Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Latvijas Vēstnesis. Dokumenti" - ir iznākusi 20.burtnīca. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.07.1998., Nr. 221 (1282) https://vestnesis.lv/ta/id/32300

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas priekšsēdētājs:

Vēl šajā numurā

29.07.1998., Nr. 221 (1282)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Latvijas Vēstnesis. Dokumenti" — ir iznākusi 20.burtnīca

Godātie lasītāji, kārtējā valsts normatīvo tiesību aktu burtnīca pie Jums devusies ar sešiem likumiem, kas Saeimā pieņemti 17.jūnijā un "Latvijas Vēstnesī" izsludināti no 26.jūnija līdz 8.jūlijam. Saeima ratificējusi Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību, kas parakstīta šā gada 3.martā. Izdarīti grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā, likumos "Par uzņēmumu, iestāžu un organizāciju darbības apturēšanas kārtību", "Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem" un Administratīvo pārkāpumu kodeksā — attiecībā uz fizisko un juridisko personu atbildību, streikošanas tiesību pārkāpumiem, nepilngadīgo iesaistīšanu ubagošanā, būvniecības un muitas noteikumu pārkāpumiem. Saeima pieņēmusi jauno Krimināllikumu, taču tā spēkā stāšanās laiku un kārtību noteiks īpašs likums, kura projektu gatavo Ministru kabinets. Krimināllikumam ir divdesmit piecas nodaļas (356 panti), un tas sastāv no Vispārīgās daļas un Sevišķās daļas. Pirmajās astoņās nodaļās — Vispārīgajā daļā — noteikts kriminālatbildības pamats, šī likuma spēks Latvijas teritorijā, ārpus tās, uz kuģiem un gaisakuģiem, kā arī skaidrots noziedzīga nodarījuma un soda jēdziens, minēti apstākļi, kas izslēdz kriminālatbildību vai pastiprina atbildību. Reglamentētas arī nepilngadīgo kriminālatbildības īpatnības un medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošana. Sevišķajā daļā noteikts iespējamais sods par konkrētu nodarījumu: brīvības atņemšana, arests, naudas sods, mantas konfiskācija vai atsevišķos gadījumos — nāvessods. Kā pirmie ir minēti noziegumi pret cilvēci, pret mieru, kara noziegumi, genocīds, noziegumi pret valsti un noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi. Tālāk seko nonāvēšana un noziedzīgi nodarījumi pret personu, pret īpašumu, noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā, pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību, pret satiksmes drošību, kā arī pret pārvaldības kārtību un jurisdikciju. Visbeidzot — noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā un militārajā dienestā. Jūsu "LV"

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!