• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Kijeva pretojas Eiropas Padomes izteiktajai kritikai". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.03.2000., Nr. 115/116 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3709

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Kompromiss ar Austrumeiropas valstīm"

Vēl šajā numurā

30.03.2000., Nr. 115/116

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Kijeva pretojas Eiropas Padomes izteiktajai kritikai"

"Neue Zūrcher Zeitung"

— 2000.03.15.

Pieprasīta izpratne redferenduma sasaukšanā.

Ukrainas politiskā valdība Eiropas Padomes kritiku par ieplānoto 16.aprīļa tautas nobalsošanu noraidījusi, atzīstot to kā būtiski nepareizu. Prezidents Kučma kā morāles principiem neatbilstošu un nepiederīgu nosaucis to, ka Parlamentārās asamblejas komiteja, kas atbildīga par dalībvalstu pārraudzību, sasaukusi sēdi Ukrainas saistību dēļ, nesagaidot Konstitucionālās tiesas lēmumu par referenduma likumību. Komiteja nobeiguma projektā pagājušā nedēļa draudēja, ka ieteiks Ukrainu izslēgt no Eiropas Padomes, ja tiks sasaukts referendums. Īpaši kritizēja nepietiekamo likumdošanu par tautas nobalsošanu, kā arī mēģinājumu realizēt Konstitūcijas izmaiņas, lai varas attiecības tiktu pārvietotas par labu prezidentam.

Kučma Eiropas Padomi apvainojis, ka tā Ukrainas pilsoņiem atņem tiesības sasaukt tautas nobalsošanu, ka arī tas Konstitūcijā ir dokumentēts. Pēc viņa uzskatiem, esot daudz piemēru, ka organizācijai rūpīgāk jāstudē apstākļi. Prezidents jau iepriekš skaidri izteicies par to, ka Komisijas lēmums Venēcijā par Konstitūcijas mērenību attiecībā uz ieplānoto referendumu viņu nekādā gadījumā neatturēšot no iniciatīvas atcelšanas. Komisija ir Eiropas Padomes institūcija, kas veidota no neatkarīgiem konstitucionālajiem tiesnešiem. Viņu spriedums tiek gaidīts aprīļa sākumā.

Ukrainas Ārlietu un Tieslietu ministriju ziņojumā šajā sakarībā teikts, ka Eiropas Padomes nostāja esot mēģinājums izdarīt spiedienu uz Ukrainu. Beigu projekts liecina par neobjektivitāti un informācijas trūkumu attiecībā uz Ukrainā spēkā esošajiem likumiem. Tādējādi, pēc ministriju domām, nepamatoti esot radīta neuzticība Ukrainai. Valdībā un prezidentā pārvaldē līdz šim valda uzskats, ka vēl pirms Ukrainas neatkarības pasludināšanas spēkā esošais likums par tautas nobalsošanu ir pietiekams. Lielākais Verhovna Rada deputātu vairākums to apšauba tāpat kā tiesisko atbilstību tam, ka ar referenduma sasaukšanu tiek mainīta Konstitūcija. Tāpēc viņi Konstitucionālajā tiesā iesnieguši sūdzību, par kuru tā savu spriedumu paziņos marta beigās.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!