• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas Infektoloģijas centra reorganizāciju. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.03.2012., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/ta/id/244756

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par risinājumiem izejai no ES ekonomiskās krīzes

Vēl šajā numurā

01.03.2012., Nr. 35

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Latvijas Infektoloģijas centra reorganizāciju

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija sekos Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) reorganizācijas procesam, raugoties, vai un kādus ieguvumus tas nesīs valstij un pacientiem. Komisijas deputāti 22.februārī, skatot LIC reorganizācijas plānus, iepazinās ar Veselības ministrijas un Infektoloģijas centra skatījumu uz reorganizācijas procesu.

Vairāki deputāti pauda bažas par īso laika posmu, kurā jāveic sagatavošanās darbi, jo plānots, ka jau ar 1.aprīli daļa LIC būs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sastāvā un darbu jāsāk arī jaunajam Slimību profilakses un kontroles centram, uz kuru pāries daļa LIC speciālistu. Īsajā laika posmā ir jāsagatavo 36 normatīvie akti, tostarp grozījumi trīs likumos, un laiks to veikšanai ir ļoti ierobežots.

"Deputāti vēlas sekot reorganizācijas procesam, tādēļ šodien lūdzām Veselības ministriju līdz 20.martam rakstveidā sniegt komisijai informāciju par šo normatīvo aktu sagatavošanas gaitu, bet līdz 30.martam informēt par jaunveidojamā Slimību profilakses un kontroles centra izveidi. Smalki vēlamies zināt gan par darbinieku skaitu, gan viņu plānoto atalgojumu. Lai neiznākt tā, ka pie budžeta grozījumiem jaunās iestādes finansēšanai papildus tiek prasīti miljoni," norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Vērtējot LIC līdzšinējo darbu, komisijas priekšsēdētājas biedrs Arvils Ašeradens pauda, ka LIC nodrošina ārstniecības procesu ļoti augstā līmenī, taču administratīvajā jomā nepieciešami uzlabojumi. Kopumā virzība uz šādu struktūru iekļaušanu lielo klīniku sastāvā ir atbalstāma un ilgtermiņā nesīs ekonomisku ieguvumu. Taču jāņem vērā, ka reorganizācija, kā jebkuras pārmaiņas, ir sāpīgs process, tādēļ A.Ašeradens aicināja Veselības ministriju būt tolerantai pret darbiniekiem.

Pretējās domās par reorganizācijas lietderību bija deputāts Andrejs Klementjevs, kurš apgalvoja, ka Veselības ministrijas argumenti viņu nepārliecina un finansiāls ieguvums no reorganizācijas nav sagaidāms. Viņš atgādināja, ka 2009.gadā LIC tika pievienota Tuberkulozes un plaušu slimību klīnika, kas tagad piedzīvos vēl vienu bezjēdzīgu reorganizāciju.

Deputāte Elīna Siliņa pauda nožēlu, ka procesā nav iesaistījusies LIC vadītāja Baiba Rozentāle, kura esot "nogājusi no skatuves" un visu pārmaiņu smagumu atstājusi uz darbinieku pleciem.

Kā norādīja Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, liela vērtība, ko nedrīkst pazaudēt LIC reorganizācijas procesā, ir viena no Eiropā nedaudzajām BSL-3 līmeņa laboratorijām. Tās kapacitāte patlaban netiek pilnībā izmantota, tādēļ ir jāmeklē iespējas, lai mūsu speciālistu un tehnoloģiju pakalpojumus izmantotu arī tuvējās kaimiņvalstis. Komisijas sekretāre Inita Bišofa aicināja kolēģus pēc reorganizācijas sekot, kā veicas ar šīs laboratorijas pakalpojumu eksportu.

Saeimas preses dienests

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!