Aiz grāmatas sējuma — Latvijas sākotne, ļaudis un darbs
Pagātne nav rudenīga kļavas lapa, kas, tumsā glabāta, cauri gadiem nezaudē krāsu. Reiz bijušais ir dzīvs, kamēr saglabājas ļaužu atmiņā. Bet tā nespēj atcerēties visu. Cita lieta — rakstīts, iespiests vārds.
Cēsu pulka skolnieku rotas brīvprātīgais Pēteris Stirna mūža nogalē sūrojās, ka 1944.gadā, vieniem iebrucējiem nomainot otrus, no tēva mājas Valmierā nozagts Triju Zvaigžņu ordenis ar visiem dokumentiem. Ne vairs ko tuviniekiem parādīt, ne pat atminēties, kad īsti viņam ordenis piešķirts.
Tagad Pēteris Stirna pievienojies citiem rotas karavīriem aizsaulē. Bet viņa vārdu un uzvārdu, apbalvojuma kārtas numuru 1586 un citas ziņas var viegli uziet grāmatā “Triju zvaigžņu gaismā”, kur apkopoti dati par 16 800 Triju Zvaigžņu ordeņa un Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes nesējiem.
Nupat starp pērn Latvijā izdotajām skaistākajām grāmatām sevišķo izdevumu grupā par otro izcilāko atzīts “Latvijas Vēstneša” apgāda izdevums “Triju zvaigžņu gaismā” — grāmata, kas ir mūsu tautas un valsts izcilāko cilvēku enciklopēdija.
Šis krāšņais lielsējums var būt lieliska dāvana, Latvijas valsts 80.gadskārtu sagaidot.
Jaunās grāmatas “Triju zvaigžņu gaismā”
izdevīgākā iegāde —
bez veikala uzrēķina, kā ar pārskaitījumu,
tā tieši (dabiski — ar reģistrētu kases čeku):
“Latvijas Vēstneša” redakcijā —
Rīgā, Bruņinieku ielā 36, 2.stāvā, tālr.29 88 33, Lilija Plone,
“Latvijas Vēstneša” reklāmas un sludinājumu daļā —
Bruņinieku ielā 41, 2.stāvā, tālr.7311291, Liāna Āboliņa
Grāmatas 66.lappuse: Lielvirsnieka krusts ar lenti un zvaigzni