Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 18. janvāra noteikumi Nr. 60 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 1.novembra noteikumos Nr.1026 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Lauku saimniecību modernizācija""". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.01.2011., Nr. 16 (4414) https://vestnesis.lv/ta/id/225011

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.61

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 14.jūlija noteikumos Nr.783 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu lauku un zivsaimniecības attīstībai"

Vēl šajā numurā

28.01.2011., Nr. 16 (4414)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 60

Pieņemts: 18.01.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.60

Rīgā 2011.gada 18.janvārī (prot. Nr.5 29.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 1.novembra noteikumos Nr.1026 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Lauku saimniecību modernizācija""

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un
lauku attīstības likuma 5.panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 1.novembra noteikumos Nr.1026 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam "Lauku saimniecību modernizācija"" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 176.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 26.3. un 26.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"26.3. projektiem, kas ir iesniegti pēc 2010.gada 31.decembra:

26.3.1.  25 procenti no attiecināmajām izmaksām (virs 35 000 latu), kuras saistītas ar investīcijām tādu jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmnodrošinājuma iegādei un uzstādīšanai, kas paredzēti lauksaimniecības produktu ražošanai (arī iepakošanai), kā arī ilggadīgo augļkopības kultūraugu (izņemot zemenes) stādu iegādei, stādījumu balstu sistēmu, žogu, žogu balstu iegādei, uzstādīšanai, stādījumu ierīkošanai, un 40 procentu no vispārējām izmaksām, ja projektus paredzēts īstenot Lauku atbalsta dienesta Zemgales un Lielrīgas reģionālo lauksaimniecības pārvalžu teritorijā;

26.3.2.  40 procentu no šo noteikumu 26.1.apakšpunktā minētajām attiecināmajām izmaksām, ja projektus paredzēts īstenot Lauku atbalsta dienesta Austrumlatgales, Dienvidkurzemes, Dienvidlatgales, Viduslatvijas, Ziemeļaustrumu, Ziemeļkurzemes un Ziemeļvidzemes reģionālo lauksaimniecības pārvalžu teritorijā;

26.4.  40 procentu no šo noteikumu 26.1.apakšpunktā minētajām attiecināmajām izmaksām, ja investīcijas veic kooperatīvs vai tāds bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotājs, kas ir pieteicies atbalsta maksājumiem un nodarbojies ar bioloģisko lauksaimniecību ne mazāk kā divus iepriekšējos noslēgtos gadus pirms projekta iesnieguma iesniegšanas, kā arī ir uzņēmies jaunas saistības Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.–2013.gadam pasākuma "Agrovides maksājumi" apakšpasākumā "Bioloģiskās lauksaimniecības attīstība";".

2. Papildināt noteikumus ar 28.1 un 28.2 punktu šādā redakcijā:

"28.Atbalsta pretendentam, kas īsteno projekta aktivitātes piensaimniecības sektorā, šo noteikumu 26.5.apakšpunktā noteikto atbalsta intensitāti palielina par 10 procentiem.

28.2 Ja projekta iesniegumā paredzētas gan šo noteikumu 6.1., gan 6.2.apakšpunktā minētās aktivitātes, vispārējām izmaksām piemēro lielāko atbalsta intensitāti."

3. Izteikt 29.punktu šādā redakcijā:

"29. Šo noteikumu 26., 27., 28. un 28.1 punktā noteikto atbalsta intensitāti nepārsniedz, ja atbalsta pretendents ir saņēmis šo noteikumu 7.punktā minēto aizdevumu."

4. Izteikt 37.punktu šādā redakcijā:

"37. Atbalstu par šo noteikumu 36.1.1.apakšpunktā minētajām attiecināmajām izmaksām piešķir, ja projekta iesniegumā paredzēto lauksaimniecībā izmantojamo traktoru nominālā jauda nepārsniedz saimniecībā esošo traktoru kopējo nominālo jaudu, ko aprēķina, summējot nominālās jaudas (zirgspēkos) attiecību, – 1,2 zirgspēki pret vienu hektāru pēdējās vienotajam platību maksājumam deklarētās atbalsta pretendenta platības un 1,2 zirgspēki pret vienu liellopu vienību, bet attiecībā uz kartupeļu platībām (kultūras kods no 820 līdz 825), dārzeņu platībām (kultūras kods no 840 līdz 848) un augļkopības platībām (kultūras kods no 910 līdz 928) – 10 zirgspēku pret vienu hektāru pēdējās vienotajam platību maksājumam deklarētās atbalsta pretendenta attiecīgās platības. Aprēķinos ņem vērā arī tādas meža vai purva zemes platības, kurās kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī segtās platības. Nosakot liellopu vienības, izmanto valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs" informāciju par atbalsta pretendenta īpašumā esošajiem lauksaimniecības dzīvniekiem. Attiecībā uz traktoriem izmanto Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras informāciju par atbalsta pretendenta īpašumā esošajiem traktoriem, kas ir jaunāki par 10 gadiem (no to izlaides datuma), kā arī atbalsta pretendenta sniegtos datus un publiski pieejamos traktoru tehniskās dokumentācijas datus attiecībā uz traktoru nominālo jaudu (zirgspēkos) un to izlaides datumu. Traktoru iegādi attiecināmajās izmaksās ietver arī tad, ja to nominālā jauda pārsniedz aprēķināto nominālās jaudas summu ne vairāk kā par 50 zirgspēkiem."

5. Papildināt noteikumus ar 37.1 punktu šādā redakcijā:

"37.Atbalstu kooperatīvam par šo noteikumu 36.1.1.apakšpunktā minētajām attiecināmajām izmaksām piešķir, ja projekta iesniegumā paredzētais lauksaimniecībā izmantojamais traktors:

37.1. ir nepieciešams kooperatīva īpašumā esoša ražošanas objekta apkalpošanai;

37.2. tiks izmantots, lai nodrošinātu ražošanas procesu kooperatīva biedru saimniecībās, un par projekta iesniegumā paredzētā traktora izmantošanu kooperatīvam ir noslēgti līgumi vismaz ar diviem kooperatīva biedriem – lauksaimniecības produkcijas ražotājiem. Līgumā paredz, ka kooperatīva biedri līdz projekta uzraudzības perioda beigām atsakās par labu kooperatīvam no attiecīgas katrai saimniecībai pieejamās iegādājamo lauksaimniecībā izmantojamo traktoru jaudas kvotas, kas aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 37.punktu."

6. Izteikt 49.punktu šādā redakcijā:

"49. Šo noteikumu 27.punktā, 28.1.apakšpunktā un 28.punktā noteikto atbalsta intensitāti un 28.2.1.apakšpunktā minētos nosacījumus piemēro arī projektiem, kuri ir iesniegti iepriekšējās projektu iesniegumu atlases kārtās un par kuros paredzētajām aktivitātēm vēl nav iesniegts maksājuma pieprasījums, ja atbalsta pretendents ir iesniedzis attiecīgu iesniegumu Lauku atbalsta dienestā un atbilst šo noteikumu 8.4.apakšpunktā un 37.punktā minētajām prasībām."

7. Izteikt 1.pielikuma B sadaļas B.1, B.2, B.3 un B.4 punktu šādā redakcijā:

8. Izteikt 1.pielikuma C sadaļas C.15 un C.16 punktu šādā redakcijā:

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!