• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 15. decembra noteikumi Nr. 456 "Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.12.1998., Nr. 375/380 https://www.vestnesis.lv/ta/id/50949

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.457

Dzelzceļa aizsargjoslu noteikšanas metodika

Vēl šajā numurā

18.12.1998., Nr. 375/380

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 456

Pieņemts: 15.12.1998.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr. 456

Rīgā 1998.gada 15.decembrī (prot. Nr. 67, 5.§)

Noteikumi par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par autoceļiem" 5., 14. un 19.pantu un Ceļu satiksmes likuma 8.panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ceļu pārvaldītājs uz valsts autoceļiem un pašvaldību ceļiem aizliedz vai ierobežo transportlīdzekļu satiksmi, lai aizsargātu autoceļus, kā arī kārtību, kādā pašvaldību, uzņēmumu un māju ceļi pievienojami valsts autoceļiem.

2. Transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi vai ierobežojumi uz valsts autoceļiem un pašvaldību ceļiem pieļaujami:

2.1. klimatisko apstākļu dēļ, lai novērstu autoceļu bojājumus;

2.2. autoceļa bojājumu dēļ, ja tie apdraud transportlīdzekļu satiksmes drošību;

2.3. laikā, kad tiek veikti atsevišķu autoceļa posmu būvniecības, rekonstrukcijas un uzturēšanas darbi;

2.4. laikā, kad ceļu zemes nodalījuma joslā tiek izbūvētas komunikācijas;

2.5. laikā, kad notiek organizēti publiski pasākumi;

2.6. laikā, kad notiek gājieni un piketi, — saskaņā ar likumu "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem".

II. Transportlīdzekļu satiksmes aizliegšana vai ierobežošana

3. Lēmumu par transportlīdzekļu satiksmes aizliegšanu pieņem:

3.1. attiecībā uz valsts autoceļiem — valsts ceļu dienests;

3.2. attiecībā uz pašvaldību ceļiem — attiecīgā pašvaldība;

3.3. ārkārtējos gadījumos — Valsts policija (bez saskaņošanas ar ceļu pārvaldītāju).

4. Lēmumu par transportlīdzekļu satiksmes ierobežošanu pieņem:

4.1. attiecībā uz valsts autoceļiem — valsts ceļu dienests;

4.2. attiecībā uz pašvaldību ceļiem — attiecīgā pašvaldība;

4.3. ārkārtējos gadījumos — Valsts policija (bez saskaņošanas ar ceļu pārvaldītāju).

5. Informāciju par to, ka uz valsts autoceļiem vai pašvaldību ceļiem tiek aizliegta vai ierobežota transportlīdzekļu satiksme, attiecīgais ceļu pārvaldītājs desmit dienas pirms aizlieguma vai ierobežojuma stāšanās spēkā publicē laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", kā arī attiecīgajā vietējā laikrakstā, norādot autoceļa posmu, ierobežojuma veidu, termiņu un kontakttālruni.

6. Ja transportlīdzekļu satiksme tiek slēgta vai ierobežota, veicami pasākumi, kas noteikti normatīvajos aktos par darba vietu aprīkošanu uz Latvijas ceļiem un ielām un kurus nodrošina:

6.1. šo noteikumu 2.1., 2.2., 2.3. un 2.4.apakšpunktā minētajos gadījumos — būvuzņēmējs, kas no ceļu pārvaldītāja saņēmis būvatļauju veikt būvdarbus ceļu zemes nodalījuma joslā;

6.2. šo noteikumu 2.5. un 2.6.apakšpunktā minētajos gadījumos — pasākuma organizētājs.

7. Lai uz valsts autoceļiem vai pašvaldību ceļiem varētu organizēt publiskus pasākumus, nepieciešama ceļu pārvaldītāja rakstiska atļauja.

8. Publiskā pasākuma organizētājs ne vēlāk kā 30 dienas pirms pasākuma norises iesniedz ceļu pārvaldītājam rakstisku pieteikumu, kurā norāda pasākuma nosaukumu, norises datumu un laiku, autoceļa nosaukumu un posmus, kur paredzēts rīkot pasākumu, transportlīdzekļu satiksmes organizācijas shēmu, organizētāja vārdu un uzvārdu vai juridiskās personas nosaukumu, adresi un kontakttālruni, kā arī garantē autoceļa sakārtošanu pēc pasākuma. Publiskā pasākuma organizētājs — juridiskā persona — ceļa pārvaldītā j am uzrāda juridisko statusu apliecinošus dokumentus, bet fiziskā persona — personu apliecinošu dokumentu.

