• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 7. jūlija sēdē (turpinājums) Pēc Ministru kabineta 7. jūlija sēdes. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.07.1998., Nr. 199/200 https://www.vestnesis.lv/ta/id/49113

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par minimālās darba algas paaugstināšanu

Vēl šajā numurā

08.07.1998., Nr. 199/200

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valdībā

Ministru kabineta 7. jūlija sēdē

Turpinājums no 1.lpp.

Akceptēts rīkojums, kas paredz ieguldīt valsts akciju sabiedrības "Latvijas eksportkredīts" pamatkapitālā nekustamo īpašumu — ēku un zemi — Rīgā, Jaunielā 26, kas ierakstīts zemesgrāmatā uz valsts vārda Finansu ministrijas personā, attiecīgi palielinot pamatkapitālu par 188 000 latu.

Akceptēts rīkojums, kas saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību īpašuma objektu privatizāciju" uzdod Privatizācijas aģentūrai likumā noteiktajā kārtībā pārdot šādu statūtsabiedrību valsts kapitāla daļas: Aizkraukles rajona Skrīveru pagasta lauksaimniecības paju sabiedrība "Skrīveri"; Latvijas — Krievijas kopuzņēmums akciju sabiedrība "Marienbāde"; akciju sabiedrība "Latvijas industriālā banka"; SIA "Baltic container terminal"; SIA "Rīgas centrālais termināls"; SIA "Skonos"; SIA "Riveko"; SIA "Viesnīca "Talsi""; Latvijas — Francijas — Krievijas kopuzņēmums "Starptautiskie transporta reģionālie ekspluatācijas kompleksi — STREK, SIA"; SIA "Belcom"; SIA "VIA UNA"; SIA "Baltreveress"; Latvijas un Šveices kopuzņēmums, SIA "Baltic transit services company LTD" un Valsts Mežotnes selekcijas un izmēģinājumu stacijas (privatizēta) ieguldījums SIA "Latvijas šķirnes sēklas".

Akceptēti "Muzeju akreditācijas noteikumi", kuri noteiks kārtību, kādā veicama valsts, pašvaldības vai privāta muzeja akreditācija valsts atzīta muzeja darbībai. Noteikts, ka akreditāciju veic un muzeja akreditācijas apliecību izsniedz Muzeju valsts pārvalde.

Akceptēts Ministru kabineta rīkojums "Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par sadarbību un savstarpējo palīdzību muitas lietās", ar kuru akceptēts līguma projekts un valsts ieņēmumu valsts ministrs pilnvarots parakstīt minēto līgumu. Pēc līguma parakstīšanas tas jāiesniedz apstiprināšanai Saeimā.

Akceptēti noteikumi "Privātajā pensiju fondā uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķināšanas vispārējā kārtībā", kas nosaka, ka uzkrātā papildpensijas kapitāla aprēķins paredz katra pensiju plāna dalībnieka individuālās daļas noteikšanu no kopējā pensiju plāna darbības rezultātā.

Akceptēts rīkojums, kurš paredz saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas kārtību" nodot bez atlīdzības Kandavas pilsētas ar lauku teritoriju pašvaldības īpašumā tālākai privatizēšanai divstāvu ēku Kandavā, Tirgus laukumā 3, un vienstāva ēku Kandavā, Tirgus laukumā 4.

Akceptēts likumprojekts "Grozījums likumā "Par humānās palīdzības sūtījumiem"". Grozījums noteiks, ka Finansu ministrija ir tiesīga izsniegt Ministru kabineta noteiktajā kārtībā atļaujas sabiedriskajām un reliģiskajām organizācijām humānās palīdzības kravu saņemšanai.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 25.jūnija noteikumos nr.233 "Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi", kuri izstrādāti Ministru prezidenta uzdevumā sakarā ar noteikumu 5.punkta neskaidro redakciju attiecībā uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu piemērošanu darba braucienu un komandējuma izdevumiem, nepieciešamību pārskatīt komandējumu dienas naudas un izdevumu normas par naktsmītni Latvijas Republikā, kā arī izdevumu normas diennakts komandējumiem (darba braucieniem) uz ārvalstīm. Diennakts normas komandējumiem Latvijas Republikā ir veidotas šādi: dienas nauda — ņemot vērā inflāciju iepriekšējos divos gados un maksimālo viesnīcas maksu, balstoties uz Latvijas Tūrisma padomes apkopoto informāciju par viesnīcu cenām. Izdevumu diennakts normas komandējumiem uz ārvalstīm ir izstrādātas, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas iesniegto informāciju, kas veidota no vēstniecību un ANO datiem. Ārvalstis ir sadalītas pa reģioniem.

Akceptēti "Noteikumi par bēgļa pabalstu", kuri nosaka bēgļa pabalsta apmēru un tā piešķiršanas un izmaksāšanas kārtību. Bēgļa pabalsts ietver: pabalstu dzīvošanai un uzturam, kam jāsedz izmaksas par dzīvojamo telpu īri, komunālajiem maksājumiem un uzturu vai arī uzturēšanos iestādē, kas nodrošina šos pakalpojumus (internātskolā, pansionātā u.tml.); pabalstu latviešu valodas apguvei valsts valodas prasmes 1.pakāpes līmenī, kam jāsedz izmaksas par latviešu valodas apmācību. Noteikts, ka pabalstu latviešu valodas apguvei piešķir bēglim no septiņu gadu vecuma. Bēgļa pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Noteikts, ka bēglim izmaksājamais pabalsts dzīvošanai un uzturam ir 50 latu mēnesī, pabalsts latviešu valodas apguvei — ne vairāk kā 35 lati mēnesī.

Akceptēts rīkojums "Par Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līguma par kopējas izglītības telpas izveidi starp Baltijas valstīm vispārējās vidējās un profesionālās izglītības jomā projektu". Noteikts, ka pēc līguma parakstīšanas tas iesniedzams apstiprināšanai Saeimā.

Ministru kabinets izskatīja jautājumu par līdzekļu piešķiršanu Centrālajai vēlēšanu komisijai parakstu vākšanas procesa nodrošināšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par likumu "Grozījumi Pilsonības likumā". Noteikts, ka no Finansu ministrijas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tiek piešķirti 118 000 latu Centrālajai vēlēšanu komisijai, lai segtu parakstu vākšanas nodrošināšanas izdevumus.

Ministru kabinets atlika jautājuma izskatīšanu par līdzekļu piešķiršanu Valsts prezidenta kancelejai valsts vizīšu nodrošināšanai.

Ministru kabinets akceptēja "Noteikumus par neparasta finansu darījuma pazīmēm", kuri noteiks neparasta finansu darījuma pazīmju sarakstu, kurā ietvertās pazīmes var liecināt par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju vai to legalizācijas mēģinājumu. Kredīta un finansu iestādēm, lai izpildītu likuma prasības par informācijas sniegšanu Kontroles dienestam par neparastiem finansu darījumiem, jāvadās no pazīmēm, kuras aprakstītas šai sarakstā un attiecas uz skaidras naudas darījumiem, pārskaitījumu, azartspēļu, norēķina karšu, nekustamā īpašuma, vērtspapīru un apdrošināšanas jomā. Noteikts, ka kredītiestādēm un finansu iestādēm jāsniedz ziņojumi Kontroles dienestam arī par tiem darījumiem, kas ir uzsākti pirms šo noteikumu stāšanās spēkā un tiek turpināti pēc to stāšanās spēkā un atbilst šajos noteikumos minētajiem nosacījumiem.

Akceptēts rīkojums "Līgums par Baltijas kopējā tranzīta procedūru", kas paredz ieviest kopēju Baltijas tranzīta procedūru ar autotransportu pārvietojamām precēm, šai procedūrai piemērotu garantiju, deklarēšanas, datu uzskaites un apmaiņas, savstarpējo prasību atlīdzināšanas sistēmu. Tā īstenošana ir būtisks solis ceļā uz Baltijas valstu pievienošanos Eiropas Savienības un Eiropas brīvā tirgus asociācijas valstu Kopējā tranzīta konvencijai. Pēc līguma parakstīšanas tas iesniedzams apstiprināšanai Saeimā.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par līdzekļu piešķiršanu Valkas pilsētas pašvaldībai". Finansu ministrijai uzdots piešķirt no ministrijas līdzekļiem Valkas pilsētas pašvaldībai neparedzētiem gadījumiem 400 latu — zemesgabala (83500 m2 platībā) Valkā, Savienības ielā, ierakstīšanai zemesgrāmatā uz B. Pences vārda un līdzekļus (atbilstoši tāmei), kas nepārsniedz 4000 latu, — telekomunikāciju kabeļa izbūvei Valkā, Savienības ielā, un ēku un būvju Valkā, Savienības ielā 1a, Savienības ielā 1b, un Savienības ielā 3, pieslēgšanai kabelim. Robežsardzei uzdots iesniegt Finansu ministrijā tāmi un tehnisko pamatojumu nepieciešamo līdzekļu piešķiršanai robežas iecirkņa Valkā, Savienības ielā, aprīkošanai ar videotehniskajiem kontroles līdzekļiem.

