Ministru kabineta noteikumi Nr.310
Rīgā 1998.gada 18.augustā (prot. Nr.45 18.§)
Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbu un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas izdevumu finansēšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta 3.punktu
1. Šie noteikumi nosaka Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbu un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas izdevumu finansēšanas kārtību, lai ierobežotu Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu eroziju hidroelektrostaciju darbības ietekmes zonā un uzturētu ekspluatācijas kārtībā Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būves.
2. Sākot ar 1998.gada 1.jūliju atbilstoši likumā "Par vides aizsardzību" un Civillikuma 1779.pantā noteiktajām prasībām, kā arī elektroenerģijas ražošanas licences nosacījumiem privatizējamā valsts akciju sabiedrība "Latvenergo" 2% no ieņēmumiem, kas gūti, realizējot Daugavas hidroelektrostaciju saražoto elektroenerģiju, paredz to izdevumu segšanai, kuri saistīti ar Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbiem un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatāciju šo noteikumu pielikumā minētajās pilsētās un pagastos, kā arī inženieraizsardzības būvēs.
3. Mēneša laikā pēc pārskata ceturkšņa privatizējamā valsts akciju sabiedrība "Latvenergo" ieskaita šo noteikumu 2.punktā minētos līdzekļus bezpeļņas organizācijas valsts uzņēmuma "Vides projekti" kontā.
4. Bezpeļņas organizācija valsts uzņēmums "Vides projekti":
4.1. veic Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas darbu pasūtītāja pienākumus;
4.2. nosaka vides sakārtošanas veidu un veicamo darbu apjomu un aprēķina nepieciešamās izmaksas;
4.3. līdz kārtējā gada 1.oktobrim iesniedz paredzamo darbu izmaksas saskaņošanai privatizējamajā valsts akciju sabiedrībā "Latvenergo".
5. Energoapgādes un regulēšanas padome katru gadu, apstiprinot privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvenergo" aprēķinātos tarifus, ietver tajos Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbu un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas izmaksas.
6. Bezpeļņas organizācija valsts uzņēmums "Vides projekti" katra gada pirmā ceturkšņa laikā iesniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Energoapgādes regulēšanas padomē pārskatu par iepriekšējā gadā veiktajiem darbiem un līdzekļu izlietojumu.
7. Ekonomikas ministrs apstiprina Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas darbu koordinēšanas un līdzekļu izlietojuma noteikšanas komisiju. Minētās komisijas sastāvā ir komisijas priekšsēdētājs — bezpeļņas organizācijas valsts uzņēmuma "Vides projekti" direktors — un komisijas locekļi:
7.1. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis;
7.2. Zemkopības ministrijas pārstāvis;
7.3. privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvenergo" pārstāvis;
7.4. Rīgas rajona pašvaldības pārstāvis;
7.5. Ogres rajona pašvaldības pārstāvis;
7.6. Aizkraukles rajona pašvaldības pārstāvis;
7.7. Jēkabpils rajona pašvaldības pārstāvis.
Ministru prezidents G.Krasts
Ekonomikas ministrs L.Strujevičs
Pielikums
Ministru kabineta
1998.gada 18.augusta noteikumiem Nr.310
Pilsētas un pagasti, kas atrodas Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastos, un Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būves
I. Pilsētas un pagasti, kas atrodas Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastos
1. Rīgas rajonā:
1.1. Daugmales pagasts;
1.2. Ķekavas pagasts;
1.3. Salaspils lauku teritorija;
1.4. Salaspils pilsēta.
2. Ogres rajonā:
2.1. Birzgales pagasts;
2.2. Ikšķiles lauku teritorija;
2.3. Jumpravas pagasts;
2.4. Ķeguma lauku teritorija;
2.5. Ķeguma pilsēta;
2.6. Lielvārdes lauku teritorija;
2.7. Lielvārdes pilsēta;
2.8. Ogresgala pagasts;
2.9. Ogres pilsēta;
2.10. Rembates pagasts;
2.11. Tīnūžu pagasts.
3. Aizkraukles rajonā:
3.1. Aizkraukles pagasts;
3.2. Aizkraukles pilsēta;
3.3. Jaunjelgavas pilsēta;
3.4. Jaunjelgavas lauku teritorija;
3.5. Skrīveru pagasts;
3.6. Sērenes pagasts;
3.7. Kokneses pagasts;
3.8. Klintaines pagasts;
3.9. Pļaviņu pilsēta;
3.10. Staburaga pagasts;
3.11. Seces pagasts.
4. Jēkabpils rajonā:
4.1. Krustpils pagasts;
4.2. Sēlpils pagasts;
4.3. Salas pagasts līdz Prižu krācēm.
II. Rīgas HES ūdenskrātuves inženieraizsardzības būves
5. Astoņas sūkņu stacijas (Ogre-1, Ogre-2, Ogre-4, Ciemupe, Ikšķile-1, Ikšķile-2, Tome un Spolītes).
6. Ūdenskrātuves dambis 8,4 km garumā (Ogre-1 — 0,9 km, Ogre-2 — 2,7 km, Ciemupe — 0,5 km, Ikšķile-1 — 1,1 km, Ikšķile-2 — 2,5 km un Tome — 0,7 km).
7. Dziļās drenāžas 10,8 km garumā (Ogre-1 — 2,9 km, Ogre-2 — 0,8 km, Ogre-4 — 0,5 km, Ikšķile-1 — 3,1 km un Ikšķile-2 — 3,5 km) ar 296 akām.
Ekonomikas ministrs L.Strujevičs