• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par cilvēktiesību ievērošanu Baltkrievijā un Ungārijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.02.2011., Nr. 20 https://www.vestnesis.lv/ta/id/225386

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Turcijas Republikas Lielās nacionālās asamblejas priekšsēdētāja oficiālo vizīti Latvijā

Vēl šajā numurā

04.02.2011., Nr. 20

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par cilvēktiesību ievērošanu Baltkrievijā un Ungārijā

Baltkrievijas demonstrantu apcietināšana politisku iemeslu dēļ ir klajš cilvēktiesību pārkāpums, un šie politieslodzītie pēc iespējas ātri būtu atbrīvojami, pauda Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Ingrīda Circene, piedaloties EPPA plenārsesijas otrajās ārkārtas aktuālajās debatēs Strasbūrā (Francija). Savā uzrunā par situāciju Baltkrievijā deputāte uzsvēra, ka Latvija neatbalsta izolācijas politiku, tādēļ ir jāveicina vīzu režīma atvieglošana Baltkrievijas iedzīvotājiem, vienlaikus ierobežojot atbildīgo politiķu ieceļošanas iespējas Eiropas Savienībā. Turklāt viņa aicināja Baltkrieviju uz demokratizāciju, kā arī ratificēt Eiropas Padomes konvencijas un iekļauties Eiropas Padomes sastāvā.

Savukārt, diskutējot par demokrātiskumu un plašsaziņas līdzekļu brīvību Ungārijā, deputāte norādīja, ka Ungārijas valdība sarunās ar Eiropas Komisiju ir piekritusi veikt nepieciešamos labojumus mediju likumā, kā arī konstitūcijas jautājumos ņemt vērā Venēcijas komisijas ekspertu atzinumu, tādēļ Latvijai pašlaik nav pamata uzskatīt, ka demokrātija Ungārijā ir apdraudēta.

EPPA ir viena no Eiropas Padomes lielākajām un redzamākajām institūcijām, kurā uz sesijām regulāri pulcējas Eiropas Padomes dalībvalstu parlamentārieši. 1949.gadā dibinātā Eiropas Padome šobrīd apvieno 47 Eiropas valstis. Padomes mērķis ir aizsargāt cilvēktiesības, parlamentāro demokrātiju un tiesiskumu, panākt dalībvalstu sociālo un tiesisko standartu vienotību, veicināt izpratni par Eiropas identitāti, tās vērtībām, aptverot dažādu Eiropas tautu kultūras. Latvija par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995.gadā.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!