Tuvojoties XX gadsimta beigām, šī plāksne ir ne vien vēsturiska liecība, bet arī atgādinājums par Lielbritānijas pastāvīgo atbalstu Latvijas neatkarībai. Tā iezīmē arī Lielbritānijas un Latvijas attiecību padziļināšanos. Šogad Lielbritānijas vēstniecība paplašinās telpas un palielinās diplomātisko pārstāvju skaitu, kas liecina par divpusēju sakaru nozīmīgumu un jo sevišķi par Latvijas progresu attiecībā uz dalību Eiropas Savienībā.
Latvijas un Lielbritānijas diplomātiskās attiecības tika formāli nodibinātas 1920.gadā. Pēc tam līdz 1940.gadam Latvijas Republikā cits citu nomainīja seši Lielbritānijas diplomātiskās misijas vadītāji ( E.Wilton, J.Vaughan, J.Addison, H.Knatchbull–Hugessen, Sir E.Monson and C.W.Orde ). 1940.gadā misija pārtrauca darbu, apliecinot Lielbritānijas atteikšanos atzīt padomju varas veikto Latvijas okupāciju. Pēc diplomātisko attiecību atjaunošanas, Latvijai 1991.gadā atgūstot neatkarību, Latvijā ir bijuši trīs Lielbritānijas vēstnieki (Ričards Semjuels, Ričards Ralfs un tagadējais vēstnieks Nikolass Džerolds).
Lielbritānijas vēstniecība
Attēlā: Latvijas ārlietu ministrs Valdis Birkavs
(pa labi) un Lielbritānijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Nikolass Džerolds pie piemiņas plāksnes Lielbritānijas vēstniecībāFoto: Māris Kaparkalējs, "LV"