Arī par Latvijas un Polijas karavīru brālību
Turpinājums no 1.lpp.
Polijas aizsardzības ministrs Staņislavs Dobržanskis un Latvijas
aizsardzības ministrs Andrejs Krastiņš
Polijas militārie atašeji atdod godu Brīvības piemineklim
Latvijas aizsardzības ministrs Andrejs Krastiņš, Polijas
aizsardzības ministrs Staņislavs Dobržanskis un Valsts prezidents
Guntis Ulmanis;
Polijas delegācija pieņemšanā pie Valsts prezidenta
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”
Polijas delegācijas locekļi pie Latvijas Saeimas deputātiem
Foto: Arnis Blumbergs, “LV”
Polijas un Latvijas aizsardzības ministri un pavadītāji pie Brīvības pieminekļa
Pie Saeimas piekšsēdētājas biedra
Polija sniedza atbalstu Latvijai jau 1919. — 1920. gada brīvības cīņu laikā. Polijas aizsardzības ministrs interesējās par likumdošanas izmaiņām militārajā jomā laika periodā pēc neatkarības atgūšanas, piebilzdams, ka Polijā ar militāriem jautājumiem saistītā likumdošanā notikušas milzīgas pārmaiņas. Polijas aizsardzības ministrs uzsvēra labās attiecības starp abām valstīm un apliecināja Polijas vēlmi realizēt savstarpēju sadarbību ar Baltijas valstīm arī militārajā jomā.
Saeimas priekšsēdētājas biedrs A.Ameriks uzsvēra, ka Latvijas austrumu robežas sakārtošana un drošība ir ceļš uz Eiropas Savienību un NATO, kā arī izteica Latvijas atbalstu Polijas iekļaušanai šajā organizācijā. Savukārt Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs K.Druva informēja par likumdošanas darbu, kas vērsts uz nacionālās aizsardzības sistēmas sakārtošanu atbilstoši NATO un Eiropas Savienības likumu normām.
Sarunas noslēgumā S.Dobržanskis pauda gandarījumu par notikušo domu apmaiņu un apliecināja Polijas atbalstu Latvijai tās centienos integrēties Eiropas drošības struktūrās (apakšējos attēlos).
Saeimas preses dienests