ar savu vārdu,
tēlu, simbolu, būtību
plakātā
Plakāts ir ikdienas sastāvdaļa, galvenokārt pilsētās. Plakāts arvien piedāvā, aicina izvēlēties, arī aģitē, retāk noliedz. Šodienas Rīgā visizplatītākajam reklāmas plakātam kas piedāvā pirkt, ceļot, abonēt, aizņemties balkus nostājas aģitācijas plakāti, kas aicina 7.Saeimas vēlēšanās balsot par tiem vai citiem deputātu kandidātiem.
Taču šobrīd ir arī iespēja ielūkoties latviešu plakātu vēsturē: Latvijas Nacionālā bibliotēka no savas ļoti plašās un gandrīz pilnīgās kolekcijas izstādei Reiterna namā, Vecrīgā, atvēlējusi nelielu daļiņu. Šīs bibliotēkas Sīkiespieddarbu un attēlizdevumu nodaļas vadītājs Dmitrijs Zinovjevs atzīst, ka "Latviešu plakāts ir unikāla parādība. No pašiem plakāta pirmsākumiem tam piemīt ne tikai aktīva iedarbība, spilgts metaforiskums un visiem saprotamu simbolu izmantošana, bet arī augsta mākslinieciskā kvalitāte, īpašs tiešums un izteiksmes lakonisms".
Bet kur ir šodienas Latvijas vispārējais, mūsu valsts tēla plakāts, kur lai skata to? Un kā tas tieši, uzskatāmi, simboliski nes un stiprina Latvijas tēlu mūsos pašos un pasaulē?
Vai plakātā ietvertajām mūsdienīgajām iespējām nav pievērsts pārāk maz vērības?
"LV" informācija