Katrs cilvēks — mūsu tautas daļa: laika griežos, tuvumā un tālumā
Pie Valsts prezidenta G.Ulmaņa 9. martā kuplā skaitā uz sēdi pulcējās represēto Latvijas valsts un sabiedrisko darbinieku likteņu noskaidrošanas komisija. Sēdē piedalījās arī akadēmiķis J.Stradiņš, ģenerālprokurors J.Skrastiņš, Iekšlietu un Finansu ministrijas pārstāvji.
G.Ulmanis klātesošos informēja, ka panākta vienošanās ar valdību un Finansu ministriju par finansiālu atbalstu, tāpēc jāsagatavo izdevumu tāme, kas iesniedzama Saeimas Budžeta komisijai. Meklējumi neaprobežosies tikai ar Kārļa Ulmaņa kapa vietas meklēšanu, taču patlaban uzsvars liekams tieši uz to.
Latvijas Vēstures institūta direktors Indulis Ronis, šīs komisijas vadītājs, pastāstīja, ka ir izveidotas darba grupas, kas nodarbosies ar Krasnovodskas kapsētas uzmērījumiem, ar identifikāciju un vēsturisko izpēti. I.Ronis arī raksturoja šo grupu darba specifiku un galvenos uzdevumus.
Prezidents apsolīja sniegt palīdzību savas kompetences robežās. Viņš izteica pieņēmumu, ka meklējumi varētu turpināties vēl desmit gadu, taču K.Ulmanis pieder Latvijas tautai un valstij. Tieši tāpēc maksimāli ātri jābūt skaidrībai, vai ir iespējams atrast Kārļa Ulmaņa mirstīgās atliekas un tās atdot Latvijas zemei.
Valsts prezidenta Kanceleja
Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"