Valsts veterinārais dienests
Rīkojums Nr.140
2001. gada 20. jūnijāPar prasībām cilvēku lietošanai paredzētu putnu olu ievešanai Latvijas Republikā
Lai noteiktu vienotas prasības cilvēku lietošanai paredzētu putnu olu ievešanai Latvijas Republikā un pamatojoties uz likuma "Par veterinārmedicīnu" 22.panta 1.punktu, nosaku:
1. Apstiprināt prasības cilvēku lietošanai paredzētu putnu olu ievešanai Latvijas Republikā (1.pielikums);
2. Izstrādāt veterinārā sertifikāta paraugu cilvēku lietošanai paredzētu putnu olu ievešanai Latvijas Republikā un līdz 2001.gada 15.augustam saskaņot veterinārā sertifikāta paraugu ar veterinārajiem dienestiem, no kuru valstīm Latvijas Republikā ieved cilvēku lietošanai paredzētas putnu olas;
3. Rīkojumu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".
4. Kontroli pār rīkojuma izpildi uzdodu direktora vietniecei A.Briņķei.
Valsts veterinārā dienesta
direktora vietnieks J.Rimeicāns
Pielikums
Latvijas Republikas
Valsts veterinārā dienesta prasības
cilvēku lietošanai paredzētu putnu olu ievešanai Latvijas Republikā
1. Latvijas Republikā atļauts ievest svaigas putnu olas, kas iegūtas eksportētājvalstī vai tās administratīvajā teritorijā, kas pēdējos 12 mēnešus ir brīva no putnu gripas un Ņūkāsla slimības.
2. Olām jābūt iegūtām no putniem, kuri:
2.1. ir klīniski veseli;
2.2. eksportētājvalstī vai tās administratīvajā teritorijā atradušies ne mazāk kā 6 nedēļas;
2.3. iegūti no ganāmpulka, kas nav tuberkulozes skarts;
2.4. audzēti ganāmpulkā, kas ir pakļauts salmonelozes un mikoplazmozes slimību ierosinātāju uzraudzības programmai;
2.5. nav ēdināti ar atgremotāju audus saturošu barību, kas ražota no tādā valstī iegūtām izejvielām, kurā reģistrēta govju spongiozā encefalopātija un Skreipi slimība;
2.6. nav ārstēti ar zālēm vai veterinārfarmaceitiskajiem produktiem, kuru lietošana Latvijas Republikā ir aizliegta (LR Ministru kabineta noteikumi Nr.327 (19.09.2000.) "Noteikumi par ierobežojumiem zāļu lietošanā dzīvniekiem").
3. Olām jābūt iegūtām un iepakotām atzītos uzņēmumos.
4. Toksisko elementu, mikotoksīnu un mikrobioloģiskais piesārņojums olās nedrīkst pārsniegt normas, kas norādītas LR Ministru kabineta noteikumos Nr. 292 (20.08.1999.) "Noteikumi par pārtikas piesārņojumu".
5. Olas nedrīkst būt apstrādātas ar krāsvielām, jonizējošo vai ultravioleto starojumu.
6. Radioaktīvā Cs134 un Cs137 piesārņojums svaigās olās nedrīkst pārsniegt Latvijas Republikā noteiktās normas (LR Ministru Kabineta noteikumi Nr. 194 (26.05.1998.) "Noteikumi par pārtikas radioaktīvā piesārņojuma kontroli").
7. Olām un to iepakojumam jābūt marķētam atbilstoši Latvijas Republikas noteikumiem (LR Ministru kabineta noteikumi Nr. 46 (08.02.2000.) "Pārtikas preču marķēšanas noteikumi" un LR Ministru kabineta noteikumi Nr. 170 (11.05.1999.) "Vistu olu aprites noteikumi").
8. Olu iesaiņošanai jāizmanto vienreizlietojamais iepakojamais materiāls, kas atbilst Latvijas Republikas noteikumiem (LR Ministru kabineta noteikumi Nr. 217 (09.06.1998.) "Obligātās nekaitīguma prasības materiāliem un priekšmetiem, kas nonāk saskarē ar pārtiku").
9. Transportlīdzekļiem jābūt sagatavotiem atbilstoši eksportētājvalsts noteikumiem.