Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 19 Visi
Ministru kabineta noteikumi Nr.411
Rīgā 2014.gada 22.jūlijā (prot. Nr.40, 56.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 20.augusta noteikumos Nr.621 "Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām"
Izdoti saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma
25.panta 19.punktu
Izdarīt Ministru kabineta 2013. gada 20. augusta noteikumos Nr. 621 "Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 181. nr.; 2014, 139. nr.) šādus grozījumus:
1. Izteikt 10.1 punktu šādā redakcijā:
"10.1 Šo noteikumu pielikumā minētos biodrošības pasākumus Āfrikas cūku mēra apdraudējuma zonā īsteno laikposmā līdz 2017. gada 31. decembrim cūku sugu dzīvnieku novietnēs, kuras atrodas šādos Latvijas novados un pagastos:
10.1 1. Rēzeknes novada Pušas, Mākoņkalna, Kaunatas, Stoļerovas, Griškānu, Čornajas, Lūznavas, Maltas, Freimaņu, Silmalas un Ozolaines pagastā, Riebiņu novada Riebiņu, Rušonas un Silajāņu pagastā, Preiļu novada Pelēču, Preiļu un Aizkalnes pagastā, Ludzas novadā, Zilupes novada Pasienes, Lauderu un Zaļesjes pagastā, Daugavpils novada Dubnas, Višķu, Ambeļu, Biķernieku, Naujenes, Salienas, Vecsalienas, Skrudalienas, Demenes, Laucesas, Tabores un Maļinovas pagastā, visā Ciblas novadā, visā Dagdas novadā, Aglonas novada Šķeltovas, Grāveru un Kastuļinas pagastā un Krāslavas novadā – biodrošības pasākumus uzsāk īstenot ne vēlāk kā 2014. gada 31. jūlijā;
10.1 2. Alojas novadā, Mazsalacas novadā, Rūjienas novadā, Naukšēnu novadā, Valkas novadā, Burtnieku novadā, Kocēnu novadā, Beverīnas novadā, Strenču novadā, Priekuļu novadā, Raunas novadā, Smiltenes novadā, Apes novadā, Alūksnes novadā, Viļakas novadā, Balvu novadā, Rugāju novadā, Baltinavas novadā, Kārsavas novadā un Rēzeknes novada Audriņu pagastā, Bērzgales pagastā, Dricānu pagastā, Gaigalavas pagastā, Ilzeskalna pagastā, Kantinieku pagastā, Lendžu pagastā, Nagļu pagastā, Nautrēnu pagastā, Ozolmuižas pagastā, Rikavas pagastā, Sakstagala pagastā, Strūžānu pagastā un Vērēmu pagastā – biodrošības pasākumus uzsāk īstenot ne vēlāk kā 2014. gada 7. augustā."
2. Izteikt 10.2 punkta ievaddaļas pirmo teikumu šādā redakcijā:
"Dzīvnieku īpašnieki, kuri līdz šo noteikumu 10.1 1. vai 10.1 2. apakšpunktā norādītajam datumam nav uzsākuši īstenot pielikumā minētos biodrošības pasākumus, nodrošina, ka mēneša laikā pēc attiecīgi norādītā datuma tiek nokauti visi novietnē esošie cūku sugas dzīvnieki."
3. Aizstāt 10.3 punktā vārdus un skaitļus "līdz 2014. gada 31. augustam" ar vārdiem "un termiņā".
4. Papildināt noteikumus ar pielikumu šādā redakcijā:
"Pielikums
Ministru kabineta
2013.gada 20.augusta
noteikumiem Nr.621
Biodrošības pasākumi, kas īstenojami cūku sugu dzīvnieku novietnēs, kuras atrodas Āfrikas cūku mēra apdraudējuma zonā
1. Novietne ir slēgta un, ja nepieciešams, iežogota, lai novērstu mājdzīvnieku kontaktu ar savvaļas un klaiņojošiem dzīvniekiem.
2. Novietnē regulāri veic tīrīšanu, deratizāciju, dezinsekciju un dezinfekciju.
3. Kūtsmēslus savāc un uzglabā vietās, no kurām tie nenoplūst apkārtējā vidē.
4. Pie ieejas novietnes telpās ir novietoti dezopaklāji.
5. Pie ieejas (iebrauktuves) novietnes teritorijā ir izvietotas dezobarjeras.
6. Novietnē ir ierīkota karantīnas vieta, lai nodalītu slimus dzīvniekus vai dzīvniekus, par kuru iespējamo saslimšanu radušās aizdomas.
7. Novietnē ir ierīkota dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu uzglabāšanas vieta, kas atbilst šādām prasībām:
7.1. tajā ir atsevišķas aprīkotas telpas, konteineri, saldētavas vai citi dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu uzglabāšanai piemēroti ūdensnecaurlaidīgi trauki (tvertnes) atkarībā no novietnē esošo dzīvnieku skaita un iegūto dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu daudzuma;
7.2. tajā nevar iekļūt nepiederošas personas, savvaļas dzīvnieki, putni un grauzēji;
7.3. tā atrodas iespējami tuvu novietnes iebrauktuvei vai vietā, kur iespējams nodrošināt šā pielikuma 7.1. un 7.2. apakšpunktā minēto prasību izpildi.
8. Ir ierobežota vai pilnīgi novērsta nepiederošu personu, klaiņojošu un savvaļas dzīvnieku piekļuve dzīvnieku turēšanas vietām.
9. Dzīvnieku barības glabātavas regulāri tīra un veic deratizāciju, lai nevairotos grauzēji.
10. Līdz minimumam samazina apmeklētāju (piemēram, veterinārārsta, mākslīgās apsēklošanas tehniķa) skaitu. Ja nepieciešams iekļūt dzīvnieku turēšanas vietā, apmeklētājus nodrošina ar vienreizējas lietošanas aizsargapģērbu un aizsargapaviem, kā arī nodrošina iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu un higiēnu (piemēram, apavu, roku dezinfekcija).
11. Novietnē ir ieviesta un uzturēta apmeklētāju reģistrācija.
12. Novietnes teritorijā atļauts pārvietoties tikai ar saimniecībai piederošiem transportlīdzekļiem (izņēmums – barības piegādes un dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu savākšanas transports).
13. Darbinieki ir nodrošināti ar aizsargapģērbu un aizsargapaviem (aizsargapģērbu un aizsargapavus lieto tikai dzīvnieku turēšanas vietā un tos nedrīkst iznest no novietnes teritorijas).
14. Veicot darba pienākumus, darbinieki valkā aizsargapģērbu un aizsargapavus un ievēro higiēnu (piemēram, apavu, roku mazgāšana, dezinfekcija)."
Ministru prezidente Laimdota Straujuma
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs