• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1997. gada 11. marta noteikumi Nr. 94 "Noteikumi par valsts budžetā ieskaitāmo nodokļu un nodevu parādu dzēšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.03.1997., Nr. 73/74 https://www.vestnesis.lv/ta/id/42598-noteikumi-par-valsts-budzeta-ieskaitamo-nodoklu-un-nodevu-paradu-dzesanu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Noteikumi par naudas soda kvītīm

Vēl šajā numurā

15.03.1997., Nr. 73/74

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 94

Pieņemts: 11.03.1997.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr. 94

Rīgā 1997.gada 11.martā (prot. nr.13 17.§)

Noteikumi par valsts budžetā ieskaitāmo nodokļu un nodevu parādu dzēšanu

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par nodokļiem un nodevām" 25.pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām":

1.1. finansu ministrs dzēš valsts budžetā ieskaitāmo nodokļu un nodevu parādus, kā arī ar tiem saistītās soda naudas, pamatparāda palielinājuma naudas un nokavējuma naudas;

1.2. labklājības ministrs dzēš valsts speciālajā budžetā ieskaitāmā sociālā nodokļa pamatparādu, kā arī ar to saistīto soda naudu, pamatparāda palielinājuma naudu un nokavējuma naudu.

2. Iesniegumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu attiecīgi Finansu ministrijā un Labklājības ministrijā iesniedz nodokļu administrācija (Valsts ieņēmumu dienests vai Valsts sociālās apdrošināšanas fonds).

3. Finansu ministrija un Labklājības ministrija izskata jautājumu par nodokļu parādu dzēšanu 30 dienu laikā pēc šo noteikumu attiecīgajā nodaļā minēto dokumentu saņemšanas.

4. Finansu ministrs ar attiecīgu rīkojumu dzēš bankrotējušā vai likvidētā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības), zemnieku vai zvejnieku saimniecības, individuālā uzņēmuma un fiziskās personas-nodokļu maksātāja nodokļu un nodevu parādus, kā arī kapitalizētos nodokļu maksājumu pamatparādus, norādot katra nodokļu veida pamatparādu, pamatparāda palielinājuma naudu, nokavējuma naudu un soda naudu, ja tāda ir aprēķināta (turpmāk - nodokļu parādi).

5. Labklājības ministrs ar attiecīgu rīkojumu dzēš bankrotējušā vai likvidētā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības), zemnieku vai zvejnieku saimniecības, individuālā uzņēmuma un fiziskās personas-nodokļu maksātāja sociālā nodokļa parādu, kā arī kapitalizēto sociālā nodokļa maksājumu pamatparādu, norādot pamatparādu, pamatparāda palielinājuma naudu, nokavējuma naudu un soda naudu, ja tāda ir aprēķināta (turpmāk - sociālā nodokļa parāds).

II. Nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšana bankrotējušiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām)

6. Bankrotējušam uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu dzēš tikai pēc tam, kad ir veikta debitoru parādu atgūšana un kreditoru prasību apmierināšana atbilstoši likumiem un tiesvedība lietā par bankrotu ir izbeigta ar tiesas nolēmumu.

7. Jautājumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu izskata, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

7.1. nodokļu administrācijas iesniegums;

7.2. tiesas nolēmums par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) atzīšanu par bankrotējušu un administratora iecelšanu (kopija) vai ar tiesas nolēmumu apstiprināts kreditoru sapulces lēmums par bankrota procedūras uzsākšanu (kopija);

7.3. paziņojums laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) atzīšanu par bankrotējušu vai par bankrota procedūras uzsākšanu un noteikto izsoles uzsākšanas dienu (kopija);

7.4. likvidācijas sākuma bilance un tās posteņu atšifrējumi (kopija);

7.5. ziņas par likvidācijas gaitā iegūtajiem līdzekļiem;

7.6. ziņas par likvidācijas gaitā apmierinātajām kreditoru prasībām to apmierināšanas secībā;

7.7. likvidācijas beigu bilance un tās posteņu atšifrējumi (kopija);

7.8. Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par nodokļu parādiem bankrota procedūras pabeigšanas dienā;

7.9. Valsts sociālās apdrošināšanas fonda izziņa par sociālā nodokļa parādu bankrota procedūras pabeigšanas brīdī;

7.10. tiesas nolēmums par bankrotējušā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) lietas izbeigšanu (kopija) vai tiesas lēmums par maksātnespējas procesa izbeigšanu sakarā ar bankrota procedūras pabeigšanu (kopija).

