs saskatām klaju izrēķināšanos un pārmērīgu spēka pielietošanu no milicijas darbinieku... milicijas puses. Atgādinu, ka Neatkarības laukumā netika žēlotas nedz sievietes, nedz sirmgalvji; daudzi arī tika nospārdīti zemē un vēlāk arī hospitalizēti.
Mums, Baltkrievijas kaimiņvalstij, vajadzētu šodien nākt klajā ar šo paziņojumu, skaidri paužot savu pozīciju.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Tātad mums ir jābalso par to, vai Prezidijs par šo iesniegto patstāvīgo priekšlikumu ziņos. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, vai Prezidijam atļauts ziņot par piecu deputātu iesniegto lūgumu – iekļaut šodienas sēdes darba kārtībā patstāvīgo priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 20, pret – 26, atturas – 40. Tātad lūgums noraidīts un Prezidijs par šo patstāvīgo priekšlikumu neziņos. Tātad iesniegtais dokuments tiks izskatīts kā patstāvīgais priekšlikums, par to tiks informēts nākamajā kārtējā Saeimas sēdē.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījums Augstskolu likumā”, pirmais lasījums.
Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Ina Druviete.
I.Druviete (frakcija „Vienotība”).
Cienījamie kolēģi! 2010.gada 1.decembrī stājās spēkā grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Un, lai radītu vienlīdzīgus noteikumus valsts dibināto augstskolu un koledžu akadēmiskajam personālam un valsts pārvaldē strādājošiem darbiniekiem attiecībā uz materiālās stimulēšanas un pabalstu izmaksas kārtību, ir izstrādāts šis likumprojekts. Tas tehniski precizē Augstskolu likuma pārejas noteikumu 28.punkta normu un paredz, ka 2011.gadā šim personālam netiek maksātas prēmijas, bet viņu materiālo stimulēšanu veic un pabalstus izmaksā saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu.
Komisijas vārdā lūdzu šo likumprojektu atzīt par steidzamu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu „Grozījums Augstskolu likumā” atzītu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret – nav, atturas – 1. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
I.Druviete. Komisijas vārdā gribu lūgt nobalsot par šā likumprojekta izskatīšanu pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Augstskolu likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku...
I.Druviete. Kolēģi, ņemot vērā jūsu vienprātīgo atbalstu šim likumprojektam, gribu komisijas vārdā lūgt to atbalstīt arī otrajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Augstskolu likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
I.Druviete. Paldies.
Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījums Vispārējās izglītības likumā”, pirmais lasījums.
Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Ina Druviete.
I.Druviete (frakcija „Vienotība”).
Kolēģi! Šis likumprojekts ir analogs iepriekšējam, tikai tas attiecas uz valsts un pašvaldību dibināto izglītības iestāžu pedagogiem.
Lūdzu arī šim likumprojektam noteikt steidzamību.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Vispārējās izglītības likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
I.Druviete. Paldies.
Lūdzu šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Vispārējās izglītības likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku, kad likumprojekts tiks izskatīts otrajā lasījumā.
I.Druviete. Kolēģi! Ņemot vērā vienprātīgo atbalstu, lūdzu arī šo likumprojektu atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.
Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.
Tātad lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījums Vispārējās izglītības likumā” atbalstīšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.
I.Druviete. Paldies.
Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, pirmais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Igors Pimenovs.
I.Pimenovs (SC frakcija).
Cienījamie deputāti! Likumprojektu „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” iesniedza Ministru prezidents, lai iestrādātu nacionālajā normatīvajā regulējumā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu, ar ko groza jau esošo direktīvu attiecībā uz bankām, kuras saistītas ar galvenajām iestādēm, dažiem pašu kapitāla posteņiem, lielajiem riska darījumiem, uzraudzības pasākumiem un krīzes pārvaldību.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja minēto likumprojektu, atbalstīja to pirmajā lasījumā un lūdz Saeimu to izskatīt kā steidzamu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Saskaņā ar Kārtības rulli vispirms ir jābalso par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
Tātad komisija lūdz atbalstīt likumprojektu arī pirmajā lasījumā.
Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un galīgā lasījuma veikšanas laiku.
I.Pimenovs. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 4.janvāris.
Sēdes vadītāja. Un kad likumprojekta izskatīšana galīgajā lasījumā?
I.Pimenovs. 13.janvārī.
Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 4.janvāris, likumprojekta izskatīšana galīgajā lasījumā – 13.janvārī.
Paldies.
I.Pimenovs. Paldies.
Sēdes vadītāja. Nākamā darba kārtības sadaļa – „Lēmumu projektu izskatīšana”.
Lēmuma projekts „Par Saeimas piekrišanu likumā „Par valsts budžetu 2010.gadam ” noteiktās apropriācijas pārdalei”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Jānis Reirs.
J.Reirs (frakcija „Vienotība”).
Godātie kolēģi! Izskatīsim lēmuma projektu „Par Saeimas piekrišanu likumā „Par valsts budžetu 2010.gadam ” noteiktās apropriācijas pārdalei”.
