Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 4 Visi
Jūrmalas domes saistošie noteikumi Nr. 52
Jūrmalā 2024. gada 28. novembrī (prot. Nr. 16, 44. p.)
Par lokālplānojuma zemesgabalam Talsu šosejā 64, Jūrmalā grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu apstiprināšanu
Izdoti saskaņā ar Teritorijas attīstības plānošanas likuma
25. panta pirmo daļu, Ministru kabineta 2014. gada 14. oktobra
noteikumu Nr. 628 "Noteikumi par pašvaldību teritorijas
attīstības plānošanas dokumentiem" 91. punktu
1. Apstiprināt zemesgabala Talsu šosejā 64, Jūrmalā lokālplānojuma teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus un grafisko daļu, kas ir saistošo noteikumu neatņemamas sastāvdaļas un pieejamas valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_30830.
2. Zemesgabala Talsu šosejā 64, Jūrmalā teritorijas izmantošanā un apbūvē piemēro ar Jūrmalas pilsētas domes 2012. gada 11. oktobra saistošajiem noteikumiem Nr. 42 "Par Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu apstiprināšanu" apstiprinātā Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma, kurā veikti grozījumi ar Jūrmalas domes 2024. gada 25. janvāra saistošajiem noteikumiem Nr. 2 "Par Jūrmalas valstspilsētas teritorijas plānojuma grozījumu grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu apstiprināšanu" prasības tiktāl, ciktāl šie saistošie noteikumi nenosaka citādi.
Jūrmalas domes priekšsēdētājas vietnieks J. Lediņš
1. pielikums
Jūrmalas domes
2024. gada 28. novembra
saistošajiem noteikumiem Nr. 52
Jūrmalas valstspilsētas
pašvaldība
Reģistrācijas Nr. 90000056357
Jomas iela 1/5, Jūrmala, LV-2015
pasts@jurmala.lv http://www.jurmala.lv
Lokālplānojums zemesgabalam Talsu šosejā 64, Jūrmalā
Redakcija 1.1.
Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi
Saturs
1. Prasības lokālplānojuma teritorijas izmantošanai, kas ir atšķirīgas no teritorijas plānojumā noteiktā
2. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā
2.1. Publiskās apbūves teritorija
3. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem
4. Citi nosacījumi
4.1. AIZSARGJOSLAS UN CITI IZMANTOŠANAS APROBEŽOJUMI
4.2. LOKĀLPLĀNOJUMA ĪSTENOŠANAS KĀRTĪBA
1. Prasības lokālplānojuma teritorijas izmantošanai, kas ir atšķirīgas no teritorijas plānojumā noteiktā
1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Apbūves noteikumi) nosaka zemes vienības Jūrmalā, Talsu šosejā 64, kadastra apzīmējums 1300 019 2713 (turpmāk – Lokālplānojuma teritorija) izmantošanas un apbūves noteikumu prasības grafiskās daļas kartē "Teritorijas funkcionālais zonējums un galvenie apgrūtinājumi" norādītajā lokālplānojuma teritorijā.
2. Funkcionālā zona Lokālplānojuma teritorijā tiek noteikta saskaņā ar grafiskās daļas karti "Teritorijas funkcionālais zonējums un galvenie apgrūtinājumi". Lokālplānojuma teritorijas izmantošanā un apbūvē piemēro spēkā esošā Jūrmalas valstspilsētas teritorijas plānojuma prasības tiktāl, ciktāl šie Apbūves noteikumi nenosaka citādi.
3. Lokālplānojuma teritorijā nav atļauti tādi izmantošanas veidi, kura rezultātā rodas būtisks atmosfēras gaisa piesārņojums, tajā skaitā vides troksnis, augsnes, grunts, virszemes un pazemes ūdeņu piesārņojums, kas pārsniedz normatīvajos aktos noteiktos robežlielumus, Lokālplānojuma teritorijā un blakus esošajās zemes vienībās.
4. Nodrošina trokšņa robežlielumu nepārsniegšanu, atbilstoši Lokālplānojuma teritorijā atļautajām izmantošanām un normatīvo aktu prasībām.
