• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas Prezidijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.02.2001., Nr. 30 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3866

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimā

Vēl šajā numurā

22.02.2001., Nr. 30

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeimas Prezidijā:

2001. gada 12. februāra sēde

1. Sēdē izskatīja septiņus saņemtos likumprojektus, par kuriem Prezidijs līdz ar savu atzinumu par to tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.

2. Izskatīja deputāta M.Bekasova iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu.

Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam M.Bekasovam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 15. februārī.

3. Izskatīja deputāta A.Bartaševiča iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu.

Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam A.Bartaševičam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 15. februārī.

4. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 15. februāra sēdes darba kārtību.

5. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 15. februārī pulksten 17.

6. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā no 12. februāra līdz 18. februārim.

7. Apstiprināja izdevumu tāmi Kazahstānas Mažilisa priekšsēdētāja Žarmahana Tujukbaja oficiālajai vizītei Rīgā 2001. gada 14. un 15. februārī.

8. Apstiprināja izdevumu tāmi Vācijas Bundestāga Iekšlietu komisijas delegācijas vizītei Latvijā no 2001. gada 18. februāra līdz 20. februārim.

9. Izskatīja deputāta V.Baloža iesniegumu un attaisnoja viņa kavējumu Saeimas 2000. gada 29. decembra ārkārtas sesijas sēdē.

10. Apstiprināja komandējumus:

1) Saeimas priekšsēdētājam J.Straumem, Saeimas priekšsēdētāja dzīvesbiedrei B.Straumei, Saeimas deputātiem H.Soldatjonokai, J.Čeveram, A.Kiršteinam, Saeimas Kancelejas direktora vietniekam G.Beņķim, Saeimas priekšsēdētāja ārlietu padomniekam R.Plēsumam un tulkam K.Klancbergai laikā no 2001. gada 19. februāra līdz 21. februārim oficiālā atbildes vizītē uz Helsinkiem (Somija);

2) Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas locekļiem I.Burvim, J.Gailim, delegācijas sekretārei A.Jankevicai un autobāzes šoferim A.Rozickim 2001. gada 22. un 23. februārī uz Baltijas asamblejas Tieslietu komitejas sēdi Liepājā (Latvija);

3) Saeimas deputātam J.Gaigalam laikā no 2001. gada 18. marta līdz 21. martam uz konferenci Tallinā (Igaunija);

4) Cilvēktiesību un sociālo lietu komisijas loceklei V.Lāzo laikā no 2001. gada 18. februāra līdz 24. februārim uz Ņujorku (ASV).

11. Pieņēma zināšanai šādus pārskatus par komandējumiem:

1) deputātu A.Razminoviča un M.Emsiņa pārskatu par piedalīšanos seminārā Kopenhāgenā (Dānija) 2000. gada 12.–14. oktobrī;

2) deputāta M.Mitrofanova pārskatu par piedalīšanos konferencē Stokholmā (Zviedrija) 2000. gada 29. un 30. decembrī;

3) deputātu A.Tiesneša un A.Razminoviča pārskatu par piedalīšanos seminārā Berlīnē (Vācija) 2001. gada 27.–31. janvārī.

Saeimas sekretāres biedrs A.Bartaševičs

Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2001.gada 15.februārī pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 15. februārī pulksten 17.

1. Dokuments, reģ. Nr.92. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, O. Zvejsalnieka, J. Čevera, A. Kalniņa jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par ekonomikas ministra izvairīšanos no savu pienākumu pildīšanas

Vai Ministru prezidents, ņemot vērā ekonomikas ministra vēstuli LR Saeimas deputātiem, kurā pretēji ministrijas nolikuma 2.6.1. un 2.6.2. punkta prasībām viņš izvairās uzņemties atbildību par valsts a/s "Latvijas kuģniecība" privatizāciju, kā arī ņemot vērā ES viedokli, "ka Latvijas valsts ir tautai nozagta", negatavojas ierosināt Ministru kabineta sēdē izskatīt jautājumu par Ekonomikas ministrijas darbības efektivitāti un lietderību? (Atbildes dok. nr. 2740)

 

2. Dokuments, reģ. Nr. 93. Deputātu I. Burvja, V. Lauska, J. Čevera, P. Salkazanova, O. Zvejsalnieka jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par A. Bērziņa interviju Latvijas Radio

Pamatojoties uz Ministru prezidenta A. Bērziņa 25. janvārī sniegto interviju Latvijas Radio, kurā premjerministrs apgalvoja, ka šobrīd sociāldemokrātu iesniegtie priekšlikumi likumdošanas normu pilnveidošanā "... ir absolūti meli", kā arī ņemot vērā viņa apgalvoto, ka koalīcijas partneri apņemas nebalsot ne par vienu opozīcijas iesniegto priekšlikumu, kuri skar nodokļu sistēmu, budžetu un citas jomas, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai Ministru prezidents, paužot šādus uzskatus pretēji demokrātisko valstu politiskajai praksei, uzskata LR parlamentāro opozīciju par destruktīvu un ļaunumu nesošu spēku, ja viņš atbalsta koalīcijas padomes lēmumu — noraidīt jebkuru opozīcijas priekšlikumu, pat neizskatot to pēc būtības? Kāda tad pēc Ministru prezidenta domām ir parlamenta un opozīcijas loma demokrātiskā valstī? (Atbildes dok. nr. 2760)

 

3. Dokuments, reģ. Nr. 94. Deputātu I. Burvja, V. Lauska, J. Čevera, P. Salkazanova, O. Zvejsalnieka jautājums — Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:

Par sanitārās vides sakārtošanu un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem

Ņemot vērā, ka valstī ar zarnu infekcijas slimībām saslimuši vismaz 200 cilvēki, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai tiešām iedzīvotāju masveida saslimšana ar smagām infekcijas slimībām ir vienīgais līdzeklis, lai piespiestu valdību sakārtot sanitāro vidi piena pārstrādes uzņēmumos, un ko valdība paredzējusi veikt, lai sakārtotu sanitāro vidi arī citos pārtikas pārstrādes uzņēmumos? (Atbildes dok. Nr. 2780)

 

4. Dokuments, reģ. Nr. 95. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, O. Zvejsalnieka, V. Lauska, J. Čevera jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par valdības lomu ārvalstu investīciju piesaistē

Pamatojoties uz ziņu aģentūras BNS 2001. gada 26. janvārī sniegto informāciju, ka vācu koncerns BMW svītrojis Latviju no līdzdalības konkursa nākamajā kārtā par tiesībām izvietot autorūpnīcu savā teritorijā, bet konkursa otrajā kārtā tikusi iekļauta Igaunija, kā arī ņemot vērtā to, ka tas nav pirmais gadījums, kad nopietnas ārvalstu investīcijas rūpniecībā netiek veiktas Latvijā, bet gan Igaunijā, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai Ministru kabinets nav nolēmis izveidot darba grupu, lai beidzot noskaidrotu Igaunijas priekšrocības ārvalstu investīciju piesaistē, ja to nespēj veikt Ekonomikas ministrija, un kā vērtēt šādu pasīvu Ekonomikas ministrijas nostāju ārvalstu investīciju piesaistē?

 

5. Dokuments, reģ. Nr. 96. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, V. Lauska, P. Salkazanova, O. Zvejsalnieka jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par valsts zaudējumiem privatizācijas procesā

Saskaņā ar avīzē "Vakara Ziņas" 2001. gada 25. janvārī publicēto informāciju valsts a/s "Privatizācijas aģentūra" valsts īpašuma privatizācijas procesā līdz 1997. gada 1. jūlijam bez tiesiskā pamatojuma veikusi izmaiņas maksāšanas līdzekļos 153 privatizējamos objektos, tā nodarot valstij iespējamos zaudējumus Ls 12,3 miljonu apmērā. Šajā sakarā lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai Ministru prezidents ir informēts par šādu iepriekšējo LR valdību politiski bezatbildīgo rīcību, vai paredzēts šo jautājumu izskatīt Ministru kabineta sēdē un lūgt LR ģenerālprokuroru šo lietu izmeklēt? (Atbildes dok. Nr. 2761)

 

6. Dokuments, reģ. Nr. 97. Deputāta M. Lujāna, M. Bekasova, J. Sokolovska, J. Urbanoviča, J. Plinera jautājums — Ministru prezidentam A. Bērziņa kungam:

Par izglītības ministra K. Greiškalna kunga attieksmi pret Latvijas Republikas likumiem

Saeimas frakcijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" deputāti 2001. gada 24. janvārī uzdeva izglītības un zinātnes ministram jautājumu "Par Izglītības likuma 53. panta otrās daļas izpildi" (Saeimas reģ. Nr. 90), uz kuru 2001. gada 29. janvārī no izglītības un zinātnes ministra K. Greiškalna kunga saņemta atbilde, no kuras var secināt, ka izglītības un zinātnes ministrs K. Greiškalna kungs nemaz neplāno pildīt minēto likuma prasību, jo savā ministrijā ir izstrādājis citādu pedagogu darba samaksas sistēmu, kas esot atspoguļota 2001. gada 4. janvārī Ministru kabinetā iesniegtajā Izglītības likuma 53. panta jaunajā redakcijā.

