• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par piemiņas zīmi tautas simbolam Staburagam. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.02.2001., Nr. 21 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2894

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par valsts ekonomisko politiku

Vēl šajā numurā

07.02.2001., Nr. 21

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par piemiņas zīmi tautas simbolam Staburagam

Pirmdien, 5.februārī pēc ilgām diskusijām Latvijas Kultūras fonds (LKF) nolēma līdz 5.martam pagarināt tēlnieku konkursu par piemiņas zīmes izveidošanu vienam no nacionālās atmodas simboliem — Staburagam.

Analizējot iesniegtos darbus, mākslas kritiķe Helēna Demakova pauda pārliecību, ka Staburags ir pelnījis paliekošu, nozīmīgu piemiņas zīmi, nevis vienkāršu akmens krāvumu, tādēļ ieteikts konkursu pagarināt, jo līdz šim iesniegtie projekti neatspoguļo vietas vēsturisko un emocionālo pieredzi. Aptaujātie konkursa dalībnieki uzskata, ka Staburags nav piemērots ekstravagantiem eksperimentiem, turklāt topošais akmens monuments būtu jāvērtē tā simboliskajās un ainaviskajās kopsakarībās. Komisijas priekšsēdētāja tēlniece Ausma Neretniece ir pārliecināta, ka projektiem jāatspoguļo dažādu izjūtu gammas skulpturālajos objektos. Tēlniekiem veicams grūts uzdevums — jāmaterializē izjūtas, kuras veido mūsu attieksmi pret Staburagu, tā vēsturisko veidolu, atklāj būtību.

Staburaga novada pašvaldības Staburaga piemiņas zīmes uzstādīšanu saista ar Daugavas kreisā krasta atdzimšanu un jaunām attīstības iespējām.

Lai Staburaga piemiņas zīme tiešām kļūtu par notikumu Latvijā, konkursa komisija dod iespēju autoriem pilnveidot iesniegtos metus, izstrādāt jaunus projektus un aicina piedalīties konkursā jaunus autorus. Būtu vēlams lielāku uzmanību pievērst tēla emocionālajam risinājumam un Staburaga būtības, savdabības akcentējumam. Vērtēšanā tiks ņemts vērā arī Staburaga novada iedzīvotāju viedoklis. Iesniegto darbu izstāde 10.februārī tiks atklāta reģiona uzņēmēju dienā Aizkrauklē, pēc tam ceļos uz Staburaga pagastu. Rīgā visu konkursam iesniegto projektu izstāde tiks atklāta 7.martā LKF telpās un būs pieejama ikvienam interesentam.

Staburaga atmodas programma tiek īstenota Latvijas valsts un Eiropas Padomes projektā "Daugavas kultūrvēsturiskā vide", kura mērķis ir aizsargāt, sakopt un atklāt apskatei nozīmīgu kultūras mantojuma daļu, iesaistot to arī ekonomiskajā apritē.

Programma paredz veikt dziļurbumu vienā no pieciem Staburaga avotiem, Daugavas krastā uzstādīt skulptūru — piemiņas zīmi, sakopt vidi un atjaunot kādreiz tik populāro atpūtas vietu, rosinot Dziesmu svētku atdzimšanu Staburaga estrādē, kuri savulaik pulcējuši daudzus desmitus tūkstošu dalībnieku un klausītāju.

Šo programmu ar saviem ziedojumiem var atbalstīt ikviens, pārskaitot naudu īpaši izveidotā kontā "Staburags" jebkurā Latvijas krājbankas nodaļā. Kā pirmā ziedotāja Latvijas krājbanka ir iekaitījusi šajā kontā 1000 latus. Visu ziedotāju vārdi tiks publicēti. Programams galvenais sponsors ir Latvijas lielākais pārtikas tirdzniecības uzņēmums SIA "Alianse 2", kurš apņēmies apmaksāt Staburaga piemiņas zīmes izgatavošanu un uzstādīšanu. Sīkāka informācija pa tālruņiem 9553050, 6540218.

Latvijas Kultūras fonda informācija

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!