5. Lokālplānojuma teritorijā atkritumu savākšanu un apsaimniekošanu nodrošina atbilstoši normatīvo aktu prasībām.
6. Gadījumā, ja tiek plānots veidot cokolstāvu vai pagrabstāvu, pirms tā projektēšanas veikt hidroģeoloģisko un dendroloģisko izpēti, lai noteiktu būves potenciālo ietekmi uz apkārtējiem īpašumiem, tajos esošo apbūvi, saglabājamiem kokiem un to saglabāšanai nepieciešamo hidroloģisko režīmu. Gadījumā, ja šādu būvi tiek plānots pilnīgi vai daļēji izmantot zem gruntsūdens līmeņa, izvērtējot gruntsūdeņu daudzumu, būvprojektā paredzēt gruntsūdeņu pietiekošu un organizētu novadi no ēkas gan būvdarbu laikā, gan ekspluatācijas laikā. Ja būvdarbu laikā iegūtos dabas resursus plānots izmantot ārpus šī zemes īpašuma, būvprojektā norādīt izraktās grunts (augsnes, smilts vai citu dabas resursu) daudzumu m3 (kubikmetros) un izvešanas vietu. Par veiktajām darbībām ar dabas resursu nepieciešams saņemt Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē dabas resursu lietošanas atļauju un pēc būvdarbu pabeigšanas samaksāt Valsts ieņēmumu dienestā dabas resursu nodokli, un, būvi nododot ekspluatācijā, iesniegt šo maksājumu apliecinošu dokumentu.
7. Prasības transporta infrastruktūrai:
7.1. piekļūšana Lokālplānojuma teritorijai nodrošināma no Draudzības (Steķu) ielas;
7.2. Lokālplānojuma teritorijas iekšējo satiksmes organizāciju risina būvniecības ieceres dokumentācijā;
7.3. stāvvietu, laukumu, brauktuvju iesegumā izmantot kvalitatīvu cieto iesegumu (segumu ar virsmu, kas izturīga pret mehānisku iedarbību un klimatisko apstākļu ietekmi (asfalts, betons, bruģis u.tml), nodrošinot lietus novadīšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.
8. Prasības vides risku samazināšanai, ja Lokālplānojuma teritorijā tiek attīstīts minimāla transporta apkopes servisa objekts:
8.1. lai pēc iespējas efektīvāk aizturētu mitrumu ar ķīmisko vielu mikrodaļiņām, troksni un citu piesārņojumu no automazgātavas mazgāšanas iekārtu darbības, nepieciešamības gadījumā būvniecības ieceres dokumentācijā paredzēt aizsargsienu ierīkošanu pie Lokālplānojuma teritorijas robežas ar zemesgabala Kaugurciema ielā 84, kadastra apzīmējums 1300 019 2712, Jūrmalā, robežu, nosakot to izvietojumu un parametrus, vai veic citus pasākumus, ja tādi nepieciešami. Blakus esošās publiskās vai dzīvojamās apbūves aizsardzībai nepieciešamos pasākumus veic Lokālplānojuma teritorijas robežās;
8.2. automazgātavas teritorijā ārējais apgaismojums izvietojams uz balstiem un vēršams pret automazgātavas teritoriju. Ārējais apgaismojums nedrīkst nepiemēroti vai traucējoši apgaismot ārpus automazgātavas esošos īpašumus. Ārējā apgaismojuma izvietojumu nosaka būvniecības ieceres dokumentācijā;
8.3. pirms pašapkalpošanās automazgātavas ražošanas notekūdeņu novadīšanas centralizētajā kanalizācijas sistēmā, nepieciešams nodrošināt to priekšattīrīšanu. Ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanai nepieciešams izbūvēt lokālās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (smilšu un naftas produktu atdalītājus), nodrošinot koncentrācijas, kuras nosaka centralizētās kanalizācijas sistēmas pārvaldītājs/apsaimniekotājs.
