• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas uzmanīšanas izbeigšanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.01.2001., Nr. 15 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2352

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Pirms jaunas formas - jauns Eiropas jēdziena saturs

Vēl šajā numurā

26.01.2001., Nr. 15

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Latvijas uzmanīšanas izbeigšanu

23. janvārī Eiropas Padomes (EP) Parlamentārā asambleja nolēma izbeigt Latvijas monitoringa procedūru.

Monitoringa procedūra tika izbeigta, pamatojoties uz Latvijas kā Eiropas Padomes dalībvalsts sasniegto progresu savu saistību izpildē kopš 1995. gada 10. februāra. Monitoringa noslēguma rezolūcijā atzīmēti Latvijas panākumi cilvēktiesību jomā kopš monitoringa procedūras sākšanas 1997. gada 26. septembrī: Latvija ir ratificējusi Eiropas cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 6. protokolu (nāvessoda aizliegums), Eiropas konvenciju par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, meklēšanu, izņemšanu un konfiskāciju un citus nozīmīgākos Eiropas Padomes līgumus. Noslēguma rezolūcijā atzīts, ka Latvija ir panākusi ievērojamu progresu nepilsoņu integrācijā: 1998. gada 3. oktobra referendumā ir akceptēti grozījumi pilsonības likumā, atceļot naturalizācijas logu sistēmu un piešķirot pilsonību pēc neatkarības atgūšanas Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem. Rezolūcija apsveic pieņemto Valsts valodas likumu un to īstenojošo likumdošanu, kas atbilst Latvijas starptautiskajām saistībām, un Sabiedrības integrācijas programmas izstrādi, kurai ir ļoti nozīmīga loma Latvijas turpmākajā attīstībā.

EP Parlamentārā asambleja aicina Latvijas nepilsoņus apgūt latviešu valodu un naturalizēties, lai pilnvērtīgi varētu iesaistīties Latvijas politiskajā, ekonomiskajā, sociālajā un kultūras dzīvē.

Latvija turpinās savu konsekvento politiku jomās, kas minētas rezolūcijā, tostarp mazākumtautību tiesību aizsardzībā, sociālo tiesību aizsardzības sistēmas pilnveidošanā un naturalizācijas procesa nodrošināšanā.

Ārlietu ministrija ir apmierināta ar EP Parlamentārās asamblejas monitoringa izbeigšanu. Šīs autoritatīvās institūcijas vērtējums vēlreiz apliecina starptautiskās sabiedrības pozitīvo viedokli par Latvijas veikumu cilvēktiesību jomā, kā jau to agrāk paudusi Eiropas Savienība un EDSO.

Ārlietu ministrijas preses centrs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!