Iekšlietu ministrijā:
— par neatliekamu palīdzību ekstremālās situācijās
7.aprīlī Iekšlietu ministrijā notika ārkārtējo situāciju valsts operatīvās komisijas sēde, ko vadīja iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.
Valsts meža dienesta pārstāvis ziņoja par veikto reorganizāciju dienestā, tās ietekmi uz meža apsardzības funkciju veikšanu. Mežsargu un mežziņu skaits ir samazinājies, līdz ar to katra darbinieka pārraugāmā teritorija ir palielinājusies divkārt. Saglabātas meža ugunsdzēsības stacijas, sakaru tīkls un uguns novērošanas torņi, kuru apkalpošanai izmanto sezonas darbiniekus. Nav sakārtota likumdošana par kompensāciju izmaksu mežu dzēšanā iesaistītajām juridiskajām un fiziskajām personām, tādēļ viena mēneša laikā Valsts meža dienestam jāiesniedz izvērstāks ziņojums operatīvajai komisijai par šo problēmu iespējamo risinājumu.
Aizsardzības ministrijas pārstāvji informēja par Gaisa spēku meklēšanas un glābšanas helikoptera "Mi—8MTV" tehniskajām iespējām un izmantošanas perspektīvām meklēšanas, glābšanas un citu specifisku uzdevumu veikšanai sadarbībā ar ugunsdzēsējiem un Katastrofu medicīnas centra speciālistiem.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji pastāstīja par atklāto bīstamo atkritumu, avārijās noplūdušo bīstamo ķīmisko vielu un produktu identificēšanas, savākšanas, transportēšanas, pārstrādes, uzglabāšanas un apglabāšanas problēmu risināšanas perspektīvām valstī, sanācijas un vides kontroles organizēšanu piesārņotajās teritorijās. Latvijā nav sakārtota likumdošana un nav paredzēts finansējums gadījumiem, kad atrod bezsaimnieka vielas (t.sk. bīstamas ķīmiskas vielas) vai kad notiek ķīmiskas avārijas un jānosaka šo vielu sastāvs, bīstamība un jāveic to savākšana un transportēšana.
Savukārt SIA "Artava" pārstāve informēja par bīstamo atkritumu pārstrādes pašreizējām iespējām, turpmākās attīstības perspektīvām un sniegto pakalpojumu izmaksām.
Satiksmes ministrijas pārstāvis pastāstīja par VAS "Latvijas dzelzceļš" ugunsdzēsības un palīdzības vilcienu formējumu uzturēšanas problēmām, par iespējām tās iesaistīt ugunsgrēku dzēšanā, avārijas un glābšanas darbu veikšanā. Arī dzelzceļa ugunsdzēsēji, veidojot savu budžetu, vēlas izstrādāt papildu izdevumu kompensācijas mehānismu, jo viņi sniedz palīdzību arī citu objektu dzēšanā, savukārt saņemdami arī citu dienestu atbalstu lielu avāriju un ugunsgrēku gadījumos.
Iekšlietu ministrs uzdeva sēdes dalībniekiem izstrādāt konkrētus priekšlikumus problēmu risināšanai, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Aivars Straume pastāstīja, ka pašlaik tiek izstrādāti projekti likumiem par civilo aizsardzību un ugunsdrošību un būtu vēlams šīs sēdes laikā izteiktos priekšlikumus saskaņoti iestrādāt likumprojektos.
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departaments