• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 2. augusta noteikumi Nr. 610 "Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.08.2011., Nr. 125 https://www.vestnesis.lv/ta/id/234279

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.611

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 7.jūlija noteikumos Nr.515 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai"

Vēl šajā numurā

11.08.2011., Nr. 125

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 610

Pieņemts: 02.08.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.610

Rīgā 2011.gada 2.augustā (prot. Nr.46 38.§)

Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji

Izdoti saskaņā ar Farmācijas likuma
5.panta 16.punktu

1. Noteikumi nosaka aptieku un aptieku filiāļu (izņemot veterinārās aptiekas) izvietojuma kritērijus, ko ņem vērā, piešķirot speciālu atļauju (licenci) aptiekas atvēršanai (darbībai).

2. Apdzīvotā vietā maksimālo pieļaujamo vispārēja tipa aptieku skaitu aprēķina, izmantojot šādu formulu:

A =

P

+ k, kur

S


A – maksimālais pieļaujamais aptieku skaits;

P – iedzīvotāju skaits apdzīvotajā vietā;

S – minimālais iedzīvotāju skaits uz vienu aptieku;

k – korekcijas koeficients.

3. Minimālais iedzīvotāju skaits uz vienu aptieku un korekcijas koeficients atkarībā no iedzīvotāju skaita apdzīvotajā vietā noteikts šo noteikumu pielikumā. Ja iedzīvotāju skaits ir 4000 vai mazāks, attiecīgajā apdzīvotajā vietā drīkst atvērt divas aptiekas.

4. Vispārēja tipa aptieku ārpus apdzīvotās vietas nedrīkst atvērt piecu kilometru rādiusā no jau funkcionējošas vispārēja tipa aptiekas. Aptiekas filiāli nedrīkst atvērt piecu kilometru rādiusā no jau funkcionējošas vispārēja tipa aptiekas vai aptiekas filiāles.

5. Slēgta tipa aptieka atrodas tās stacionārās ārstniecības iestādes teritorijā, kura ir atvērusi attiecīgo aptieku.

6. Ir atļauta vispārēja tipa aptiekas (izņemot šo noteikumu 14.punktā minētās aptiekas) pārvietošana, pamatojoties uz esošo speciālo atļauju (licenci), vienas apdzīvotās vietas robežās, kur 500 metru rādiusā nav funkcionējošas vispārēja tipa aptiekas, kurā izgatavo zāles vai kura strādā visu diennakti.

7. Šo noteikumu 4. un 6.punktā minētos attālumus nosaka teritorijas plānojuma kartē, kuras mērogs nodrošina objektu nepārprotamu identifikāciju un attālumu noteikšanu. Mērījumu veic pa iedomātu taisnu līniju starp aptieku apmeklētājiem paredzētajām ieejām aptiekās.

8. Pašvaldībai, veicot farmaceitiskās aprūpes pieejamības izvērtējumu konkrētajā apdzīvotajā vietā, ir tiesības iesniegt Zāļu valsts aģentūrā iesniegumu par vispārēja tipa aptiekas nepieciešamību tādā apdzīvotās vietas (kurā atbilstoši šo noteikumu 2. un 3.punktā minētajiem kritērijiem ir pietiekams vispārēja tipa aptieku skaits) daļā, kur triju kilometru rādiusā nav funkcionējošas vispārēja tipa aptiekas.

9. Pašvaldībai, veicot farmaceitiskās aprūpes pieejamības izvērtējumu konkrētajā apdzīvotajā vietā, ir tiesības iesniegt Zāļu valsts aģentūrā iesniegumu par nepieciešamību atvērt vispārēja tipa aptieku, kura strādā visu diennakti (turpmāk – diennakts aptieka), konkrētajā apdzīvotajā vietā, kurā atbilstoši šo noteikumu 2. un 3.punktā minētajiem kritērijiem ir pietiekams vispārēja tipa aptieku skaits, bet kurā nav funkcionējošas vispārēja tipa diennakts aptiekas.

10. Zāļu valsts aģentūra izvērtē šo noteikumu 8. vai 9.punktā minētajā pašvaldības iesniegumā sniegto informāciju un 15 dienu laikā sniedz pašvaldībai atbildi, apliecinot vai pamatoti noraidot iesniegumā norādītās informācijas atbilstību Zāļu valsts aģentūras rīcībā esošajai informācijai par šo noteikumu 8. vai 9.punktā minēto kritēriju izpildi konkrētajā apdzīvotajā vietā vai apdzīvotās vietas daļā. Zāļu valsts aģentūra informāciju par pašvaldību iesniegumiem, kuros norādītā informācija par aptieku izvietojumu atbilst Zāļu valsts aģentūras rīcībā esošajai informācijai, ievieto Zāļu valsts aģentūras interneta vietnē.

11. Pašvaldībai pēc šo noteikumu 10.punktā minētā Zāļu valsts aģentūras apliecinājuma saņemšanas par konkrētās apdzīvotās vietas daļas atbilstību šo noteikumu 8.punktā minētajiem kritērijiem ir tiesības izsludināt konkursu par jaunas vispārēja tipa aptiekas atvēršanu šajā apdzīvotās vietas daļā. Konkursu izsludina pašvaldības interneta vietnē.