Ministru kabinets izskatīja konceptuālu jautājumu par atsevišķiem nodokļa atvieglojumiem likumprojektā "Par ienākuma nodokli". Akceptēts priekšlikums papildinājumam likumprojektā "Par ienākuma nodokli", kas paredz autotransporta uzņēmuma, kurš saņem dotācijas no valsts budžeta pasažieru pārvadājumu izmaksu segšanai, grāmatvedībā izveidoto rezervju izslēgšanu no uzņēmuma apliekamā ienākuma. Noteikts, ka maksimālā rezervē ieskaitāmā summa ir 5000 latu par vienu autobusu, kas ir uzskaitīts autotransporta uzņēmuma bilancē, un ka šāda kārtība var tikt piemērota desmit gadus. Akceptēts priekšlikums īstenot atteikšanos no īpašuma nodokļa atvieglojuma fiziskajām personām, kas gūst ienākumus no lauksaimniecības produkcijas ražošanas, pakāpeniski triju gadu laikā, katru gadu samazinot pašreiz likumā "Par iedzīvotāju ienākumu nodokli" noteikto nodokļa atvieglojumu 3000 latu apmērā par vienu tūkstoti latu. Finansu ministrijai uzdots iesniegt priekšlikumus likumprojekta otrajam lasījumam attiecīgajai atbildīgajai Saeimas komisijai.

Valdības preses departaments

Pēc Ministru kabineta 7. jūlija sēdes

Kultūras ministres Ramonas Umblijas, zemkopības ministra Andra Rāviņa, valsts ieņēmumu valsts ministres Aijas Počas, atbildes, skaidrojumi, komentāri

Iknedēļas preses konferenci kultūras ministre Ramona Umblija sāka ar Ministru kabineta sēdē akceptēto Ministru kabineta izdoto "Muzeju akreditācijas noteikumu" komentāru:

— Pagājušajā gadā Saeima pieņēma Muzeju likumu, atbilstoši šim likumam ir izveidota Muzeju padome un pašlaik notiek normatīvās bāzes sakārtošana. Tādēļ šodien Ministru kabineta sēdē tika akceptēti Muzeju akreditācijas noteikumi — tie nosaka kārtību, kādā ir veicama valsts, pašvaldību vai privāta muzeja akreditācija valsts atzītai muzeja darbībai.

Šie noteikumi ir obligāti valsts un pašvaldību muzejiem, nav obligāti — privātajiem. Tomēr arī šāds muzejs var pretendēt uz šo akreditāciju — ar to tiek atzīta privātā muzeja kolekcija un darba metodika un kvalitāte, un tas, ka šī muzeja darbība atbilst valstiskajām interesēm, līdz ar to šāds akreditēts muzejs var pretendēt uz valsts finansiālo atbalstu.

Noteikumi par muzeju akreditāciju regulē to, kādiem jābūt apstākļiem eksponātu glabāšanai un izstādīšanai, kādai ir jābūt muzeja pētnieciskajai darbībai, kādai — materiāli tehniskajai bāzei un vienu no būtiskākajiem akreditācijas priekšnoteikumiem — fondu pieejamību sabiedrībai, kas pašlaik ir ļoti sāpīga muzeju problēma. Latvijas muzejos glabājas ļoti daudz vērtību, bet mazo ekspozīciju telpu dēļ vai arī tādēļ, ka šīs ekspozīcijas ir morāli un fiziski novecojušas, plašai sabiedrībai un arī speciālistiem ir pieejama tikai ļoti neliela daļa no šiem muzeju fondu krājumiem.

Šāda akreditācija ir svarīga arī sakarā ar nākamo dokumentu, kas skars muzeju darbību un jau ir sagatavots izskatīšanai Ministru kabinetā — tas būs likums par nacionālo krājumu, kurā tiks noteikts, ka visi līdzšinējie muzeju fondu krājumi pakāpeniski pārtaps nacionālajā krājumā.

Cerams, ka šāda muzeju akreditācija veicinās arī muzeju darbības kvalitatīvo izaugsmi, tuvinot tos Eiropā pieņemtajiem standartiem.

