Protokols par konsultācijām starp Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Uzbekistānas Republikas Ārlietu ministriju
Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Uzbekistānas Republikas Ārlietu ministrija (turpmāk tekstā - "Puses"),
apstiprinot centienus, saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtiem, Helsinku Noslēguma aktu, Parīzes Hartu jaunajai Eiropai un citiem Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas dokumentiem, veicināt sadarbības un drošības attīstību Eiropā un Centrālāzijā, kā arī vadoties no vienošanās par diplomātisko attiecību nodibināšanu;
uzskatot par lietderīgām regulārās konsultācijas, kā arī viedokļu apmaiņu par starptautiskajām problēmām un divpusējo attiecību jautājumiem, par kuriem tām ir savstarpēja interese;
vienojās par sekojošo:
1.pants
Puses regulāri organizēs sarunas un konsultācijas ārlietu ministru un citos līmeņos, lai apspriestu divpusējo attiecību jautājumus, kā arī starptautiskās problēmas, par kurām tām ir savstarpēja interese.
Konkrēto jautājumu izskatīšanai, Pusēm vienojoties, var tikt izveidotas ekspertu un darba grupas.
2.pants
Puses savlaicīgi, savstarpēji vienojoties, nosaka sarunu un konsultāciju darba kārtību, to norises laiku un vietu.
3.pants
Puses, pirmkārt, konsultēsies par sekojošiem jautājumiem:
1.Divpusējās sadarbības paplašināšana un padziļināšana politiskajā, tirdznieciski ekonomiskajā, zinātniski tehniskajā, kultūras, humanitārajā un citās sfērās.
2.Starpvalstu tiesiskās bāzes veidošana un attīstīšana.
3.Sadarbība starptautisko organizāciju ietvaros, kuras mērķis ir drošības garantēšana un padziļināšana Eiropā un Āzijā, tai skaitā Centrālāzijas reģionā.
4.Abu valstu sadarbības koordinācija narkotisko un psihotropo vielu izplatīšanas, kā arī ieroču kontrabandas apkarošanā.
5.Informācijas apmaiņa par divpusējo līgumu un nolīgumu realizācijas gaitu.
4.pants
Puses veiks informācijas apmaiņu par Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas parlamentu, valdību un ministriju darbību.
5.pants
Piedaloties starptautisko organizāciju un forumu darbā, Pušu delegācijas pēc nepieciešamības, konstruktīvās sadarbības garā konsultēsies par dažādiem jautājumiem, par kuriem ir savstarpēja interese.
6.pants
Papildinājumi un grozījumi šajā Protokolā var tikt izdarīti, Pusēm par to savstarpēji vienojoties.
7.pants
Šis Protokols stājas spēkā parakstīšanas brīdī un paliek spēkā piecus gadus. Pēc šī termiņa izbeigšanās Protokola darbība automātiski tiek pagarināta uz nākošajiem pieciem gadiem, ja neviena no Pusēm 2 mēnešus pirms kārtējā piecu gadu perioda beigām nepaziņos par savu vēlmi to denonsēt.
Parakstīts Rīgā 1995.gada 6.jūnijā divos eksemplāros, katrs latviešu, uzbeku un krievu valodā, turklāt visiem tekstiem ir vienāds juridisks spēks. Varbūtējo domstarpību gadījumā, interpretējot šī Protokola pantus, par pamatu tiek ņemts teksts krievu valodā.
Latvijas Republikas | Uzbekistānas Republikas | |
valdības vārdā | valdības vārdā | |
V.Birkavs | A.Kamilovs |