12. Ja šo noteikumu 11.punktā minētajā konkursā ir pieteikušies vairāki komersanti, kas piedāvā vienādu pakalpojumu klāstu un darbības uzsākšanas laiku, priekšroka iesniegt Zāļu valsts aģentūrā iesniegumu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) ir pretendentam, kuram nav aptiekas vai kuram no pretendējošiem komersantiem ir vismazākais aptieku skaits konkrētajā apdzīvotajā vietā. Ja vairāki pretendenti minētos nosacījumus izpilda vienādi, priekšroka ir pretendentam atbilstoši iesnieguma reģistrēšanas kārtas numuram. Pašvaldība informē Zāļu valsts aģentūru par pretendentu iesniegumu reģistrēšanas kārtas numuriem.

13. Ja 30 dienu laikā no šo noteikumu 11.punktā minētā konkursa izsludināšanas dienas jaunas vispārēja tipa aptiekas atvēršanai nav pieteicies neviens komersants vai ja šo noteikumu 12.punktā minētais komersants 30 dienu laikā no konkursa noslēgšanas dienas nav iesniedzis Zāļu valsts aģentūrā iesniegumu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai), pašvaldībai ir tiesības atbilstoši normatīvajiem aktiem par farmaceitiskās darbības licencēšanu iesniegt Zāļu valsts aģentūrā iesniegumu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) savā administratīvajā teritorijā.

14. Vispārēja tipa aptieku, kuras speciālā atļauja (licence) ir izsniegta, pamatojoties uz šo noteikumu 12. vai 13.punktā minētajiem nosacījumiem, ir aizliegts pārvietot.

15. Pašvaldībai pēc šo noteikumu 10.punktā minētā Zāļu valsts aģentūras apliecinājuma saņemšanas par konkrētās apdzīvotās vietas atbilstību šo noteikumu 9.punktā minētajiem kritērijiem ir tiesības izsludināt konkursu par vispārēja tipa diennakts aptiekas darbību šajā apdzīvotajā vietā. Konkursu izsludina pašvaldības interneta vietnē.

16. Ja šo noteikumu 15.punktā minētajā konkursā ir pieteikušies vairāki komersanti, kas piedāvā vienādu diennakts aptiekas darbības uzsākšanas laiku, pretendentu iesniegumus par speciālās atļaujas (licences) vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pārreģistrēšanu ar speciālās darbības nosacījumu "strādā visu diennakti" un apliecinājumu par diennakts darba nodrošināšanu vismaz trīs gadus no licences pārreģistrēšanas dienas Zāļu valsts aģentūrā izskata atbilstoši iesnieguma reģistrēšanas kārtas numuram. Pašvaldība informē Zāļu valsts aģentūru par pretendentu iesniegumu reģistrēšanas kārtas numuriem.

17. Ja 30 dienu laikā no šo noteikumu 15.punktā minētā konkursa izsludināšanas dienas vispārējā tipa aptiekas diennakts darbam nav pieteicies neviens komersants vai ja neviens no šo noteikumu 16.punktā minētajiem komersantiem 30 dienu laikā no konkursa noslēgšanas dienas nav iesniedzis Zāļu valsts aģentūrai iesniegumu par speciālās atļaujas (licences) vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) pārreģistrēšanu ar šo noteikumu 16.punktā minētajiem nosacījumiem, pašvaldībai ir tiesības izsludināt konkursu par jaunas vispārēja tipa diennakts aptiekas atvēršanu šajā apdzīvotajā vietā. Konkursu izsludina pašvaldības interneta vietnē. Konkursa rezultātus izvērtē atbilstoši šo noteikumu 12.punktā minētajai kārtībai.

18. Ja 30 dienu laikā no šo noteikumu 17.punktā minētā konkursa izsludināšanas dienas jaunas vispārēja tipa diennakts aptiekas atvēršanai nav pieteicies neviens komersants, pašvaldībai ir tiesības atbilstoši normatīvajiem aktiem par farmaceitiskās darbības licencēšanu iesniegt Zāļu valsts aģentūrā iesniegumu par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) savā administratīvajā teritorijā ar speciālās darbības nosacījumu "strādā visu diennakti", norādot, ka pašvaldība nodrošinās aptiekas diennakts darbu vismaz trīs gadus no licences izsniegšanas dienas.

19. Šie noteikumi neattiecas uz to vispārēja tipa aptieku darbību un atkārtotu licencēšanu (speciālās atļaujas (licences) pārreģistrēšanu), kuras līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai ir saņēmušas speciālo atļauju (licenci) aptiekas atvēršanai (darbībai) un darbojas atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2002.gada 5.marta noteikumus Nr.102 "Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji" (Latvijas Vēstnesis, 2002, 47.nr.; 2006, 177.nr.).

Ministru prezidenta vietā – tieslietu ministrs,
iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs A.Štokenbergs

Veselības ministrs J.Bārzdiņš

 

 

Pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 2.augusta
noteikumiem Nr.610

Minimālais iedzīvotāju skaits uz vienu aptieku un korekcijas koeficients atbilstoši iedzīvotāju skaitam apdzīvotajā vietā

Nr.p.k.

Iedzīvotāju skaits apdzīvotajā vietā

Minimālais iedzīvotāju skaits uz vienu aptieku

Korekcijas koeficients

1.

līdz 4000

2.

4001–7000

2500

3.

7001–10 000

3000

0,5

4.

10 001–15 000

3500

1,0

5.

15 001–30 000

4000

1,0

6.

30 001–50 000

4500

2,0

7.

50 001–100 000

5000

2,5

8.

100 001 un vairāk

5500

5,0

Veselības ministrs J.Bārzdiņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!