• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts kontrole: Par Iekšlietu ministrijas profesionālās izglītības sistēmu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.03.2011., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/ta/id/226649

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Veselības inspekcija: Par internetā piedāvātu bīstamu produktu "Hergic"

Vēl šajā numurā

03.03.2011., Nr. 35

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts kontrole: Par Iekšlietu ministrijas profesionālās izglītības sistēmu

Iekšlietu ministrija (IeM) nav nodrošinājusi vienotas profesionālās izglītības sistēmas izveidi amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm IeM sistēmas koledžās, pēc veiktajām pārbaudēm secinājusi Valsts kontrole (VK).

IeM nav veikusi nepieciešamos pasākumus, lai tiktu izdots normatīvais akts par IeM sistēmas koledžu finansēšanas kārtību. Tā rezultātā koledžām piešķirtais finansējuma apjoms nav saistīts ar koledžās īstenotajām izglītības programmām un izglītojamo skaitu. Analizējot apmācību procesu kopumā IeM sistēmas koledžās no 2008.gada līdz 2010.gadam, konstatēts, ka izglītojamo skaits ir samazinājies par 28,8%, bet kopējais darbinieku skaits tikai par 8,2%, tai skaitā pedagoģiskais personāls – tikai par 2,7%.

IeM sistēmas dienestos strādā vairāk nekā 4000 amatpersonu, kurām nav dienestam atbilstošas izglītības, no tām vislielākais skaits – vairāk nekā 2400 amatpersonas – bez attiecīgas profesionālās izglītības strādā Valsts policijā (VP). Revīzijā konstatēts, ka Valsts policijas koledžā netiek realizēta mācību programma, kas dotu iespēju personām ar iepriekšēju darba pieredzi iegūt noteikta līmeņa profesionālo kvalifikāciju. Valsts policijas koledža 2010.gadā apmācīja 75 kadetus programmā “Valsts objektu apsardze”, kuri pēc mācību pabeigšanas neieguva kārtībnieka amatam nepieciešamo 2.profesionālās kvalifikācijas līmeni, tomēr šie kadeti tika pārcelti dienestā VP Objektu apsardzes pārvaldē kārtībnieka amatā.

Vērtējot pedagoģiskā personāla plānošanu IeM sistēmas koledžās, VK konstatēja, ka vairākas VP amatpersonas vienlaikus veic pilnu darba slodzi gan VP, gan pilnu pedagoga amata darba slodzi Valsts policijas koledžā. Tādējādi pastāv risks, ka nav nodrošināta optimāla amatpersonu amata pienākumu izpilde un darba organizācija un VP amatpersonu darba laika uzskaite var neatbilst faktiskajai situācijai.

VK norāda, ka IeM nav nodrošinājusi arī pietiekamu uzraudzību pār Valsts policijas koledžas un Valsts robežsardzes koledžas īstenotajiem projektiem mācību infrastruktūras attīstībai. Piemēram, Valsts policijas koledža īstenoja Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta projektu kopsummā par 206 tūkstošiem latu koledžas reģionālo klašu aprīkošanai. Tomēr pretēji projekta līguma nosacījumiem un noslēguma pārskatā sniegtajai informācijai vairāk nekā puse iegādātā aprīkojuma ir izvietota ārpus reģionālajām klasēm – VP un Valsts policijas koledžas telpās, tai skaitā VP priekšnieka un koledžas direktora darba telpās, un aprīkojums par kopējo summu 30,9 tūkstoši latu gadu pēc tā iegādes vēl arvien tiek glabāts koledžas noliktavā.

Lai pilnveidotu IeM sistēmas koledžu darbību, IeM ir apņēmusies ieviest VK ieteikumus. IeM sagatavos un iesniegs Ministru kabinetā noteikumu projektu par ministrijas sistēmas koledžu finansēšanas kārtību, nodrošinās vadlīniju izstrādi amatpersonu iesaistei mācību procesā un uzraudzīs, lai padotības iestādes izdarītu grozījumus iekšējos normatīvajos aktos, kas nosaka dienesta pienākumu izpildes, darba laika organizācijas un uzskaites kārtību.

Revīzija veikta par laiku no 2009.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 1.septembrim.

Valsts kontroles informācija

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!