Deputātu jautājumi
Dokuments nr.847
Satiksmes ministram V.Krištopana kungam
Ekonomikas ministram G.Krasta kungam
Lūdzam godāto satiksmes ministru un ekonomikas ministru atbildēt uz jautājumu, kāpēc Latvijā ir noteikti tik nesamērīgi augsti telefona tālsarunu tarifi ar citām valstīm. Saskaņā ar Radioelektronikas tehnoloģijas centra sniegto informāciju 3 minūšu saruna uz Eiropas valstīm no Latvijas vidēji maksā Ls 3,29, bet no Vācijas — tikai Ls 1,00, savukārt saruna uz ASV vai Kanādu no Latvijas vidēji maksā Ls 6,02, bet no Vācijas — Ls 1,50.
Tāpat Saeimā ir saņemta vēstule no Kanādā dzīvojoša latvieša Visvalda Turķa (Toronto, 1996.g. 15.februārī), kur viņš norāda, ka raksta Latviešu nacionālās apvienības Kanādā un Latviešu palīdzības organizācijas Kanādā “Daugavas vanagi” uzdevumā. Vēstulē ievietota šāda tabula par vienas telefona sarunas izmaksu Kanādas dolāros:
Valsts Regulārā laikā Taupības laikā
Latvija 2,99 2,24
Lietuva 1,82 1,37
Igaunija 1,33 1,00
Somija 1,05 0,78
Zviedrija 0,77 0,58
1. Vēlamies zināt, ko šajā jautājumā dara Satiksmes ministrija, Tirifu regulēšanas padome, tāpat arī Ekonomikas ministrijas pārziņā esošā Monopoldarbības uzraudzības komiteja? Kāpēc tās pieļauj šādu nesamērīgi augstu monopolcenu noteikšanu?
2. Tāpat lūdzam informēt Saeimu, ko Satiksmes ministrija ir paredzējusi darīt, lai izpildītu 5.Saeimas 1995.gada 3.augusta sēdē akceptētos Parlamentārās izmeklēšanas komisijas SIA “Lattelekom” izveidošanai un darbības izvērtēšanai slēdzienus un priekšlikumus. Kādi reāli pasākumi ir veikti šo priekšlikumu izpildei?
Saeimas deputāti: G.Gannusa, E.Zelgalvis, K.Čerāns, M.Rudzītis
1996.gada 15.martā (13.maijā)
Dokuments nr.861
Ministru prezidentam A.Šķēlem
Satiksmes ministram V.Krištopanam
Aizsardzības ministram A.Krastiņam
Godātais A.Šķēles kungs!
Godātais V.Krištopana kungs!
Godātais A.Krastiņa kungs!
Lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Vai jūs uzskatāt par normālu stāvokli, ka kopš 1993.gada valsts pārvaldes institūcija — Latvijas Jūras administrācija faktiski ir uzņēmējdarbības bezpeļņas organizācija, ar to pārkāpjot likumu — LR Jūras kodeksu?
2. Vai jūs uzskatāt par pieļaujamu valsts pārvaldes institūcijas — Latvijas Jūras administrācijas — privatizāciju, jo kā citādi var izskaidrot šīs struktūras pārveidošanu par akciju sabiedrību?
3. Vai jūs uzskatāt par pareizu, ka Krievijas komercfirma (BIG) koordinē valstisku funkciju veikšanu elektroniskās kartogrāfijas attīstībā?
4. Vai nebūtu lietderīgi paplašināt LR Jūras spēku funkcijas, izveidojot krasta apsardzi kā LR Jūras spēku tehnisko floti?
Saeimas deputāti: O.Kostanda, J.Mauliņš, K.Čerāns, E.Grīnbergs, A.Saulītis, J.Kušnere, M.Rudzītis, J.Kazāks, J.Strods
1996.gada 15.maijā
Dokuments nr.871
Finansu ministram A.Kreitusam
Augstākās izglītības un zinātnes
valsts ministram P.Cimdiņam
Godātais A.Kreitusa kungs!
Godātais P.Cimdiņa kungs!
1. Lūdzam sniegt informāciju, kā Izglītības un zinātnes ministrijas budžetā zinātnei paredzētie līdzekļi Ls 7 321 521 ir sadalīti pa atsevišķām izdevumu pozīcijām (kādas ir izdevumu tāmes šo līdzekļu ietvaros esošajām budžeta pozīcijām), kāda ir šo pozīciju izpildes gaita, kā arī perspektīvas tuvākajos mēnešos.
2. Lūdzam sniegt precīzus datus, cik naudas līdzekļu šobrīd jau ir iztērēti katrā no iepriekš minētajās tāmēs norādītajām pozīcijām.
3. Vai ir paredzēts līdzekļus atvēlēt augstākās izglītības un zinātnes integrācijai, kā arī tirgus orientētiem pētījumiem? Ja ir, tad cik daudz un kādos termiņos paredzama šo līdzekļu izmaksa?
Saeimas deputāti: K.Čerāns, M.Rudzītis, E.Grīnbergs, J.Strods, E.Zelgalvis, I.Liepa, O.Grinbergs, J.Kazāks, J.Mauliņš, O.Dunkers
1996.gada 15.maijā