Šajā sakarā lūdzam jūs, Ministru prezidenta kungs, atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Pēc kādiem normatīviem aktiem Ministru kabinetā vadās (pēc to prioritātes) izglītības un zinātnes ministrs (un varbūt vēl kādi citi jūsu valdības ministri):

a) pēc Latvijas Republikas Satversmes un likumiem;

b) pēc valdībā iesniegtajiem un izskatāmajiem dokumentu projektiem;

c) pēc Ministru kabineta noteikumiem vai ministrijās izstrādātajiem iekšējiem dokumentiem?

2. Kas izglītības un zinātnes ministram K. Greiškalna kungam un Ministru kabinetam kopumā ir devis tiesības pieņemt normatīvus aktus, kas ir pretrunā ar spēkā esošajiem Latvijas likumiem?

Pielikumā: deputātu jautājums un izglītības un zinātnes ministra K. Greiškalna atbilde. (Atbildes dok. Nr. 2771)

 

7. Dokuments, reģ. Nr. 99. Deputātu V. Lauska, L. Bojāra, J. Čevera, O. Zvejsalnieka, P. Salkazanova jautājums — Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:

Par subsīdijām linu audzētājiem

Pamatojoties uz Latgales reģiona vēlētāju uzdotajiem daudzajiem jautājumiem par Zemkopības ministrijas politiku linu audzēšanā Latgales reģionā, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai tā ir taisnība, ka 2000. gada beigās linu audzētājiem par 30 procentiem tika samazināts iepriekš piešķirtais subsīdiju apjoms?

 

8. Dokuments, reģ. Nr. 100. Deputātu E. Baldzēna, P. Salkazanova, L. Bojāra, A. Kalniņa, V. Lauska jautājums — LR ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:

Par ekonomikas ministra A.Kalvīša palīga E.Karnīša darbības atbilstību likumdošanas normām

Saskaņā ar masu informācijas līdzekļos izskanējušo informāciju SIA "Lattelekom" rīkotajā konkursā par bezvadu sistēmu piegādi, ierīkošanu un apkalpošanu uzvarēja firmai "Microlink" piederošais uzņēmums "Fortech". Uzsvērsim, ka firmas "Microlink" valdes loceklis ir LR ekonomikas ministra padomnieks Edvīns Karnītis, kurš vienlaikus ir arī valsts pilnvarnieks gan SIA "Lattelekom", gan Valsts informāciju tīkla aģentūrā.

Tieši Edvīns Karnītis ir izstrādājis sociāli ekonomiskās programmas "e–Latvija" rīcības plāna projektu, kura īstenošanā jau tuvāko gadu laikā ir paredzēts ieguldīt apmēram 50 miljonus latu.

Lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

1. Vai jūs saskatāt LR ekonomikas ministra Aigara Kalvīša palīga Edvīna Karnīša iepriekšminētajā rīcībā interešu konfliktu un likumdošanas normu pārkāpumus arī attiecībā uz Korupcijas novēršanas likuma 3. panta otro daļu?

2. Kāda ir bijusi LR ekonomikas ministra Aigara Kalvīša rīcība?

 

9. Dokuments, reģ. Nr. 101. Deputātu L. Bojāra, J. Čevera, P. Salkazanova, O. Zvejsalnieka, I. Burvja jautājums — LR Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par medicīnas māsu atalgojumu Latvijā

2000. gada 14. novembrī LR labklājības ministram A. Požarnova kungam tika nosūtīta vēstule par nepilnībām veselības aprūpē. Labklājības ministra 2001. gada 2. janvāra atbildes vēstulē tika sniegta šāda informācija par medicīnas māsu atalgojumu Latvijā:

"Medicīnas māsa par savu pienākumu veikšanu saņem algu fiksētas samaksas veidā, kas ir mēnešalga Ls 110 apmērā medicīnas māsai un Ls 120 ārsta palīgam (un papildus valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas)."

Reāli medicīnas māsu algas ir Ls 59—64. Pēc visu nodokļu maksājumu veikšanas medicīnas māsa saņem tikai Ls 35—40. Kam tiek pārskaitīta starpība?