III. Nodokļu parādu dzēšana likvidētiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām)

8. Ja likvidēto uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) kreditoru saistības, arī nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda saistības nav apmierinātas (izņemot šo noteikumu 9., 12. un 16.punktā minētos gadījumus), jāpasludina to maksāt-nespēja un jāpieņem lēmums par bankrota procedūras uzsākšanu. Nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu šādam uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) dzēš kā bankrotējušam uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) atbilstoši šo noteikumu 2., 6. un 7.punktam.

9. Ar Ministru kabineta vai attiecīgās pašvaldības rīkojumu likvidēta valsts vai pašvaldību uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu dzēš, ja ir veikta debitoru parādu atgūšana un kreditoru prasību apmierināšana atbilstoši normatīvajiem aktiem. Ja minētie parādi netiek dzēsti, kompetenta valsts institūcija (nodokļu administrācija, Privatizācijas aģentūra, pilsētas dome, rajona vai pagasta padome vai Zemkopības ministrija) iesniedz tiesā maksātnespējas pieteikumu.

10. Iesniegumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu attiecīgi Finansu ministrijā un Labklājības ministrijā var iesniegt arī likvidētā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidācijas komisijas priekšsēdētājs (likvidācijas komisijas pilnvarota persona) vai likvidators.

11. Jautājumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu izskata, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

11.1. nodokļu administrācijas vai likvidētā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidācijas komisijas priekšsēdētāja (likvidācijas komisijas pilnvarotas personas) vai likvidatora iesniegums;

11.2. Ministru kabineta vai attiecīgās pašvaldības rīkojums par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidāciju un lēmums par likvidācijas komisijas vai likvidatora iecelšanu (kopija);

11.3. paziņojums laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidāciju (kopija);

11.4. likvidācijas sākuma bilance un tās posteņu atšifrējumi (kopija);

11.5. ziņas par likvidācijas gaitā iegūtajiem līdzekļiem;

11.6. ziņas par likvidācijas gaitā apmierinātajām kreditoru prasībām to apmierināšanas secībā;

11.7. likvidācijas beigu bilance un tās posteņu atšifrējumi (kopija);

11.8. Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par nodokļu parādiem likvidācijas pabeigšanas brīdī;

11.9. Valsts sociālās apdrošināšanas fonda izziņa par sociālā nodokļa parādu likvidācijas pabeigšanas brīdī.

IV. Nodokļu parādu dzēšana uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri privatizēti ar likvidāciju kā privatizācijas paņēmienu

12. Nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu valsts un pašvaldības uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai), kurš privatizēts ar likvidāciju kā privatizācijas paņēmienu, dzēš tikai pēc tam, kad ir veikta debitoru parādu atgūšana un kreditoru prasību apmierināšana atbilstoši likumiem.

13. Jautājumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu izskata, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

13.1. nodokļu administrācijas iesniegums;

13.2. lēmums par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) privatizāciju ar likvidāciju kā privatizācijas paņēmienu (kopija);

13.3. privatizācijas veicējas institūcijas apstiprināti privatizācijas noteikumi vai privatizācijas projekts (kopija);

13.4. paziņojums laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidāciju (kopija);

13.5. likvidācijas sākuma bilance un tās posteņu atšifrējumi (kopija);

13.6. tirgus cenās pārvērtēta likvidācijas sākuma bilance un tās posteņu atšifrējumi (ja šāda pārvērtēšana ir notikusi);

13.7. ziņas par likvidācijas gaitā iegūtajiem līdzekļiem;

13.8. ziņas par likvidācijas gaitā apmierinātajām kreditoru prasībām to apmierināšanas secībā;

13.9. likvidācijas beigu bilance un tās posteņu atšifrējumi (kopija);

13.10. Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par nodokļu parādiem likvidācijas pabeigšanas brīdī;

13.11. Valsts sociālās apdrošināšanas fonda izziņa par sociālā nodokļa parādu likvidācijas pabeigšanas brīdī.

V. Nodokļu parādu dzēšana uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuru nodokļu maksājumu pamatparādi tiek kapitalizēti

14. Finansu ministrs un labklājības ministrs dzēš attiecīgi nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu, pamatojoties uz kapitalizāciju veicošās institūcijas iesniegumu un šādiem dokumentiem:

14.1. kapitalizāciju veicošās institūcijas lēmums par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nodokļu maksājumu pamatparāda kapitalizāciju (kopija);

14.2. izziņa par kapitalizētajiem nodokļu maksājumu pamatparādiem, kura sagatavota saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu par valsts budžetā ieskaitāmo nodokļu maksājumu pamatparādu kapitalizāciju prasībām;

14.3. dokumenti ar Uzņēmumu reģistra atzīmi par statūtsabiedrības pamatkapitāla palielināšanu.

