Ministru prezidents:
— tiekoties ar EDSO augsto komisāru
10. martā Ministru prezidents Andris Šķēle tikās ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) augsto komisāru nacionālo minoritāšu jautājumos Maksu van der Stūlu.
Ministru prezidents izteica atzinību par kopumā veiksmīgo Latvijas Republikas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sadarbību, īpaši uzsverot augstā komisāra nacionālo minoritāšu jautājumos Maksa van der Stūla lomu.
Ministru prezidents informēja viesi par valdības pasākumiem Valsts valodas likuma īstenošanā. A.Šķēle apliecināja, ka valdība strādās, lai valodas likumu īstenojošie Ministru kabineta noteikumi atbilstu likuma standartiem, un EDSO ekspertu iesaiste varētu būt nozīmīgs faktors, lai nodrošinātu šo noteikumu atbilstību starptautisko tiesību normu standartiem.
A.Šķēle izklāstīja M. van der Stūlam aktuālāko situāciju Latvijā attiecībā uz tiesas procesiem pret kara noziegumos apsūdzētajām personām. Ministru prezidents apliecināja, ka šīs lietas tiek izskatītas saistībā ar nacistu un padomju režīma laikā veiktajiem noziegumiem.
Ministru prezidents izklāstīja nacionālo minoritāšu jautājumos aktuālo situāciju saistībā ar naturalizācijas procesu Latvijā un apliecināja, ka valdība gatava sniegt papildu atbalstu Naturalizācijas pārvaldei.
— atbalstot Apvienotās Karalistes priekšlikumus narkotiku apkarošanā
9.martā Ziemeļīrijas un Anglijas Apvienotās Karalistes premjerministrs Tonijs Blērs nāca klajā ar Apvienotās Karalistes iniciatīvu narkotiku apkarošanas jomā, uzsverot narkotiku izplatības problēmas visaptverošo, pārrobežu dabu.
Mēs apsveicam Apvienotās Karalistes priekšlikumu uzlabot Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un asociēto valstu sadarbību gan narkotiku, gan visas organizētās noziedzības apkarošanā. Mums kopīgi ir jārisina šī problēma. Ciešāka sadarbība starp kandidātvalstīm un dalībvalstīm ir mūsu iespēja mācīties citam no cita.
Pirmsiestāšanās pakts par organizēto noziedzību ar Viduseiropas un Austrumeiropas kandidātvalstīm, kā arī Kipru ir viens no svarīgākajiem instrumentiem ciešākas sadarbības izveidē, pakta ietvaros atjaunojot arī kopējo pasākumu plānu.
Apsveicam Apvienotās Karalistes iniciatīvu palielināt divpusējo palīdzību ES kandidātvalstīm, lai sekmētu cīņu ar narkotikām.
Mēs nevēlamies kļūt par narkotiku tranzītvalsti, kas sastopas ar tādām raksturīgām problēmām, kādas pastāv atsevišķās ES asociētajās valstīs.
Latvija uzskata cīņu pret narkotiku un narkomānijas izplatīšanos par vienu no aktuālākajām problēmām ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē, kas jārisina kopīgiem spēkiem.
Valdības preses departaments