• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2016. gada 17. maija noteikumi Nr. 296 "Patvēruma meklētāju pirkstu nospiedumu informācijas sistēmas noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.05.2016., Nr. 96 https://www.vestnesis.lv/op/2016/96.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 297

Kārtība, kādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veic un vada ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus

Vēl šajā numurā

19.05.2016., Nr. 96

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 296

Pieņemts: 17.05.2016.

OP numurs: 2016/96.5

2016/96.5
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 14 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 296

Rīgā 2016. gada 17. maijā (prot. Nr. 23 5. §)

Patvēruma meklētāju pirkstu nospiedumu informācijas sistēmas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Patvēruma likuma
5. panta sesto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka Patvēruma meklētāju pirkstu nospiedumu informācijas sistēmā (turpmāk – sistēma) iekļaujamo ziņu apjomu, ziņu iekļaušanas kārtību, izmantošanas nosacījumus un glabāšanas termiņus, institūcijas, kurām piešķirama piekļuve sistēmā esošajām ziņām, kā arī institūcijas, kuras ir tiesīgas pieprasīt pirkstu nospiedumu salīdzināšanu ar Eurodac centrālo daktiloskopisko datubāzi (turpmāk – centrālā datubāze), un šādas salīdzināšanas pieprasīšanas kārtību.

2. Sistēma ir Biometrijas datu apstrādes sistēmas sastāvdaļa. Sistēmas pārzinis un turētājs ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs.

3. Sistēma nodrošina Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 26. jūnija Regulas Nr. 603/2013 par pirkstu nospiedumu salīdzināšanas sistēmas Eurodac izveidi, lai efektīvi piemērotu regulu (ES) Nr. 604/2013, ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm, un par dalībvalstu tiesībaizsardzības iestāžu un Eiropola pieprasījumiem veikt salīdzināšanu ar Eurodac datiem tiesībaizsardzības nolūkos, un ar kuru groza regulu (ES) Nr. 1077/2011, ar ko izveido Eiropas Aģentūru lielapjoma IT sistēmu darbības pārvaldībai brīvības, drošības un tiesiskuma telpā (turpmāk – regula), 3. panta 2. punktā minētā valsts piekļuves punkta izveidi.

4. Sistēma saskaņā ar regulu nodrošina ziņu apmaiņu ar centrālo datubāzi.

5. Regulas 9., 11., 14., 15., 17. un 18. pantā minētās ziņas atbilstoši šo noteikumu II un III nodaļai sistēmā iekļauj un aktualizē Valsts robežsardze.

II. Sistēmā iekļaujamo ziņu apjoms un iekļaušanas kārtība, ziņu izmantošanas nosacījumi un to glabāšanas termiņi

6. Valsts robežsardze nodrošina regulas 9. panta 1. punktā un 14. panta 1. punktā minēto personu pirkstu nospiedumu iegūšanu un nekavējoties, bet ne vēlāk kā 48 stundu laikā pēc tam, kad saņemts regulas 9. panta 1. punktā minēto personu iesniegums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai aizturētas regulas 14. panta 1. punktā minētās personas, sistēmā iekļauj šādas ziņas:

6.1. par personu:

6.1.1. uzvārds oriģinālformas latīņalfabētiskajā transliterācijā;

6.1.2. vārds (vārdi) oriģinālformas latīņalfabētiskajā transliterācijā;

6.1.3. dzimums;

6.1.4. dzimšanas datums;

6.1.5. valstspiederība un tās veids;

6.2. personas sejas digitālais fotokomplekts (sejas pretskats, labais profils un kreisais profils. Ja persona valkā brilles redzes korekcijai, papildus minētajiem attēliem – sejas pretskats, labais profils un kreisais profils personai ar brillēm) un tā iegūšanas datums;

6.3. personas pirkstu nospiedumi un to iegūšanas datums un laiks;

6.4. attiecīgajā gadījumā – vieta, datums un laiks, kad Latvijas Republikā saņemts iesniegums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu;

6.5. sistēmas ieraksta identifikācijas numurs;

6.6. aizturēšanas vieta, datums un laiks, ja trešās valsts valstspiederīgais vai bezvalstnieks tiek aizturēts par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu;

6.7. datums un laiks, kad dati pārsūtīti uz centrālo datubāzi;

6.8. operatora lietotāja identifikācijas dati;

6.9. attiecīgajā gadījumā – saskaņā ar regulas 10. pantu:

6.9.1. personas ierašanās datums pēc sekmīgas pārsūtīšanas;

6.9.2. datums, kurā attiecīgā persona atstājusi tās dalībvalsts teritoriju, kas piemēro regulu (turpmāk – dalībvalsts);

6.9.3. datums, kurā attiecīgā persona atstājusi dalībvalsts teritoriju vai tikusi no tās izraidīta;

6.9.4. datums, kad pieņemts lēmums izskatīt iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu;

6.10. datums, kad pieņemts lēmums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu Latvijas Republikā.

