Socioloģisko aptauju dati rāda, ka tolaik, pirms diviem gadiem, tikai 30 procenti Latvijas iedzīvotāju bija gatavi atbalstīt Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Tagad jaunākajās aptaujās šādu gatavību apliecinājuši jau 60 procenti mūsu valsts iedzīvotāju, un tas ir arī šīs organizācijas nopelns.
Divos gados "Eiropas kustība Latvijā" gājusi plašumā un dziļumā — izveidota tās nodaļa Jelgavā, sākti priekšdarbi organizācijas nodaļu izveidošanai Liepājā, Valmierā un Limbažos.
Organizācija ir rīkojusi vairākas diskusijas par Latvijas virzību uz Eiropas Savienību. Ļoti aktīvi EKL aktīvisti piedalījās Eiropas nedēļas pasākumos šī mēneša sākumā. Kustība ir sākusi iniciēt mūsu valsts sabiedrībā politiskās diskusijas. Augustā plānota pasākumu virkne, atzīmējot "Baltijas ceļa" desmito gadskārtu un sešdesmit gadus kopš mūsu valstīm liktenīgā Molotova — Ribentropa pakta noslēgšanas.
"Eiropas kustības Latvijā" prezidents Gunārs Meierovics savā atskaites ziņojumā kopsapulcei atzina, ka divu gadu pieredze apliecinājusi organizācijas nepieciešamību Latvijā un tās nodibināšanas savlaicīgu. "Ir vajadzīga interešu grupa, kurā katrs, kas to vēlas, var izteikt savas domas un idejas par mūsu valsts un Eiropas attiecībām, par Latviju Eiropā, Eiropas Savienībā kā visbūtiskāko valstiskās suverenitātes saglabāšanas nosacījumu", teica G.Meierovics. Viņš informēja, ka "Eiropas kustībā Latvijai" iestājies arī Ministru prezidents Vilis Krištopans. Kā EKL būtiskāko veikumu G.Meierovics minēja pirmo Latvijas "Eiropas cilvēka" nomināciju, izceļot kādas personības devumu Latvijas tuvināšanā Eiropas Savienībai. Pēc presē izsludinātās aptaujas EKL valde no gandrīz 20 izvirzītajiem kandidātiem par 1998. gada "Eiropas cilvēku" atzina filozofijas doktoru, Eiropas Komisijas darbinieku Briselē Bruno Deksni — grāmatu "Eiropas apvienošanās. Integrācija un suverenitāte" un "Eiropas Savienība: mīti un īstenība" autoru.
Runājot par kustības trūkumiem, G.Meierovics minēja organizācijas biedru daļas pasivitāti un neapmierinošo publicitāti. "Mēs pretendējam būt par sabiedrības domu un interešu paudējiem, un šī spēja mums praktiski arī jāpierāda."