Par pilsonisko izglītību
No 18. līdz 25.jūnijam Rīgā notika starptautisks seminārs par pilsoniskās izglītības attīstību. To rīkoja Latvijas Demokrātijas attīstības centrs sadarbībā ar Pilsoniskās izglītības centra izveidoto Starptautisko pilsoniskās Izglītības apmaiņas programmu (CIVITAS) konsorciju, ko administrē ASV izglītības departaments un informācijas aģentūra. Šo konsorciju 1995.gadā Prāgā nodibināja pieci lielākie ASV pilsoniskās izglītības centri, kas uzņēmās gādību par pilsoniskās izglītības sekmēšanu postsociālisma valstīs. Florida un Džordžija sāka sadarbību — ar Ungāriju, Kalifornija un Oregona — ar Čehiju, Ņujorka un Masačūsetsa — ar Rietumkrieviju, Pensilvānija un Aļaska — ar Austrumkrieviju, Arizona un Nevada — ar Bosniju un Hercegovinu. Rūpi par Latviju uzņēmās Indiānas un Ilinoisas universitātes un to mācībspēki, īpaši profesors Džons Patriks (John Patrick) , kas ir liela autoritāte pilsoniskās izglītības jomā, daudzu mācību grāmatu autors.
Semināra dalībniekus sveica ASV vēstnieks Latvijā Lerijs Nepers (Larry Napier) , ASV Informācijas dienesta vadītājs Rīgā Filips Aivss (Phillip Ives) un Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Andris Priekulis.
Turpinājums — 3.lpp.
Latvijas Demokrātijas attīstības centra prezidents Guntars Catlaks, ASV vēstnieks Latvijā Lerijs Nepers, Kalifornijas Pilsoniskās izglītības centra direktors Čārlzs N. Kviglijs un Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Andris Priekulis;
Indiānas universitātes profesors, daudzu pilsoniskās izglītības mācību grāmatu autors Džons Patriks
Foto: Arnis Blumbergs, “LV”