7. Ja atbilstoši regulas 17. panta 1. punkta nosacījumiem nepieciešams veikt pārbaudi, vai iesniegums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu nav iesniegts citā dalībvalstī, Valsts robežsardze nodrošina regulas 17. panta 1. punktā minētās personas pirkstu nospiedumu iegūšanu un par attiecīgo personu sistēmā iekļauj šo noteikumu 6.1., 6.2., 6.3., 6.5., 6.7. un 6.8. apakšpunktā norādītās ziņas.

8. Lai nodrošinātu jautājumu izskatīšanu saistībā ar personu ieceļošanas un uzturēšanās noteikumu ievērošanu, kā arī bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, piekļuve sistēmā iekļautajām ziņām tiek piešķirta Valsts robežsardzei.

9. Lai nodrošinātu noziedzīgo nodarījumu novēršanu, atklāšanu un pierādīšanu, pastāvīga tiešsaistes piekļuve sistēmā iekļautajām ziņām ir:

9.1. Drošības policijai;

9.2. Satversmes aizsardzības birojam;

9.3. Valsts policijai;

9.4. Valsts robežsardzei;

9.5. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

10. Sistēmā ziņas glabā:

10.1. par regulas 9. panta 1. punktā minētajām personām – 10 gadus no dienas, kad iegūti pirkstu nospiedumi;

10.2. par regulas 14. panta 1. punktā minētajām personām – trīs gadus no dienas, kad iegūti pirkstu nospiedumi;

10.3. par regulas 17. panta 1.punktā minētajām personām – līdz tiek veikta regulas 25. panta 4. punktā minētā pirkstu nospiedumu salīdzināšanas rezultātu pārbaude (saņemts eksperta atzinums).

11. Ziņas no sistēmas automātiski dzēš:

11.1. pēc šo noteikumu 10.1. un 10.2. apakšpunktā minētā glabāšanas termiņa beigām;

11.2. pēc šo noteikumu 10.3. apakšpunktā minētā eksperta atzinuma saņemšanas.

III. Centrālās datubāzes izmantošana un datu apstrādes uzraudzība

12. Valsts robežsardzei ir tiesības salīdzināt regulas 9. panta 1. punktā un 17. panta 1. punktā minēto personu pirkstu nospiedumus ar centrālajā datubāzē esošajām ziņām, lai nodrošinātu jautājumu risināšanu patvēruma procedūras ietvaros.

13. Rezultātus, kas tika iegūti pēc pirkstu nospiedumu salīdzināšanas saskaņā ar šo noteikumu 12. punktu, atbilstoši regulas 25. panta 4. punktā minētajām prasībām pārbauda Valsts robežsardze.

14. Tiesības pieprasīt pirkstu nospiedumu salīdzināšanu ar centrālajā datubāzē esošajām ziņām atbilstoši regulas 5. panta 1. un 2. punktam ir Drošības policijas, Valsts robežsardzes un Valsts policijas pilnvarotajām amatpersonām.

15. Verificējošās iestādes funkcijas atbilstoši regulas 6. pantam veic Valsts policijas un Drošības policijas verificēšanai norīkotās struktūrvienības.

16. Šo noteikumu 14. punktā minēto iestāžu pilnvarotās amatpersonas centrālajā datubāzē iekļautajām ziņām atbilstoši regulas 6. panta 2. punktam piekļūst šādā veidā:

16.1. Valsts robežsardzes un Valsts policijas pirkstu nospiedumu salīdzināšanai norīkotās struktūrvienības – ar Valsts policijas verificēšanai norīkotās struktūrvienības starpniecību;

16.2. Drošības policijas pirkstu nospiedumu salīdzināšanai norīkotā struktūrvienība – ar Drošības policijas verificēšanai norīkotās struktūrvienības starpniecību.

17. Rezultātus, kas tika iegūti pēc pirkstu nospiedumu salīdzināšanas saskaņā ar šo noteikumu 14. punktu, atbilstoši regulas 25. panta 4. punktā minētajām prasībām pārbauda šo noteikumu 15. punktā minētās iestādes.

18. Šo noteikumu 15. punktā minētās iestādes atbilstoši regulas 36. panta 2. punktam uztur un aktualizē šo noteikumu 14. punktā minēto iestāžu pilnvaroto amatpersonu sarakstu, kurā norādīts attiecīgās amatpersonas vārds, uzvārds, amats un kontaktinformācija.

19. Datu valsts inspekcija veic regulas 32. panta 2. punktā paredzēto revīziju. Valsts policija sadarbībā ar Valsts robežsardzi un Drošības policiju sagatavo regulas 40. panta 7. punktā minēto gada ziņojumu.

IV. Noslēguma jautājums

20. Šo noteikumu 6.2. apakšpunkts un 14., 15., 16., 17. un 18. punkts stājas spēkā 2018. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!