Ministru kabineta noteikumi Nr. 244
Rīgā 2001.gada 12.jūnijā (prot. Nr. 27, 18.¤)
Grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 6.aprīļa noteikumos Nr.135 “Noteikumi par Eiropas Komisijas finansēto programmu administratīvās, finansu un tehniskās vadības sistēmu”
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta 3.punktu
Izdarīt Ministru kabineta 1999.gada 6.aprīļa noteikumos Nr.135 “Noteikumi par Eiropas Komisijas finansēto programmu administratīvās, finansu un tehniskās vadības sistēmu” (Latvijas Vēstnesis, 1999, 107./108., 374./377.nr.; 2000, 401./403.nr.) šādus grozījumus:
1. Izteikt 1.punktu šādā redakcijā:
“1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā saskaņā ar 1998.gada 2.decembrī noslēgto Eiropas Kopienas un Latvijas Republikas saprašanās memorandu par Nacionālā fonda izveidošanu (turpmāk — saprašanās memorands) un Eiropas Komisijas lēmumiem izveidojama un darbojas Eiropas Komisijas finansēto programmu administratīvās, finansu un tehniskās vadības sistēma, un kārtību, kādā izveidojamas un darbojas iesaistītās institūcijas.”
2. Aizstāt 7.1.apakšpunktā vārdus “nacionālā koordinatora tehniskās palīdzības jautājumos” ar vārdiem “nacionālā koordinatora ārvalstu finansu palīdzības jautājumos”.
3. Papildināt noteikumus ar 16.6.apakšpunktu šādā redakcijā:
“16.6. programmu ieviešanas uzraudzības posmā — veikt pastāvīgu Eiropas Komisijas finansēto projektu uzraudzību, kā arī nodrošināt nozaru uzraudzības ziņojumu sagatavošanu un iesniegšanu nacionālajam koordinatoram ārvalstu finansu palīdzības jautājumos.”
4. Izteikt 18. un 19.punktu šādā redakcijā:
“18. Vienotā uzraudzības komiteja (turpmāk — komiteja) ir atbildīga par Eiropas Komisijas finansēto programmu uzraudzību. Komitejas darbību reglamentē nolikums. Nolikumu apstiprina Eiropas Komisija un nacionālais koordinators ārvalstu finansu palīdzības jautājumos.
19. Komitejas sastāvā ir nacionālais koordinators ārvalstu finansu palīdzības jautājumos, nacionālā atbildīgā amatpersona, programmas atbildīgās amatpersonas un Eiropas Komisijas pārstāvji. Komiteja var uzaicināt citas ieinteresētās amatpersonas piedalīties komitejas sanāksmēs. Komitejas sanāksmes vismaz reizi gadā sasauc Eiropas Komisija.”
5. Izteikt 21., 22. un 23.punktu šādā redakcijā:
“21. Eiropas Komisija un nacionālais koordinators ārvalstu finansu palīdzības jautājumos izveido uzraudzības apakškomitejas, kas ir atbildīgas par pastāvīgu Eiropas Komisijas finansēto programmu un projektu īstenošanas uzraudzību attiecīgajās nozarēs (turpmāk - apakškomitejas).
22. Apakškomiteju sastāvā ir nacionālais koordinators ārvalstu finansu palīdzības jautājumos un nacionālā atbildīgā amatpersona vai to pilnvarotas personas, kā arī attiecīgās programmas ieviešanas institūcijas atbildīgā amatpersona, vecākās nozares amatpersonas un Eiropas Komisijas pārstāvji. Apakškomiteju sanāksmes ne retāk kā divas reizes gadā sasauc nacionālais koordinators ārvalstu finansu palīdzības jautājumos. Apakškomiteju sekretariāta funkcijas veic nacionālā koordinatora ārvalstu finansu palīdzības jautājumos pakļautībā esoša institūcija.
23. Apakškomitejai ir šādi pienākumi:
23.1. pastāvīgi novērtēt programmas un attiecīgo projektu ieviešanas gaitu;
23.2. novērtēt piešķirto līdzekļu izlietošanas efektivitāti atbilstoši programmas un attiecīgo projektu mērķiem;
23.3. izstrādāt un sniegt priekšlikumus programmas un attiecīgo projektu ieviešanas uzlabošanai;
23.4. sniegt komitejai pārskatus par Eiropas Komisijas finansu līdzekļu izlietojumu.”
6. Papildināt noteikumus ar 26.punktu šādā redakcijā:
“26. Nacionālais koordinators ārvalstu finansu palīdzības jautājumos nosaka Eiropas Komisijas finansēto PHARE programmu uzraudzības kārtību.”
Ministru prezidenta vietā —
kultūras ministre K.Pētersone
Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