• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1996. gada 6. novembra likums "Grozījumi likumā "Par 1923.gada 2.augusta likuma "Par Valsts kontroli" atjaunošanu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.11.1996., Nr. 199/200 https://www.vestnesis.lv/ta/id/41363

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par valsts budžetu 1996.gadam

Vēl šajā numurā

21.11.1996., Nr. 199/200

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 06.11.1996.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

  Saeima ir pieņēmusi
un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā “Par 1923.gada 2.augusta likuma “Par Valsts kontroli” atjaunošanu”

Izdarīt likumā “Par 1923.gada 2.augusta likuma “Par Valsts kontroli” atjaunošanu” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1993, 34.nr.) šādus grozījumus:

1.Izteikt likuma nosaukumu šādā redakcijā:

“Par Valsts kontroli”.

2. Izslēgt preambulu.

3. Izteikt 1.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“Valsts kontrole ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas revidē valsts un pašvaldību mantas (arī finansu līdzekļu) stāvokli un rīcību ar to.”

4. Izteikt 2.pantu šādā redakcijā:

2.pants. Valsts kontroles uzdevums ir uzraudzīt, lai valsts un pašvaldību pamatbudžeta un speciālā budžeta līdzekļu iekasēšana un to izlietošana, kā arī rīcība ar valsts un pašvaldību mantu būtu likumīga, lietderīga un pareiza.”

5. 4. pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

“Valsts un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem, uzņēmējsabiedrībām un fiziskajām personām, kuru rīcībā ir valsts vai pašvaldību manta vai kuras finansē no valsts vai pašvaldību budžeta līdzekļiem, vai kuras izpilda valsts vai pašvaldību pasūtījumus un piegādes, jāuzrāda Valsts kontrolei grāmatvedības reģistri un dokumenti, kā arī jāsniedz tai vajadzīgie paskaidrojumi.”;

aizstāt trešajā daļā vārdus “Valsts kontroles revidentiem” ar vārdiem “vecākajiem Valsts kontroles revidentiem, Valsts kontroles revidentiem (turpmāk — Valsts kontroles revidentiem)” un vārdus “valsts mantas stāvokli un rīcību ar valsts mantu” — ar vārdiem “valsts un pašvaldību mantas stāvokli un rīcību ar to”.

6. Izteikt 6.pantu šādā redakcijā:

6.pants. Institūcijām, kuras iesniedz Ministru kabinetam projektus, kas saistīti ar valsts un pašvaldību ieņēmumiem un izdevumiem un paredz rīcību ar valsts un pašvaldību mantu, tie ir jāiesniedz arī Valsts kontrolei.”

7. Izteikt 7.pantu šādā redakcijā:

7.pants. Valsts kontrolei ir tiesības sūtīt savus pārstāvjus ar padomdevēja tiesībām uz tām valsts un pašvaldību koleģiālo lēmējinstitūciju sēdēm, kurās tiek apspriesti saimnieciskie jautājumi.”

8. Izteikt 9.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“Valsts kontrolieri ieceļ Saeima uz septiņiem gadiem.”

9. Izteikt 10.pantu šādā redakcijā:

10.pants. Valsts kontroles padomes un revīzijas departamentu kolēģiju locekļus pēc valsts kontroliera priekšlikuma apstiprina Saeima uz septiņiem gadiem. Padomes un kolēģiju locekļus var apstiprināt amatā no jauna. Ja kāds no padomes vai kolēģijas locekļiem tiek atbrīvots pirms termiņa, viņa vietā uz atlikušo laiku apstiprināms cits padomes vai kolēģijas loceklis.”

10. Izteikt 12.pantu šādā redakcijā:

12.pants. Valsts kontroliera, Valsts kontroles padomes locekļu, Valsts kontroles revīzijas departamentu kolēģijas locekļu, Valsts kontroles revidentu un revidentu palīgu uzņēmējdarbības, ienākumu gūšanas, amatu savienošanas, darbu pildīšanas ierobežojumus, kā arī ar tiem saistītos citus ierobežojumus un pienākumus nosaka Korupcijas novēršanas likums.

Valsts kontrolieris, Valsts kontroles padomes locekļi, Valsts kontroles revīzijas departamentu kolēģijas locekļi nedrīkst būt politisko organizāciju (partiju) biedri.

Valsts kontroles revidenti un revidentu palīgi nevar ieņemt amatus politisko organizāciju (partiju) vēlētās institūcijās.”

11. Aizstāt 17.panta pirmajā daļā vārdu “četri” ar vārdu “seši”.

12. Aizstāt 18.pantā vārdu “divi” ar vārdu “trīs”.

13. Papildināt 19.pantu ar 7.un 8.punktu šādā redakcijā:

“7) izskata un akceptē Valsts kontroles iekšējo dokumentu projektus;

8) izskata un apstiprina Valsts kontroles darbinieku štatu sarakstu un darba samaksas sistēmu.”

14. Papildināt 33.pantu pēc vārda “valsts” (attiecīgā locījumā) ar vārdiem “vai pašvaldības” (attiecīgā locījumā).

15. Izteikt 37.pantu šādā redakcijā:

“37. pants. Valsts kontrole tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Valsts kontroles darbības attīstīšanai un veicināšanai izmanto 20 procentus no summām, kas piedzītas no tās noteiktajiem uzrēķiniem un dod papildu ienākumus valsts vai pašvaldību budžetam.

Šie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kontroles budžetā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā, un to izlietošanu nosaka valsts kontroliera apstiprināts nolikums.”

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi nr.103 “Grozījumi likumā “Par 1923. gada 2. augusta likuma “Par Valsts kontroli” atjaunošanu”” (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996,19.nr.).

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 1996.gada 6.novembrī.

 Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1996.gada 21.novembrī

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!