• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 3. jūlija noteikumi Nr. 305 "Plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieprasītāju rindu veidošanas un pārraudzības kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.07.2001., Nr. 112 https://www.vestnesis.lv/ta/id/26480

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.325

Kārtība, kādā veicami muitas kontroles pasākumi intelektuālā īpašuma aizsardzībai

Vēl šajā numurā

27.07.2001., Nr. 112

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 305

Pieņemts: 03.07.2001.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr. 305

Rīgā 2001.gada 3.jūlijā (prot. Nr. 31, 41.§)

Plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieprasītāju rindu veidošanas un pārraudzības kārtība

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta 3.punktu

1. Noteikumi nosaka plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieprasītāju rindu (turpmāk — rinda) veidošanas un pārraudzības kārtību.

2. Sadarbībā ar ārstniecības iestādēm rindu veido slimokases. Rindu pārrauga Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūra saskaņā ar labklājības ministra apstiprinātu metodiku.

3. Rindu veido atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām un likumā par valsts budžetu kārtējam gadam veselības aprūpei iedalītajiem finansu līdzekļiem, kā arī atbilstoši ārstniecības iestādes tehnoloģiskajam nodrošinājumam un nodrošinājumam ar medicīnisko personālu.

4. Vērtējot rindu, ņem vērā laikposmu, kāds reģistrētajam pacientam jāgaida rindā, lai saņemtu konkrēto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu.

5. Pacientu rindā uzņem atbilstoši indikācijām, kas noteiktas plānveida veselības aprūpes pakalpojumiem, ja pacientam ir primārās veselības aprūpes ārsta vai atbilstošās specialitātes ārsta nosūtījums.

6. Rindā uzņem tikai slimokases dalībniekus.

7. Ārstējošais ārsts, kas nosaka nepieciešamību pēc plānveida veselības aprūpes pakalpojuma, nodrošina pacienta uzņemšanu rindā, saskaņojot ar attiecīgo slimokasi un pacientu piemērotāko veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas vietu un laiku. Konkrēto dienu un laiku, kad paredzēta pacienta iestāšanās stacionārā, nosaka pēc savstarpējas pacienta un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja vienošanās.

8. Ja pacienta veselības stāvokļa dēļ vai no veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja neatkarīgu iemeslu dēļ attiecīgo veselības aprūpes pakalpojumu plānotajā laikā nav iespējams sniegt, slimokase var noteikt citu šī pakalpojuma saņemšanas laiku. Slimokase informē par to pacientu.

9. Pēc pacienta pieprasījuma slimokase informē viņu par pārmaiņām rindā.

10. Ja pacientam vairs nav nepieciešams attiecīgais veselības aprūpes pakalpojums vai attaisnojoša iemesla dēļ viņam nav iespējams ierasties, lai saņemtu plānveida veselības aprūpes pakalpojumu, pacienta pienākums ir nekavējoties informēt par to slimokasi un ārstniecības iestādi.

11. Ja pacients vēlas izstāties no rindas, viņš slimokasē iesniedz rakstisku atteikumu.

12. Pacients attiecīgo veselības aprūpes pakalpojumu var saņemt ārpus rindas, ja saskaņā ar slimokases apstiprinātu šī pakalpojuma cenu pacients vai trešā persona, veicot maksājumu ārstniecības iestādei, nodrošina pilnu attiecīgā pakalpojuma samaksu.

13. Slimokase līgumā ar ārstniecības iestādi nosaka paredzēto plānveida veselības aprūpes pakalpojumu apjomu gadā, rindas kontroli un kārtību, kādā tās apmainās ar informāciju par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

14. Kārtību, kādā slimokases savstarpēji apmainās ar informāciju par rindām, nosaka Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūra.

15. Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūra sadarbībā ar slimokasēm, veidojot rindas, ņem vērā Starptautisko statistisko slimību un veselības problēmu klasifikāciju, ārstniecības iestādes nodrošinājumu ar medicīnisko tehnoloģiju un gultu profilu.

16. Slimokase veic rindā esošo pacientu uzskaiti un norāda šādu informāciju:

16.1. pacienta personas datus — vārdu, uzvārdu, personas kodu;

16.2. datumu, kad pacients uzņemts rindā;

16.3. diagnozi, plānveida veselības aprūpes pakalpojuma veidu un ārstniecības iestādi, kurā tiks saņemts attiecīgais pakalpojums;

16.4. pacienta kārtas numuru rindā (pieteikšanas secībā) un plānveida veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas datumu un laiku;

16.5. ja plānveida veselības aprūpes pakalpojums tiek atlikts, — tā atlikšanas iemeslu un precizēto minētā pakalpojuma sniegšanas datumu un laiku.

17. Rindas ortopēdijā un kardioķirurģijā atbilstoši šajos noteikumos noteiktajai kārtībai veido ar 2001.gada 1.septembri.

18. Rindas medicīniskajā rehabilitācijā atbilstoši šajos noteikumos noteiktajai kārtībai veido ar 2001.gada 1.novembri.

19. Veselības aprūpes pakalpojumus, kuru saņemšanai veidojamas rindas, pēc Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūras priekšlikuma nosaka labklājības ministrs saskaņā ar šo noteikumu 3.punktu.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Labklājības ministrs A.Požarnovs

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 28.jūliju.

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!