Latvijas Republikas Ministru kabineta lēmums Nr.35
Rīgā 1994.gada 29.martā (pr. nr. 17, 10.§)
Par Latvijas Republikas Valdības un Indijas Republikas Valdības Saprašanās memorandu par sadarbību kultūras, mākslas, izglītības, zinātnes, masu informācijas līdzekļu un sporta jomā
Akceptēt Ārlietu ministrijas sagatavoto Latvijas Republikas Valdības un Indijas Republikas Valdības Saprašanās memorandu par sadarbību kultūras, mākslas, izglītības, zinātnes, masu informācijas līdzekļu un sporta jomā.
Ministru prezidents V.Birkavs
Izglītības, kultūras un zinātnes ministrs J.Vaivads
Projekts LATVIJAS REPUBLIKAS
VALDĪBAS UN INDIJAS REPUBLIKAS VALDĪBAS SAPRAŠANĀS MEMORANDS PAR
SADARBĪBU KULTŪRAS,
MĀKSLAS, IZGLĪTĪBAS, ZINĀTNES, MASU INFORMĀCIJAS LĪDZEKĻU UN
SPORTA JOMĀ
Indijas Republikas Valdība un Latvijas Republikas Valdība, tālāk tekstā - "Puses";
- vadoties no vēsturiskajām un tradicionālajām draudzības jūtām;
- paziņojot par savu nodomu attīstīt un stiprināt ciešo draudzību un sadarbību starp abām pusēm un tautām kultūras, mākslas, izglītības, zinātnes, tūrisma, sporta un masu informācijas līdzekļu jomā;
vienojās par sekojošo:
1.pants
Puses deklarē savu vēlēšanos saglabāt un stiprināt sadarbību kultūras, mākslas, izglītības, zinātnes, tūrisma, sporta un masu informācijas līdzekļu jomā.
2.pants
Puses izsaka savu vēlēšanos veicināt savstarpēju kultūras apmaiņu, sekmēt sadarbību un atbalstīt attiecību attīstību abu Pušu izglītības, zinātnes, kultūras, sporta un pētniecības institūciju starpā.
3.pants
Katra no Pusēm uzņems otras Puses ieteiktās personas studijām, apmācībām, pētniecisko darbu veikšanai un specializācijai izglītības, kultūras, zinātniskajās un tehniskajās institūcijās, ciktāl to atļaus katras Puses resursi.
4.pants
Puses apņemas veikt visus atbilstošos pasākumus, lai nodrošinātu iespējas šī saprašanās memoranda realizācijai.
5.pants
Lai realizētu šī saprašanās memoranda nosacījumus, Puses vienojas par grupas, kas sastāv no vienāda abu pušu pārstāvju skaita, veidošanu. Grupas mērķi ir sekojoši: a) formulēt detalizētu apmaiņas programmu un b) periodiski pārbaudīt saprašanās memoranda īstenošanu. Grupa sanāk kopā nepieciešamības gadījumā.
6.pants
Saprašanās memorands stājas spēkā ar tā parakstīšanas brīdi un ir spēkā piecus gadus. Tā termiņš tiek automātiski pagarināts uz nākamo piecu gadu periodu, ja viena no Pusēm sešus mēnešus pirms termiņa notecēšanas nepaziņo otrai par tā izbeigšanu.
Parakstīts Rīgā, 1994. gada "_____"____________________________ divos eksemplāros katrs hindi, angļu un latviešu valodā, pie kam visiem tekstiem ir vienāds juridisks spēks.
Indijas Republikas | Latvijas Republikas | ||
Valdības vārdā | Valdības vārdā |