Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas noteikumi Nr.39
Rīgā 1998.gada 26.jūnijā
Noteikumi par valsts un pašvaldību sadarbību pilsētu tranzīta ielu uzturēšanā un rekonstrukcijā
Izdoti saskaņā ar likuma "Par autoceļiem" 12.un 13.pantu
I. Vispārīgie noteikumi
1. Noteikumos lietotie termini:
1.1. Tranzīta satiksme caur pilsētu – šo noteikumu izpratnē kravu un pasažieru pārvadāšana ar transportlīdzekļiem, kuru pilna masa lielāka par 12 tonnām, vai autobusiem, kuri paredzēti vairāk nekā 30 pasažieru pārvadāšanai no viena valsts rajona uz otru cauri pilsētai;
1.2. Tranzīta iela – pilsētas iela, kura ir valsts galveno vai valsts 1.šķiras autoceļu sākums vai turpinājums un pa kuru notiek tranzīta satiksme;
1.3. Tranzīta satiksmes intensitāte pa ielu – transportlīdzekļu skaits, kas virzās tranzīta satiksmē caur pilsētu diennaktī.
2. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts papildu finansējums no Valsts autoceļu fonda pilsētu tranzīta ielu uzturēšanai un rekonstrukcijai saskaņā ar Ministru kabineta 1994.gada 1.februāra lēmumu Nr.22 "Par valsts autoceļu un pašvaldību autoceļu ielu fondiem".
3. Šie noteikumi nav attiecināmi uz to pilsētu ielām, kurām tranzīta satiksmei ir izbūvēti pilsētu apvedceļi.
II. Noteikumi līdzekļu piešķiršanai
4. Valsts autoceļu konsultatīvā padome var piešķirt papildu finansējumu no Valsts autoceļu fonda pilsētu tranzīta ielu uzturēšanai un rekonstrukcijai, ja tranzīta transportlīdzekļu vidējā satiksmes intensitāte pa pilsētu tranzīta ielām ir lielāka par 100 transportlīdzekļiem diennaktī.
III. Tranzīta satiksmes intensitātes noteikšanas kārtība
5. Tranzīta satiksmes intensitātes noteikšanas metode ir transportlīdzekļu skaitīšana, veicot autovadītāju aptauju.
6. Transportlīdzekļu satiksmes skaitīšana jāveic vienu reizi gadā laika posmā no 1.aprīļa līdz 1.jūnijam darba dienās (no otrdienas līdz ceturdienai) visu diennakti.
7. Transportlīdzekļu skaitīšanu veic bezpeļņas organizācijas valsts akciju sabiedrības "Latvijas Autoceļu direkcija" (turpmāk tekstā – "Autoceļu direkcija") izveidota komisija šādā sastāvā:
7.1. Autoceļu direkcijas attiecīgās rajona nodaļas pārstāvis – komisijas priekšsēdētājs;
7.2. Attiecīgās pilsētas pašvaldības pārstāvis – komisijas loceklis.
Nepieciešamības gadījumā komisijas sastāvā var iekļaut citu institūciju pārstāvjus.
8. Transportlīdzekļu satiksmes skaitīšanas vietas atrodas uz valsts autoceļu un pilsētu tranzītu ielu robežām un citās vietās, kuras atbilst skaitīšanas mērķim.
9. Transportlīdzekļu satiksmes skaitīšanas atskaites noformē divos eksemplāros.
10. Transportlīdzekļu satiksmes intensitātes noteikšanu organizē Autoceļu direkcija.
11. Autoceļu direkcijas attiecīgā rajona nodaļa ne vēlāk kā sešus mēnešus pirms kārtējā finansu gada sākuma iesniedz Autoceļu direkcijai tranzīta ielu transportlīdzekļu satiksmes skaitīšanas atskaites.
12. Pamatojoties uz transportlīdzekļu satiksmes skaitīšanas atskaitēm, Autoceļu direkcija sagatavo tranzīta ielu sarakstu, kas atbilst šo noteikumu 4.punkta nosacījumiem.