 

Tad runāja valsts ieņēmumu valsts ministre Aija Poča par Ministru kabinetā apstiprināto līgumprojektu par kopējo Baltijas valstu tranzīta procedūru:

— Baltijas valstu premjeru tikšanās laikā mūsu premjeram ir paredzēts parakstīt šo līgumu, kura projektu šodien apstiprināja Ministru kabinetā un kurš vēlāk jāratificē Saeimā. Līgumprojekts paredz kopēju tranzītprocedūru, kas ir līdzīga Eiropas Savienības valstu kopējai tranzītprocedūrai, kā arī Transporta konvencijai. Šobrīd līgumprojekts ir paredzēts tikai autotransportam. Tas paredz ar vienu muitas deklarāciju, vienu dokumentu atļaut pārvadāt preces cauri visām Baltijas valstīm. Līgums ir ļoti apjomīgs, sastāv no līguma teksta un četriem pielikumiem. Tajos noteikts, kā tiek pieņemti galvojuma dokumenti, kādai jābūt galvojuma uzskaites kārtībai, saistību atzīšanai utt. Ir paredzēts, ka līgums stāsies spēkā no 1999. gada janvāra. Tātad pēc parakstīšanas vēl pusgads ir paredzēts līguma ieviešanai. Ja līgums nebūs ratificēts kādā no valstīm, tad tas stāsies spēkā mēnesi pēc ratificēšanas attiecīgajā valstī. Baltijas muitas apakškomitejai ir tiesības izstrādāt izmaiņas šajā līgumā, jo darbs bija ļoti sarežģīts, šos dokumentus saskaņojot triju Baltijas valstu starpā.

Nākamais ir jautājums par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas ir saistīti ar ministriju darbinieku komandējumu apmaksu — tie ir Ministru kabineta 1996. gada 25. jūnija noteikumi Nr. 233.

Dzīve iet uz priekšu, viss kļūst dārgāks. Noteikumos paredzētās apmaksas, tai skaitā naktsmītņu apmaksas, ir nepietiekamas, tādēļ tika izdarīti šie grozījumi. Latvijā dienas nauda ir noteikta divu latu apmērā, naktsmītne Rīgā varēs maksāt 20 latus, citās apdzīvotās vietās — 15 latus dienā. Ir pārskatīta komandējuma nauda citās Eiropas un pasaules valstīs, par pamatu ņemot ANO noteiktos izcenojumus. Atsevišķos gadījumos augstām amatpersonām, kurām pēc protokola ir jādzīvo atbilstošās viesnīcās, arī jaunie izcenojumi ir nepietiekami. Šim gadam ir nepieciešami 70 000 latu, kuri netiek iedalīti papildus no budžeta, tie ir jāatrod ministrijām pašām.

Šodien tika akceptēts vēl viens līgumprojekts, kas skar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas sadarbību muitas lietās. Tas ir tipveida līgums, kādu mēs jau esam noslēguši ar ļoti daudzām valstīm. Šobrīd šo līgumu ir parafējušas abas puses. Atšķirībā no citiem līgumiem te iekļauts pants, kas nosaka, ka Latvija un Krievija savstarpēji atzīs dokumentus, kas ir latviešu un krievu valodā. Latvijas puse ir gatava parakstīt šo līgumu.

Šodien Ministru kabinets apstiprināja arī grozījumus likumā par humānās palīdzības sūtījumiem. Tas neparedz to organizāciju sarakstu, kurām ir tiesības saņemt humāno palīdzību. Visas organizācijas, kuras saņem Finansu ministrijas atļauju, ir tiesīgas saņemt humāno palīdzību.

 

Tad runāja zemkopības ministrs Andris Rāviņš par lauksaimniecības statūtsabiedrību likvidācijas pabeigšanu un nodokļu parādu dzēšanu:

— Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā pabeidzama lauksaimniecības statūtsabiedrību likvidācija un nodokļu parādu dzēšana. Tas attiecas uz statūtsabiedrībām, kuras ir likvidētas un līdz 1996. gada 1. janvārim izslēgtas no Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra, bet kurām ir nodokļu parāds, kā arī uz statūtsabiedrībām, kuras pieņēmušas lēmumu par likvidāciju un to uzsākušas līdz 1996. gada janvārim, bet nav to pabeigušas nerealizētu pamatkapitāla līdzekļu dēļ.

Dina Gailīte, Rūta Jaksona,

"LV" informācijas redaktores

Pēc ieraksta "LV" diktofonā

valdības namā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!