 

10. Dokuments, reģ. Nr. 102. Deputātu L. Bojāra, J. Čevera, P. Salkazanova, V. Lauska, O. Zvejsalnieka jautājums — LR Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par jūras robežu

LR Ministru kabineta 2000. gada 7. jūnija rīkojuma Nr. 272 "Par licencēšanas konkursa pirmajā kārtā iekļaujamajiem ogļūdeņražu meklēšanas, izpētes un ieguves blokiem" pielikumā ir Latvijas teritorijas bloku karte.

1. Kāpēc kartē vēl neratificētā Baltijas jūras ekskluzīvās teritorijas robežlīnija starp Latvijas Republiku un Lietuvas Republiku ir iezīmēta Lietuvai vēlamajā variantā?

2. Kāpēc tiek ignorēts LR Satversmes 3. punkts?

11. Dokuments, reģ. Nr. 103. Deputātu I. Burvja, O. Zvejsalnieka, L. Bojāra, J. Čevera, J. Lejas jautājums — Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:

Par a/s "Tukuma piens" pārstrādes uzņēmuma slēgšanu un sakarā ar to radīto zaudējumu kompensēšanu

Sakarā ar a/s "Tukuma piens" pārstrādes uzņēmuma slēgšanu lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Kādi konkrēti veterinārsanitāro normu noteikumu pārkāpumi konstatēti a/s "Tukuma piens", kuri bija par iemeslu tā slēgšanai?

2. Kas kompensēs akciju sabiedrībai "Tukuma piens" radītos zaudējumus, ja izrādīsies, ka uzņēmumā dizentērijas izraisītāji netiks atrasti un uzņēmuma darbība apturēta nelikumīgi?

 

12. Dokuments, reģ. Nr. 104. Deputātu R. Paula, I. Ūdres, A. Bērziņa, V. Lauska, A. Barčas jautājums — LR Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par 20 miljoniem latu, kurus valsts budžetam maksātu deputātu balsojumi par likumprojektu "Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"" un "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām"" nodošanu komisijām

Latvijas Televīzijas šā gada 30. janvāra raidījumā "Mūsu cilvēks" jūs minējāt, ka "šie divi balsojumi faktiski maksāja 20 miljonus latu valsts budžetam".

Lūdzam pamatot (arī skaitliski) jūsu apgalvojumu.

 

13. Dokuments, reģ. Nr. 105. Deputātu I. Burvja, V. Lauska, O. Zvejsalnieka, J. Čevera, L. Bojāra jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par Latvijas valdības pretpasākumiem sakarā ar LETA sniegto informāciju par Kanādas valdības plānotajiem antidempinga pasākumiem pret ārvalstīm, dzelzsbetona konstrukciju eksportētājiem

Saskaņā ar ziņu aģentūras LETA 2001. gada 7. februāra informāciju Kanādas valdība gatavojas veikt antidempinga pasākumus pret veselu virkni ārvalstu, kuras eksportē uz Kanādu dzelzsbetona konstrukciju tērauda armatūru, t.sk. pret Latvijas Republiku. Ņemot vērā, ka uzņēmums "Liepājas metalurgs" ir lielākais šāda veida produkcijas eksportētājs Latvijas Republikā, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Kādus pretpasākumus veiks Latvijas valdība, ja Kanāda pret Latviju tiešām veiks antidempinga pasākumus?

 

14. Dokuments, reģ. Nr. 106. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, J. Čevera, E. Baldzēna, V. Lauska jautājums — Latvijas Republikas izglītības ministram Kārlim Greiškalnam:

Par bērnu tiesību pārkāpumiem Latvijas skolās

Saskaņā ar presē un citos masu saziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, ka Latvijas valsts internātskolās un tagad arī pat Rīgas skolās regulāri tiek pārkāptas tās vai citas bērnu tiesības, bērni tiek izmantoti seksuāli, skolās izplatās noziedzība un tiek tirgotas narkotiskās vielas, starp mazgadīgajiem pastāv seksuālās attiecības, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Kādus pasākumus paredzējusi veikt Latvijas Republikas Izglītības ministrija, lai radikāli mainītu esošo stāvokli, nodrošinot skolās un internātos tiesisko kārtību, un uzlabotu tur psiholoģisko un morāli ētisko klimatu?

Rīgā 2001. gada 12. februārī Saeimas priekšsēdētājs J. Straume

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!