Apropriācijas pārdale paredz no Finanšu ministrijas budžeta apakšprogrammas „Valsts parāda vadība” un no apakšprogrammas „Iemaksas Eiropas Kopienas budžetā” pārdalīt par labu Satiksmes ministrijas budžeta apakšprogrammai „Kohēzijas fonda finansētie projekti” summu 7 miljonu 661 tūkstoša 663 latu apmērā.
Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par Saeimas piekrišanu likumā „Par valsts budžetu 2010.gadam” noteiktās apropriācijas pārdalei”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts „Par 2010.gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē”.
Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vārdā – vai kāds ziņos? Deputāts Aleksejs Loskutovs.
A.Loskutovs (frakcija „Vienotība”).
Labdien, godātie kolēģi! Saskaņā ar Valsts kontroles likumu mūsu pienākums ir organizēt Latvijas Republikas Valsts kontroles finanšu pārskata revīziju par aizejošo gadu.
Publisko izdevumu un revīzijas komisija bija ievēlējusi Iepirkuma komisiju, lai iepirktu šādu pakalpojumu atklātā konkursā. Komisijas sastāvs: priekšsēdētājs Jānis Tutins, komisijas loceklis – Edgars Zalāns un komisijas loceklis – Aleksejs Loskutovs.
Lai veiktu šo iepirkumu, bija pieteikušies deviņi kandidāti. Tika vērtēti, ja var tā teikt, formāli kritēriji, bet svarīgākie bija, protams, piedāvājuma izvēles kritēriji.
Piedāvājuma izvēles kritēriji bija šādi:
pakalpojuma efektivitāte (īpatsvars vērtēšanā – 1–20 punkti; tur mēs vērtējām iepriekšējā darba pieredzi),
revidentu prasmes novērtējums (1–40 punkti; tur mēs vērtējām, vadoties no Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas profesionālā vērtējuma: A–D punkti) un
pretendenta piedāvātā veicamo darbu cena (1–40 punkti).
Iepirkuma komisija, rūpīgi izvērtējusi visus piedāvājumus, izvērtējusi visus deviņus kandidātus, nolēma atzīt par konkursa uzvarētāju SIA „D. Daņēvičas revidentu birojs”.
Līdz ar to lūdzu Saeimu apstiprināt, ka par zvērinātu revidentu komercsabiedrību Latvijas Republikas Valsts kontroles 2010.gada finanšu pārskata revīzijas veikšanai izraudzīta SIA „D. Daņēvičas revidentu birojs”.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu „Par 2010.gada finanšu pārskata revīziju Valsts kontrolē”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums, un arī pēdējais, ir lēmuma projekts „Par Saeimas rudens sesijas slēgšanu un ziemas sesijas sākšanu”.
Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu: „Slēgt Saeimas rudens sesiju 2010.gada 27.decembrī un sākt ziemas sesiju 2011.gada 10.janvārī”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts.
Līdz ar to visi šīsdienas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti, bet, pirms mēs reģistrējamies un es dodu vārdu paziņojumiem, es gribu mūsu visu vārdā sveikt deputātu Ainaru Latkovski, kuram tieši šodien ir dzimšanas diena! (Aplausi.)
Tagad vārds paziņojumam deputātam Andrim Bērziņam, ievēlētam no Zemgales.
A.Bērziņš (ZZS frakcija, Zemgales v/a).
Kolēģi! Sociālo un darba lietu komisija ir izteikusi vēlēšanos vēl vienu komisijas sēdi sasaukt pēc 20 minūtēm Sociālo un darba lietu komisijas telpās.
Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Augustam Brigmanim.
A.Brigmanis (ZZS frakcija).
Kolēģi! Būs Pieprasījumu komisijas sēde, kurā skatīsim šodien mums nodoto pieprasījumu. Tā ka visus aicinu ierasties pulksten 10.30 komisijas telpās.
Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inai Druvietei.
I.Druviete (frakcija „Vienotība”).
Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde pulksten 10.15 komisijas telpās.
Sēdes vadītāja. Vēl es vēlos jums visiem pateikties par lielo aktivitāti, kādu jūs izrādījāt, nesot Ziemassvētku dāvanas labdarības akcijai mazturīgajiem. Biedrība „Dace” jums ir ļoti pateicīga, apsolīja mums atsūtīt arī fotogrāfijas, lai mēs redzētu, kā šīs dāvanas tiek nodotas.
Tagad lūdzu zvanu klātbūtnes reģistrācijai! Lūdzu reģistrācijas režīmu!
Vārds Saeimas sekretāra biedram Dzintaram Rasnačam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.
Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).
Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies 10 deputāti: Jānis Ādamsons, Vidzemē ievēlētais Andris Bērziņš... Ir. Ingmārs Čaklais... Ir. Ilma Čepāne, Aleksejs Holostovs, Rasma Kārkliņa, Jānis Klaužs, Andris Šķēle, Inese Šlesere un Didzis Zemmers.
Paldies.
Sēdes vadītāja. Paldies.
Cienījamie kolēģi! Es vēlos visiem novēlēt priecīgus un gaišus priekšā stāvošos svētkus! Bet vēlos arī atgādināt, ka šodien pulksten 12.30 ir iespēja kopā ar visu Saeimas kolektīvu atzīmēt šos svētkus Saeimas Sarkanajā zālē. Tā ka visi esat laipni aicināti!
Bet tagad gan sēdi pasludinu par slēgtu.