NATO Parlamentārās asamblejas Eiropas valstu deputāti:
Foto: Arnis Blumbergs, “LV”
Pie Ministru prezidenta
Ministru prezidents Andris Bērziņš 1. jūnijā tikās ar NATO Parlamentārās asamblejas deputātiem no Francijas, Islandes, Polijas un Norvēģijas (attēlos). Viņš pateicās parlamentāriešiem par 31. maijā pieņemto rezolūciju Viļņā notikušajā NATO Parlamentārajā asamblejā.
Ministru prezidents iepazīstināja viesus ar Latvijas centieniem virzībā uz NATO. Viņš arī augstu novērtēja Viļņas devītnieka (deviņas NATO kandidātvalstis) nozīmi NATO paplašināšanās procesā, kā arī dalījās iespaidos par Viļņas devītnieka sanāksmi šā gada 11. un 12. maijā Bratislavā, īpaši uzsverot Čehijas prezidenta Vāclava Havela runas vēsturisko nozīmi.
Ministru prezidents iepazīstināja parlamentāriešus ar Latvijas pieņemto likumu par valsts budžeta līdzekļu pakāpenisku palielināšanu aizsardzības vajadzībām līdz diviem procentiem.
Valdības preses departaments
Pie Saeimas priekšsēdētāja biedra
Piektdien, 1.jūnijā, Saeimas priekšsēdētāja biedrs Rihards Pīks tikās ar NATO Parlamentārās asamblejas delegātiem.
Tikšanās laikā abas puses pārrunāja Latvijas virzību uz NATO, Krievijas nostāju Ziemeļatlantijas alianses paplašināšanas jautājumā, kā arī mazākumtautību integrācijas procesa norisi mūsu valstī.
Tikšanās sākumā Saeimas priekšsēdētāja biedrs informēja viesus par mūsu valstij risināmām problēmām virzībā uz NATO un uzsvēra, ka dalība šajā transatlantiskajā organizācijā nodrošinās arī Latvijas ekonomisko izaugsmi, jo ārvalstu investīciju piesaistē valsts drošības aspektam ir ļoti būtiska nozīme.
Sarunas gaitā NATO Parlamentārās asamblejas delegāti izteica atbalstu vienlaicīgai visu trīs Baltijas valstu uzaicināšanai uz iestāšanās sarunām dalībai NATO.
NATO Parlamentārās asamblejas delegāti interesējās arī par mazākumtautību integrācijas procesa norisi mūsu valstī. R.Pīks viesiem pastāstīja par pilsonības likumā noteiktajām normām šajā jomā un akcentēja, ka valsts valodas zināšanas ir viens no lojalitātes apliecinājumiem valstij.
Tikšanās dalībnieki arī pārrunāja Krievijas nostāju NATO paplašināšanas jautājumā. Abas puses bija vienisprātis, ka jāņem vērā katras valsts vēlme integrēties aliansē un NATO paplašināšanas lēmumu pieņemšanā veto tiesības kādai trešajai pusei ir nepieņemamas.
Saeimas preses dienests