• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 31. augusta noteikumi Nr. 331 "Valsts metroloģiskās inspekcijas nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.09.1998., Nr. 252 https://www.vestnesis.lv/ta/id/49572

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 332

Nacionālās metroloģijas padomes nolikums

Vēl šajā numurā

03.09.1998., Nr. 252

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 331

Pieņemts: 31.08.1998.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

  Ministru kabineta noteikumi Nr. 331

Rīgā 1998.gada 31.augustā (prot. Nr. 47, 7.§)

Valsts metroloģiskās inspekcijas nolikums

Izdoti saskaņā ar likuma "Par mērījumu vienotību" 15.pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Valsts metroloģiskā inspekcija (turpmāk - Inspekcija) ir Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esoša valsts civiliestāde, kas veic valsts metroloģisko uzraudzību reglamentētās metroloģijas jomā.

2. Inspekcija ir juridiska persona, un tai ir zīmogs ar papildinātā Latvijas Republikas valsts mazā ģerboņa attēlu un pilnu Inspekcijas nosaukumu, kā arī budžeta konts Valsts kases norēķinu centrā.

3. Inspekcijas finansu līdzekļus veido dotācijas no valsts pamatbudžeta vispārējiem ieņēmumiem.

4. Inspekcijas darbs tiek organizēts saskaņā ar Inspekcijas iekšējās kārtības noteikumiem, kurus apstiprina ekonomikas ministrs.

II. Inspekcijas funkcijas  

5. Inspekcijas funkcijas ir uzraudzīt:

5.1. mērvienību un to apzīmējumu pareizu lietošanu;

5.2. mērīšanas līdzekļu verificēšanas periodiskuma un ekspluatācijas noteikumu ievērošanu;

5.3. mērīšanas līdzekļu tipa apstiprināšanas noteikumu ievērošanu, kā arī mērīšanas līdzekļu realizācijas un remonta noteikumu ievērošanu;

5.4. mērīšanas procesu pareizu izpildi;

5.5. mērījumu rezultātu pareizu noformēšanu;

5.6. realizācijai paredzēto fasēto preču norādītā daudzuma un tā apzīmējuma atbilstību tehnisko noteikumu un standartu prasībām.

6. Inspekcija fiziskajām un juridiskajām personām sniedz informāciju par likumu un citu normatīvo aktu piemērošanu reglamentētās metroloģijas jomā.

7. Inspekcija sadarbojas ar citām institūcijām, kuras veic uzraudzību un kontroli jomās, kas saistītas ar reglamentēto metroloģiju.

III. Inspekcijas tiesības un pienākumi

8. Inspektoriem, uzrādot dienesta apliecību, ir tiesības savas kompetences ietvaros:

8.1. bez speciālas atļaujas, maksas un citiem ierobežojumiem netraucēti apmeklēt ražošanas, tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas uzņēmumus (uzņēmējsabiedrības), lai veiktu pārbaudes vietās, kur lieto, izgatavo, remontē vai realizē mērīšanas līdzekļus;

8.2. pieprasīt un bez maksas saņemt no valsts un pašvaldību institūcijām nepieciešamo informāciju, lai nodrošinātu inspekcijas uzdevumu izpildi;

8.3. netraucēti veikt uzraudzības funkcijas saskaņā ar likumu "Par mērījumu vienotību" un šo nolikumu;

8.4. sastādīt pārbaudes aktus un administratīvos protokolus par normatīvo aktu pārkāpumiem reglamentētās metroloģijas jomā, saukt vainīgās personas pie administratīvās atbildības, uzlikt administratīvos sodus un ieskaitīt iekasētās naudas summas valsts budžetā;

8.5. likumos un citos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izteikt brīdinājumus un dot norādījumus uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) vadītājiem, citām amatpersonām un darbiniekiem, kā arī fiziskajām personām un pieņemt lēmumus par attiecīgo likumu un normatīvo aktu prasību pārkāpumiem;

8.6. lai nodrošinātu Inspekcijas amatpersonu pienākumu izpildi, ja nepieciešams, pieaicināt policijas vai citu tiesībaizsardzības institūciju darbiniekus.

9. Inspekcijas amatp ersonu pienākums ir pieprasīt no fiziskajām un juridiskajām personām, lai tiktu novērsti pārkāpumi reglamentētās metroloģijas jomā.

10. Inspekcijas amatpersonu un darbinieku amata pienākumus nosaka saskaņā ar amatu aprakstiem un darba līgumiem.

IV. Inspekcijas atbildība

11. Inspekcijas amatpersonām aizliegts izpaust juridisko un fizisko personu komercnoslēpumus, kas tām kļuvuši zināmi, pildot dienesta pienākumus.

12. Inspekcijas amatpersonas par savas rīcības un lēmumu tiesiskumu atbild likumos un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

V. Inspekcijas struktūra

13. Inspekcijas priekšnieka kandidatūru pēc ekonomikas ministra ieteikuma apstiprina Ministru kabinets, un Inspekcijas priekšnieku ieceļ amatā un atbrīvo no amata ekonomikas ministrs.

14. Inspekcijas amatpersonas ir ierēdņi (ierēdņu kandidāti), kurus ieceļ amatā un atbrīvo no amata saskaņā ar likumu "Par valsts civildienestu".  

15. Inspekcijas priekšnieks:

15.1. organizē un vada Inspekcijas darbu, kā arī atbild par tās uzdevumu izpildi;

15.2. atbild par Inspekcijas finansu līdzekļu izlietošanu noteiktajā kārtībā un atbilstoši paredzētajiem mērķiem;

15.3. izdod Inspekcijas amatpersonām un darbiniekiem saistošus rīkojumus;

15.4. pieņem darbā un atbrīvo no darba Inspekcijas darbiniekus;

15.5. slēdz darba līgumus;

15.6. izskata iesniegumus un sūdzības par Inspekcijas amatpersonu rīkojumiem un pieņemtajiem lēmumiem un, ja nepieciešams, izdara tajos grozījumus vai atceļ tos;

15.7. bez īpaša pilnvarojuma pārstāv Inspekciju.  

16. Inspekcijas amatpersonu brīdinājumus, rīkojumus un lēmumus var pārsūdzēt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.  

17. Sūdzības iesniegšana neatbrīvo no Inspekcijas amatpersonas brīdinājuma, norādījuma vai lēmuma izpildes, izņemot gadījumus, kad attiecīgais brīdinājums, norādījums vai lēmums tiek apturēts ar sūdzības izskatītāja lēmumu.  

Ministru prezidents G.Krasts

Ekonomikas ministrs L.Strujevičs

 

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!