• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Blērs "iesaista" Putinu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.04.2000., Nr. 145/147 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5072

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

"Cer, ka ES palīdzēs cīņā pret korupciju Latvijā"

Vēl šajā numurā

26.04.2000., Nr. 145/147

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Blērs "iesaista" Putinu"

"Ņezavisimaja gazeta"

— 2000.04.18.

Krievijas prezidents izteicies par to, ko darīt, ja Rietumi mums draud.

Putins neslēpj, ka no visiem Rietumu līderiem viņš izceļ Lielbritānijas premjeru Toniju Blēru — lielākoties tāpēc, ka viņš … "pasniedza palīdzības roku Krievijai, kas nedrīkst palikt nepamanīts". … Ass Maskava — Parīze — Berlīne tiek nomainīta ar sadarbību Maskava — Londona. Blērs izrādījās priekšgalā, kaut arī tāpat kā pārējie neatbalsta Krievijas valdības rīcību Čečenijā.

Londona apspriež nesaskaņas, uztver problēmu konstruktīvi, ar to saglabājot iespēju ietekmēt Maskavas pozīciju.

Tonijs Blērs saka: "Es varu saprast Krievijas nepieciešamību atbildēt uz ekstrēmistu un teroristu spēka draudiem, taču tikpat skaidrs ir arī tas, ka šajā sakarā pieņemtajiem mēriem jābūt proporcionāliem un jāatbilst pasaules saistībām. Nevar iztikt bez politiskā dialoga. Es domāju, ka labākais paņēmiens ir Krievijai paskaidrot to, ka jāņem vērā šīs starptautiskās sabiedrības bažas, labākais ir tās iesaistīšana, nevis izolācija".

Kopumā vizītes atmosfēra ir pietiekami konstruktīva … Pārējiem Rietumu līderiem būtībā ir liegta iespēja konstruktīva dialoga veikšanai ar Maskavu.

"ŅG" korespondentam Putins paskaidroja galvenos ārpolitikas mērķus šādi: ja Rietumi mums draud, ja baida ar sankcijām un izolāciju, tad mēs esam spiesti pagriezties pret Austrumiem. Turklāt Rietumi izmanto to pašu politiku arī pret tām valstīm, kas objektīvi varētu kļūt mūsu sabiedrotie. Nav grūti iedomāties, ka runa pirmām kārtām ir par Ķīnu un Indiju. Neko nevajag ignorēt, galvenais, lai sabiedrotie nebūtu mākslīgi, tad sadarbība uz kopēju ārēju draudu pamata ir pilnīgi iespējama.

Dmitrijs Gornostajevs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!