9. Prasības inženierkomunikāciju nodrošinājumam:
9.1. inženierkomunikācijas, kas nepieciešamas jaunas apbūves inženierkomunikāciju apgādei, projektē būvprojekta sastāvā saskaņā ar attiecīgo inženierkomunikāciju turētāju tehniskajiem noteikumiem un citiem normatīviem aktiem;
9.2. pirms lietus ūdeņu novadīšanas no ielu klātnēm un autonovietnēm centralizētajā lietus kanalizācijā, nepieciešams nodrošināt lietus ūdeņu attīrīšanu no naftas produktiem;
9.3. lietus ūdeņus no ēku jumtiem atļauts novadīt centralizētajā lietus kanalizācijā neattīrītus;
9.4. ārējo ugunsdzēsība ūdensapgādi nodrošina saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, atbilstoši plānotajam apbūves blīvumam un objekta ugunsdrošības prasībām.
2. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā
2.1. Publiskās apbūves teritorija
2.1.1. Publiskās apbūves teritorija (P72)
2.1.1.1. Pamatinformācija
10. Publiskās apbūves teritorija (P) ir funkcionālā zona, ko nosaka, lai nodrošinātu gan komerciālu, gan nekomerciālu publiska rakstura iestāžu un objektu izvietošanu, paredzot atbilstošu infrastruktūru.
2.1.1.2. Teritorijas galvenie izmantošanas veidi
11. Biroju ēku apbūve (12001): Apbūve, ko veido pārvaldes iestādes, sakaru nodaļas, pasta, un citi uzņēmumi, organizācijas un iestādes.
12. Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve (12002): Apbūve, ko veido veikali, aptiekas, tirgi, tirgus paviljoni, kioski, segtie stendi, sezonas rakstura tirdzniecības vai pakalpojumu objekti, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, restorāni, bāri, kafejnīcas, kā arī sadzīves un citu pakalpojumu objekti, minimāla transporta apkopes servisa objekti (pašapkalpošanās automazgātavas, elektromobiļu uzlādes stacijas).
13. Tūrisma un atpūtas iestāžu apbūve (12003): Apbūve, ko veido viesnīcas, moteļi, viesu mājas un cita veida īslaicīgas apmešanās vietas (viesu nami, pansijas) un citi izmitināšanas pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamie objekti un infrastruktūra.
14. Sporta būvju apbūve (12005): Apbūve, ko veido ēkas sporta nodarbībām, sporta pasākumiem, sporta un atpūtas būves.
15. Veselības aizsardzības iestāžu apbūve (12008): Apbūve, ko veido ārstu prakses, veselības centri un citi ārstniecības nolūkiem paredzēti objekti un tiem nepieciešamā infrastruktūra.
16. Dzīvnieku aprūpes iestāžu apbūve (12010): Apbūve, ko veido veterinārmedicīniskās prakses iestādes dzīvnieku aprūpei, dzīvnieku viesnīcas, izņemot lauksaimniecības dzīvnieku vai savvaļas dzīvnieku turēšanai vai audzēšanai paredzētas būves.
17. Labiekārtota ārtelpa (24001): Labiekārtota publiskā ārtelpa, izņemot kapsētas un dzīvnieku kapsētas.
2.1.1.3. Teritorijas papildizmantošanas veidi
Nenosaka
2.1.1.4. Apbūves parametri
Nr. |
Minimālā jaunizv. zemes gabala platība |
Maksimālais apbūves blīvums (%) |
Apbūves intensitāte (%) |
Apbūves augstums (m) |
Apbūves augstums (stāvu skaits) |
Minimālais brīvās zaļās teritorijas rādītājs (%) |
18. |
1 |
30 |
līdz 90 |
līdz 12 2 |
līdz 3 3 |
20 |
1 nedalāms
2 ēkas augstums minimāla transporta apkopes servisa objektam – 6 metri
3 ēkas stāvu skaits minimāla transporta apkopes servisa objektam – 1 stāvs
2.1.1.5. Citi noteikumi
Nenosaka
3. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem
Nenosaka
4. Citi nosacījumi
4.1. AIZSARGJOSLAS UN CITI IZMANTOŠANAS APROBEŽOJUMI
19. Esošie apgrūtinājumi attēloti grafiskās daļas kartē "Teritorijas funkcionālais zonējums un galvenie apgrūtinājumi".
4.2. LOKĀLPLĀNOJUMA ĪSTENOŠANAS KĀRTĪBA
20. Lokālplānojuma īstenošanu veic, izstrādājot būvprojektu un veicot būvniecību.