Turpinājums
no 1.lpp.
"Mana vizīte Latvijā bija sekmīga"Ķīnas vicepremjere U I — intervijā "Latvijas Vēstnesim" vakar, 4.martā
Latvijas iedzīvotāju skaits ir 2,5 miljoni. Kā jūsu iedzīvotāji var iepazīt un izprast Ķīnu? Acīmredzot priekšstatus par Ķīnu jūsu cilvēki gūst galvenokārt no televīzijas raidījumiem un dažādām ziņām. Taču jūs droši vien arī zināt, ka labākais veids, kā iepazīt citu valsti, ir pašam to apmeklēt. Taču, protams, visi 2,5 miljoni Latvijas iedzīvotāju nevar aizbraukt uz Ķīnu. Un te, lūk, parādās ļoti svarīgā žurnālistu loma.Man ir arī savs viedoklis par žurnālistu misiju. Tas ir mans personīgais viedoklis.
Es domāju, ka šajā profesijā, pirmkārt, ļoti svarīga ir morāle. Žurnālistu profesionālā ētika izpaužas vairākos aspektos. Taču pāri visam, manuprāt, ir objektivitāte. Tas nozīmē, ka notikumi jāatspoguļo patiesi, neko nepieliekot klāt.
Otrkārt, ārkārtīgi svarīgs ir ziņu un reportāžu patiesums. Tām jābūt brīvām no jebkādiem aizspriedumiem un stereotipiem.
Treškārt, ļoti svarīga ir visaptveramība. Žurnālistu ziņojumiem nevajadzētu būt izrautiem no kopējā konteksta. Tiem nevajadzētu arī vienpusēji koncentrēties uz kādu vienu attiecīgā notikuma pusi.
Tāds, lūk, ir mans personīgais viedoklis par žurnālistu darbu. Ja uzskatāt, ka es kļūdos, tad, lūdzu, aizmirstiet manus vārdus.
— Es kā žurnālists pilnībā pievienojos jūsu viedoklim visos jūsu minētajos aspektos. Varbūt jums būs interesanti dzirdēt, ka man bija uzticēts gods un atbildība pērnruden vadīt pirmo Latvijas žurnālistu delegāciju Ķīnā. Gribu arī domāt, ka mani ceļojuma apraksti par Ķīnu bija objektīvi — kaut es tajos izteicu arī dažas kritiskas piezīmes . Protams, šo darbu es veicu pirmkārt savas valsts interesēs.
— Jā, bet līdz ar to jūs esat arī īsts Ķīnas draugs. Mēs priecāsimies jūs redzēt savā valstī biežāk. Jo Ķīna ar katru gadu aizvien vairāk pārmainās. Es ceru, ka jūs arī turpmāk Latvijas tautai parādīsit Ķīnu aptveroši, patiesi nu objektīvi. Līdz ar to jūsu izdevums kļūs par svarīgu ķēdes posmu Latvijas un Ķīnas sakaros. Un mēs no Ķīnas puses varam vienīgi izteikt jūsu laikrakstam pateicību par to.
— Paldies jums, vicepremjeres kundze, par laiku, ko veltījāt "Latvijas Vēstnesim"!
Jānis Ūdris,
"LV" ārpolitikas redaktors
'Intervijai izskanot, viņas ekselencei U I, Ķīnas Tautas
Republikas vicepremjerei, tika pasniegta "Latvijas Vēstneša"
apgādā izdotā fundamentālā grāmata "Triju Zvaigžņu gaismā" līdz
ar laikraksta galvenā redaktora, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda
locekļa Oskara Gerta sveicieniem. Augstā viešņa bija aizkustināta
par šo Latvijas enciklopēdisko izdevumu, kura ievads tulkots
visās ANO oficiālajās darba valodās, tajā skaitā arī ķīniešu
valodā, un vēlēja "Latvijas Vēstnesim" panākumus mūsu valsts
starptautisko kontaktu sekmēšanā. Tāpat vicepremjere U I,
apliecinot savas neviltotas simpātijas, izteica vēlēšanos
nofotogrāfeties ar "Latvijas Vēstneša" līdzstrādniekiem Jāni
Ūdri