Valsts kancelejas Informātikas departamenta vēstule
1995.gada 9.februārī ("LV" redakcijā 13.februārī)
Par valsts nozīmes datu pārraides tīkla izveidošanu Latvijas Republikas valsts iestādēm un uzņēmumiem
Saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru prezidenta 1995.gada 3.februāra rīkojumu nr.43 ("Latvijas Vēstnesis", 1995.gada 10.februārī, nr.22) par valsts nozīmes datu pārraides tīkla izveidošanu lūdzu ministrijām un to struktūrvienībām sniegt projekta izstrādei nepieciešamo informāciju līdz 1995.gada 20.februārim Valsts kancelejas Informātikas departamentam.
No Jūsu iesniegto materiālu kvalitātes būs atkarīga projekta izstrāde. Lai izstrādātu minimālās prasības valsts nozīmes datu pārraides tīkla projekta sagatavošanai, lūdzu Jūs iespējami ātrāk un precīzāk sagatavot atbildes.
Darba grupas vadītājs U.Cīrulis
Aptaujas lapa
1. Kurām valsts nozīmes datu bāzēm (reģistriem) nepieciešama pieeja no Jūsu iestādes datorsistēmām caur Valsts nozīmes datu pārraides tīklu (VNDPT)?
2. Kuras citas iestādes varētu būt ieinteresētas iegūt informāciju no Jūsu iestādes datu bāzēm, pieslēdzoties tām caur VNDPT?
3. Kādu datu pārraides ātrumu Jūs uzskatāt par lietderīgu (no Jūsu iestādes lokālā tīkla līdz VNDPT pieslēguma punktam, no Jūsu attālinātām autonomām darba vietām līdz VNDPT pieslēguma punktiem)?
4. Kuru globālo tīklu pakalpojumus Jūs jau izmantojat vai plānojat izmantot (I nternet , S print , Reuter, Fidonet, Relcom, LATNET , X.25 , citi)?
5. Kādus VNDPT pakalpojumus Jūs plānotu izmantot (elektronisko pastu, WWW, on–line tranzakciju apstrādi, EDI, citus).
6. Kādi lokālie tīkli ir Jūsu iestādē, kādi tīkla vai datu apmaiņas protokoli tiek pielietoti ( TCP/IP, Novel IPX/SPX, NETBIOS, X.400, X.500, citi), kādi ir attīstības plāni šajā virzienā.
7. Jūsu esošo un plānojamo lokālo tīklu un autonomo datorizēto darba vietu ģeogrāfiskās adreses, to orientējošais skaits katrā ģeogr. vietā (Rīgā, pilsētās, rajonos).
8. Vai Jūsu datori ir pieslēgti vietējām iestāžu telefonu centrālēm (PABX vai ATC tipa). Vai plānojat to darīt nakotnē?
9. Vai Jūsu iestāde būtu gatava piedalīties šī kopīgā tīkla realizācijā, ieguldot daļu no savas iestādes līdzekļiem? Ja jā, cik liels varētu būt Jūsu iestādes ieguldījums (Ls).
10. Citi Jūsu priekšlikumi finansiālu avotu iegūšanai VNDPT realizēšanai īsā laikā.
11. Kādas Jums padotās iestādes (struktūrvienības) datorizācijas jautājumus risina patstāvīgi? Lūdzu sniegt struktūrvienību nosaukumus, kontaktpersonu uzvārdus un vārdus, tālruņa numurus.
12. Ar kurām valsts pārvaldes institūcijām, iestādēm un uzņēmumiem Jūs (ieskaitot rajonus) esat vai būtu ieinteresēti veikt datorizētu datu apmaiņu?
13. Vai plānojat realizēt pārraidāmo datu aizsardzību paši savās sistēmās, vai uzskatāt, ka tas būtu jānodrošina valsts nozīmes datu pārraides tīklam.
14. Vai Jums būs nepieciešams jau tuvākajā nākotnē izmantot attēlu un skaņas pārraidi (multimedia).
15. Jūsu priekšlikumi par VNDPT pārraudzības institūcijas juridisko statusu, kura nodarbosies ar valsts nozīmes datu pārraides tīkla uzturēšanu un attīstību.
16. Citi priekšlikumi valsts nozīmes datu pārraides tīkla realizācijai.
17. Citas, Jūsuprāt, būtiskas piezīmes, kas nav atspoguļotas šajos jautājumos.
Iestādes atbildīgā persona
Tālrunis paraksts
Iekšlietu ministra padomnieks informātikas jautājumos,
darba grupas loceklis G.Ernestsons