IV. Noteikumi papildu finansējuma piešķiršanai
no Valsts autoceļu fonda pilsētu tranzīta ielu ikdienas uzturēšanai
13. Autoceļu direkcija kopā ar attiecīgo pilsētu pašvaldībām sagatavo pilsētu tranzīta ielu, ikdienas uzturēšanas darbu gada tāmes un šo darbu nepieciešamos finansēšanas apjomus no Pašvaldību autoceļu (ielu) fonda un Valsts autoceļu fonda.
14. Pamatojoties uz Valsts autoceļu fonda kārtējā finansu gada budžetu, Autoceļu direkcija slēdz līgumu ar attiecīgās pilsētas pašvaldību un noteiktajā kārtībā izvēlētu uzņēmēju.
Līgums tiek noslēgts laika posmā uz kārtējo finansu gadu.
Līgumā paredz nosacījumus par pasūtītāja, maksātāja un uzņēmēja pienākumiem, darbu izmaksām, darbu izpildes termiņiem, izpildīto darbu pieņemšanas – nodošanas kārtību, izpildīto darbu apmaksas kārtību un līgumslēdzēju atbildību.
V. Noteikumi papildu finansējuma piešķiršanai
no Valsts autoceļu fonda pilsētu tranzīta ielu periodiskai uzturēšanai
15. Autoceļu direkcija kopā ar pilsētas pašvaldību veic pilsētu tranzīta ielu tehniskā stāvokļa novērtējumu, sastāda defektu sarakstus, sagatavo pilsētas tranzīta ielu periodiskās uzturēšanas darbu tāmes.
16. Autoceļu direkcija kopā ar attiecīgo pilsētu pašvaldībām sagatavo pilsētu tranzītu ielu periodiskās uzturēšanas darbu ilgtermiņa programmu un šo darbu nepieciešamos finansējuma apjomus no pašvaldību autoceļu (ielu) fonda un valsts autoceļu fonda līdzdalības līdzekļiem.
17. Pamatojoties uz Valsts autoceļu fonda kārtējā finansu gada budžetu, Autoceļu direkcija slēdz līgumu ar attiecīgās pilsētas pašvaldību.
Līgumā paredz nosacījumus par pasūtītāja un maksātāja pienākumiem, darbu izmaksām, darbu izpildes termiņiem, izpildīto darbu pieņemšanas – nodošanas kārtību, izpildīto darbu apmaksas kārtību un līgumslēdzēju atbildību.
VI. Noteikumi papildu finansējuma piešķiršanu
pilsētu tranzīta ielu rekonstrukcijai
18. Pilsētas pašvaldība izstrādā pilsētas tranzīta ielu rekonstrukcijas tehniski ekonomisko pamatojumu, kā arī šo ielu rekonstrukcijas būvprojektus saskaņā ar Ministru kabineta 1998.gada 13.janvāra noteikumu Nr.7 "Būvnoteikumi darbiem autoceļu tīklā" prasībām.
Autoceļu direkcija kopā ar attiecīgo pilsētu pašvaldībām sagatavo pilsētu tranzīta ielu rekonstrukcijas ilgtermiņa programmu, norādot šo darbu finansēšanas avotus, kā arī Valsts autoceļu fonda līdzdalības līdzekļus.
19. Pamatojoties uz Valsts autoceļu fonda kārtējā finansu gada budžetu, Autoceļu direkcija slēdz līgumu ar attiecīgās pilsētas pašvaldību.
Līgumā paredz nosacījumus par pasūtītāja un maksātāja pienākumiem, darbu izmaksām, darbu izpildes termiņiem, izpildīto darbu pieņemšanas – nodošanas kārtību, izpildīto darbu apmaksas kārtību un līgumslēdzēju atbildību.
VII. Pārejas jautājumi
20. Šie noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.janvāri.
21. Šie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".
Satiksmes ministrs V.Krištopans
Autosatiksmes departamenta direktors T.Straume