• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par kārtību, kādā Krievijas Federācijas karakuģi izmanto Latvijas Republikas jurisdikcijā esošos ūdeņus. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.06.1993., Nr. 34 https://www.vestnesis.lv/ta/id/241101-par-kartibu-kada-krievijas-federacijas-karakugi-izmanto-latvijas-republikas-jurisdikcija-esosos-udenus

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par kopīgu darbību Latvijas Republikas teritorijā esošā naftas vada un naftas produktu vada ekspluatācijā

Vēl šajā numurā

05.06.1993., Nr. 34

PAR DOKUMENTU

Veids: starptautisks dokuments

Pieņemts: 02.06.1993.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par Kārtību, kādā Krievijas Federācijas karakuģi izmanto Latvijas Republikas jurisdikcijā esošos ūdeņus

Latvijas Republikas Valdība un Krievijas Federācijas Valdība (turpmāk tekstā - "Puses"),

ņemot vērā to, ka pašreizējā situācijā Krievijas Federācijas karakuģiem uz laiku līdz to pilnīgai izvešanai no Latvijas Republikas teritorijas ir nepieciešams izmantot Latvijas Republikas teritoriālos ūdeņus, kā arī tās ostas un ostu būves,

atzīstot un cienot starptautisko tiesību vispāratzītās normas un Latvijas Republikas likumdošanas aktus par kuģniecību,

vienojās par sekojošo:

1. pants. Šīs vienošanās tekstā Krievijas Federācijas Jūras kara flotes un Robežapsardzības karaspēka kaujas kuģi, kuteri un palīgkuģi apzīmēti ar terminu "karakuģis".

2. pants. 1. Krievijas Federācijas karakuģi Latvijas Republikas teritoriālajos un iekšējos ūdeņos kuģo saskaņā ar vispāratzītām starptautisko tiesību normām, Latvijas Republikas likumdošanas aktiem un šo vienošanos.

2. Krievijas Federācijas karakuģu ieiešana Latvijas Republikas teritoriālajos un iekšējos ūdeņos, lai ieietu tās ostās, tiek veikta atļaujas kārtībā, pieprasījums ieiešanai tiek iesniegts Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai ne vēlāk kā 30 diennaktis pirms paredzētā ieiešanas termiņa.

Pieprasījumā jānorāda:
- karakuģa nosaukums;
- ieiešanai paredzētās ostas nosaukums;
- karakuģu uzturēšanās ilgums, nosakot ieiešanas datumu un iziešanas datumu;
- karakuģa komandiera (kuģa kapteiņa) uzvārds un dienesta pakāpe (ja tāda ir);
- ekipāžas skaitliskais sastāvs pa kategorijām (virsnieki, mičmaņi, matroži, kalpotāji, piekomandētie);
- pēdējā osta, kur iegājis karakuģis.

Pieprasījumā papildus var norādīt, vai ir vajadzīgs locis, velkonis, krasta traps, pietauvošanas komanda un citi pakalpojumi, kas nepieciešami karakuģa un tā ekipāžas darbības nodrošināšanai.

3. pants. 1. Krievijas Federācijas karakuģi, kas bāzējas Latvijas Republikas ostās, kuģo saskaņā ar mēneša plāniem, kurus sastāda atbilstoši šīs vienošanās 4.pantam. Krievijas Federācijas Jūras kara flotes karakuģu vienības operatīvais dežurants 24 stundas pirms to vai citu plānoto pārbraucienu izpildes paziņo par to ostas kapteinim, sniedzot ziņas par maršrutiem un kuģošanas termiņiem. Tieša atļauja iziešanai no ostas (ieiešanai ostā) tiek pieprasīta četras stundas pirms plānotā laika.

2. Krievijas Federācijas karakuģiem kuģojot Latvijas Republikas teritoriālajos un iekšējos ūdeņos, kaujas apmācību pasākumi (mācības) netiek veikti. Atrodoties Latvijas Republikas ekonomiskajā zonā, var tikt veiktas mācības, kas neierobežo kuģošanu, zvejošanu un citu saimniecisko darbību.

4.pants. 1. Šīs vienošanās 3.pantā minētajos mēneša plānos ietverami šādi dati:

- karakuģa (kuģa) nosaukums vai borta numurs;
- kuģa tips;
- kuģa tonnāža;
- kuģa svarīgākie izmēri;
- orientējoši kuģa ieiešanas un iziešanas termiņi.

2. Ja Krievijas Federācijas karakuģa plānotā pasākuma mērķis ir Krievijas Federācijas kara īpašuma un kara tehnikas izvešana no Latvijas Republikas ostām, mēneša plānā tiek ietvertas ziņas par izvešanai paredzētās kravas aptuveno daudzumu (tonnās).

3. Krievijas Puses pilnvarotā institūcija ne vēlāk kā līdz iepriekšējā mēneša vidum pirms plānotā pasākuma mēneša iesniedz Latvijas Puses pilnvarotajai institūcijai mēneša plānu.

4. Kārtību, kādā ekipāžas locekļi nokāpj krastā, un kravu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai regulē atsevišķas Pušu vienošanās.

5.pants. Šīs vienošanās īstenošanai Puses pilnvaro šādas institūcijas:

no Krievijas Puses - Krievijas Federācijas Jūras kara flotes pavēlniecību,

no Latvijas Puses - Latvijas Republikas Jūras spēku pavēlniecību.

6.pants. Šī vienošanās stājas spēkā ar tās parakstīšanas dienu un ir spēkā līdz Krievijas Federācijas Bruņoto spēku pilnīgai izvešanai no Latvijas Republikas.

Vienošanās parakstīta Maskavā 1993.gada 2.jūnijā divos eksemplāros, katrs latviešu un krievu valodā, turklāt abiem tekstiem ir vienāds spēks.

Latvijas Republikas Valdības
vārdā J.Dinevičs
Krievijas Federācijas Valdības
vārdā S.Zotovs

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!