15. Uzņēmējsabiedrībām kapitalizēto nodokļu maksājumu pamatparādu un ar to saistīto iepriekš aprēķināto nokavējuma naudu un soda naudu dzēš 30 dienu laikā no šo noteikumu 14.punktā minēto dokumentu saņemšanas dienas.

VI. Nodokļu parādu dzēšana individuāliem (ģimenes) uzņēmumiem, arī zemnieku vai zvejnieku saimniecībām īpašnieka nāves gadījumā

16. Šie noteikumi piemērojami individuālā (ģimenes) uzņēmuma, arī zemnieku vai zvejnieku saimniecības īpašnieka nāves gadījumā, ja tiesa atbilstoši likumam "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" nav pasludinājusi uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vai saimniecību par maksātnespējīgu.

17. Nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu individuālajam (ģimenes) uzņēmumam, arī zemnieku vai zvejnieku saimniecībai īpašnieka nāves gadījumā dzēš, ja no mantiniekiem nav iespējams piedzīt nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu, uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) nav kustamās un nekustamās mantas, pret kuru saskaņā ar likumu var vērst piedziņu, uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) nav debitorsaistību un pēc nodokļu administrācijas paziņojuma par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidāciju publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un vietējā laikrakstā nav pieteikušies citi kreditori.

18. Jautājumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu izskata, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

18.1. nodokļu administrācijas iesniegums;

18.2. paziņojums par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) likvidāciju laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un vietējā laikrakstā (kopijas);

18.3. individuālā (ģimenes) uzņēmuma, zemnieku vai zvejnieku saimniecības īpašnieka miršanas apliecība vai tiesas nolēmums par viņa atzīšanu par mirušu (kopija);

18.4. tiesu izpildītāju kantora izziņa par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) mantas neesamību;

18.5. tiesu izpildītāju kantora izziņa par tādas mantas neesamību, pret kuru saskaņā ar likumu var vērst piedziņu;

18.6. Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par nodokļu parādiem iesnieguma iesniegšanas mēneša pirmajā datumā;

18.7. Valsts sociālās apdrošināšanas fonda izziņa par sociālā nodokļa parādu iesnieguma iesniegšanas mēneša pirmajā datumā.

19. Ja nav ievēroti šo noteikumu 17.punktā minētie nosacījumi, nodokļu parādi un sociālā nodokļa parāds netiek dzēsts un nodokļu administrācija iesniedz tiesā maksātnespējas pieteikumu.

VII. Nodokļu parādu dzēšana fiziskajām personām- nodokļu maksātājiem viņu nāves gadījumā

20. Šie noteikumi piemērojami fizisko personu-nodokļu maksātāju nāves gadījumā, ja attiecīgās personas veikušas individuālo darbu atbilstoši likuma "Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu, zemnieka vai zvejnieka saimniecību un individuālo darbu" VIII nodaļā noteiktajām prasībām.

21. Ja mantiniekiem nav tiesību uz apgādnieka zaudējuma pensiju, sociālā nodokļa parādu fiziskās personas-nodokļu maksātāja nāves gadījumā dzēš labklājības ministrs, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

21.1. Valsts sociālās apdrošināšanas fonda iesniegums un izziņa par sociālā nodokļa parādu tā mēneša pirmajā datumā, kurā iesniegums iesniegts Labklājības ministrijā;

21.2. fiziskās personas-nodokļu maksātāja miršanas apliecība vai tiesas nolēmums par viņa atzīšanu par mirušu (kopija).

22. Ja mantiniekiem ir tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju, nodokļu parādus un sociālā nodokļa parādu fiziskās personas-nodokļu maksātāja nāves gadījumā dzēš, ja nav iespējams piedzīt minētos parādus no mantiniekiem.

23. Jautājumu par nodokļu parādu un sociālā nodokļa parāda dzēšanu izskata, pamatojoties uz šādiem dokumentiem:

23.1. nodokļu administrācijas iesniegums;

23.2. fiziskās personas-nodokļu maksātāja miršanas apliecība vai tiesas nolēmums par viņa atzīšanu par mirušu (kopija);

23.3. tiesas nolēmums par mantinieku atteikšanos no fiziskās personas-nodokļu maksātāja atstātā mantojuma;

23.4. tiesu izpildītāju kantora izziņa par fiziskās personas-nodokļu maksātāja tādas mantas neesamību, pret kuru saskaņā ar likumu var vērst piedziņu;

23.5. Valsts ieņēmumu dienesta izziņa par nodokļu parādiem iesnieguma iesniegšanas mēneša pirmajā datumā;

23.6. Valsts sociālās apdrošināšanas fonda izziņa par sociālā nodokļa parādu iesnieguma iesniegšanas mēneša pirmajā datumā.

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs R.Zīle

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!