• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Uz Saeimas deputātu jautājumiem rakstiski iesniegtās atbildes. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.03.2000., Nr. 111/112 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3459

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta Komitejas 27. marta sēdē

Vēl šajā numurā

28.03.2000., Nr. 111/112

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Uz Saeimas deputātu jautājumiem rakstiski iesniegtās atbildes

Ministrs

R.Zīle

Uz jaut. nr.50 — dok. nr.1593a

Par projekta "Phare 2000" pieteikuma sagatavošanu

Godātie deputāti! Atbildot uz jūsu šī gada 10.februāra vēstuli Nr.387 — A, sniedzu jums skaidrojumus par jūs interesējošiem jautājumiem saistībā ar "Phare" 2000.gada nacionālās programmas sagatavošanu. Par "Phare" 2000.gada nacionālās programmas sagatavošanu kopumā atbild nacionālais koordinators ārvalstu neatmaksājamās tehniskās palīdzības jautājumos. Pašreizējā valdībā šīs funkcijas ir uzticētas īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām. Par katru konkrēto projektu minētās programmas ietvaros atbild attiecīgā atbildīgā institūcija, taču manā pakļautībā esošajām institūcijām ir tiesības norādīt uz nepilnībām katrā konkrētajā gadījumā un arī lūgt atbildīgo institūciju pārstrādāt minēto projekta pieteikumu.

1999.gada 17.augustā Ministru kabinetā tika apstiprināts konceptuālais jautājums "Par ārvalstu neatmaksājamās palīdzības piesaistīšanu un saņemšanu". Šajā dokumentā ir atspoguļota arī "Phare" programmas sagatavošanas procedūra. Protams, ka liela ietekme jautājumā par to, kā ir jāsagatavo projektu pieteikumi ir arī Eiropas Komisijai. Kā piemēru varētu minēt arī to, ka jau pēc projektu sagatavošanas uzsākšanas Eiropas Komisija mainīja projektu pieteikumu anketas formātu, kas arī uzlika papildu darbu attiecībā uz projektu sagatavotājiem. Ir novērojams arī tas, ka ar katru gadu pieaug Eiropas Komisijas prasības attiecībā uz projektu sagatavotību. (Detalizācijas pakāpe, sasniedzamo rezultātu kvantitatīvie rādītāji, precīzs ieguldījumu atspoguļojums u.tml.)

Par projektu kvalitātes uzlabošanu kopumā ir atbildīga manis pakļautībā esošā Starptautisko palīdzības programmu koordinācijas pārvalde, kas cieši sadarbojas ar projektu iesniedzējām institūcijām. Ir jāatzīst, ka bieži vien augstākminētajās institūcijās trūkst kompetentu darbinieku, kas varētu sagatavot kvalitatīvus projektu pieteikumus, kā rezultātā tiek kavēta arī visa programmas sagatavošana.

Jautājumā par līdzfinansējumu var droši teikt, ka tas būs jāiestrādā 2001.gada valsts budžetā, jo, ņemot vērā pietiekami sarežģītās ES finansēto programmu īstenošanas procedūras, līdzekļī reāli būs pieejami, sākot ar 2001.gadu. Lai gan "Phare" 2000.gada nacionālā programmas tās gala versijā ir jāizstrādā līdz šī gada maija vidum, Eiropas Komisija finansu memorandu par programmu paredz parakstīt tikai 2000.gada beigās.

Attiecībā uz programmas sagatavošanu šogad un nepilnību novēršanu ir veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai uzlabotu projektu kvalitāti. Tomēr ir skaidrs, ka resursu plānošanas un konkrētu priekšlikumu sagatavošanas spēja ir jāceļ visā valsts administrācijā, īpaši programmas sagatavošanā iesaistītajās institūcijās.

Jautājumos, kas saistās ar "Phare" 2000.gada nacionālas programmas ekonomiskās un sociālās kohēzijas sadaļu, noteikti ir vērts uzsvērt, ka reģionu attīstība ir visnotaļ nozīmīga visas valsts ekonomiskās attīstības kontekstā. Taču, lai šo attīstību veicinātu, ir svarīgi izvirzīt attīstības prioritātes, un tikai pēc to esošās situācijas analīzes reģionos un prioritāšu noteikšanas var sākt runāt par konkrētiem pasākumiem to īstenošanai. Arī Eiropas Komisija ir norādījusi, ka ir nepieciešama ļoti nopietna analīze, un ne velti Nacionālā attīstības plāna komentāros kritizēta arī reģionālās attīstības sadaļa. Arī attiecīgās reģionu institūcijas, dažos gadījumos ar ārvalstu ekspertu palīdzību, pašreiz vēl tikai apgūst to, kā ir veicama sociāli ekonomiskās situācijas izpēte, skaidru attīstības prioritāšu noteikšana un finansu resursu plānošana. Šogad, strādājot pie šīs programmas sadaļas, arī ar mūsu atbalstu (Zemgales gadījumā) ir veikta mērķa reģionu analīze un identificētas tās prioritārās sfēras, kuras būtu jāatbalsta, lai veicinātu reģionu ekonomisko un sociālo kohēziju. Detalizēti projektu pieteikumi šā gada 11.februārī ir iesniegti Eiropas Komisijai un pašreiz tiek gaidītas tās reakcija attiecībā uz iesniegtajiem dokumentiem.

Īpašu uzdevumu ministrs sadarbībai ar

2000.gada 22.februārī starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīle

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!