9. Ceļu pārvaldītājs 10 dienu laikā izskata šo noteikumu 8.punktā minēto pieteikumu un rakstiski informē pieteikuma iesniedzēju par pieņemto lēmumu un transportlīdzekļu satiksmes slēgšanas vai ierobežošanas nosacījumiem.

10. Transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētajos gadījumos neattiecas uz operatīvajiem transportlīdzekļiem.

11. Transportlīdzekļu satiksmes aizliegumu vai ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policijas Ceļu policijas pārvalde un attiecīgais ceļu pārvaldītājs.

12. Transportlīdzekļiem, kuru tehniskie rādītāji (pilna masa, slodze uz asīm, gabarīti un citi) pārsniedz attiecīgajam autoceļam noteiktos normatīvus, nepieciešama attiecīgā ceļu pārvaldītāja rakstiska atļauja satiksmei pa autoceļu.

13. Lai saņemtu atļauju pārvadājumiem ar šo noteikumu 12.punktā minētajiem transportlīdzekļiem, transportlīdzekļa īpašnieks ne vēlāk kā 10 dienas pirms pārvadājuma veikšanas iesniedz attiecīgajam ceļu pārvaldītājam rakstisku pieteikumu, kurā norāda pārvadājuma laiku, detalizētu maršrutu, tos transportlīdzekļa tehniskos rādītājus, kuri pārsniedz attiecīgajam autoceļam noteiktos normatīvus, kā arī transpor t līdzekļa īpašnieka — juridiskās personas — nosaukumu, adresi un kontakttālruni.

14. Ceļu pārvaldītājs piecu dienu laikā izskata šo noteikumu 13.punktā minēto pieteikumu un rakstiski informē pieteikuma iesniedzēju par pieņemto lēmumu un pārvadājuma veikšanas nosacījumiem.

15. Ceļu pārvaldītājam kopīgi ar Valsts policijas Ceļu policijas pārvaldi ir tiesības nosvērt transportlīdzekļus, lai noteiktu to pilnu masu un slodzi uz asīm, kā arī pārbaudīt transportlīdzekļu gabarītu un citu tehnisko rādītāju atbilstību noteiktajiem normatīviem.

III. Pašvaldību, uzņēmumu un māju ceļu pievienošana valsts autoceļiem

16. Lai pašvaldību, uzņēmumu un māju ceļus (turpmāk — ceļi) pievienotu valsts autoceļiem, ieinteresētā persona iesniedz valsts ceļu dienestā rakstisku pieteikumu un shēmu, kurā norādīts valsts autoceļa nosaukums un ceļa pievienojuma valsts autoceļam (turpmāk — ceļa pievienojums) atrašanās vieta.

17. Valsts ceļu dienests 15 dienu laikā izskata šo noteikumu 16.punktā minēto pieteikumu un izsniedz pieteikuma iesniedzējam tehniskos noteikumus ceļa pievienošanai valsts autoceļam.

18. Ceļu pārvaldītājs nodrošina ceļa pievienojuma būvprojektēšanu, būvprojektu saskaņošanu ar valsts ceļu dienestu un būvniecības finansēšanu.

19. K ad ceļa pievienojums pieņemts ekspluatācijā, valsts ceļu dienests reģistrē to un vietā, kur ceļš pievienojas valsts autoceļam, uzstāda Latvijas valsts standarta LVS 77:1996 "Ceļa zīmes" prasībām atbilstošas ceļa zīmes.

20. Ceļa pievienojumu uztur tā īpašnieks. Satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus, kas atrodas valsts autoceļu zemes nodalījuma joslas robežās, uztur valsts ceļu dienests.

IV. Noslēguma jautājums

21. Valsts ceļu dienests līdz 2001.gada 1.janvārim pārbauda esošo ceļu pievienojumu valsts galvenajiem autoceļiem un 1.šķiras valsts autoceļiem atbilstību tehniskajiem noteikumiem un transportlīdzekļu satiksmes drošības prasībām, kā arī izstrādā programmu minēto ceļu pievienojumu sakārtošanai.

Ministru prezidents V.Krištopans

Ministru prezidenta biedrs, satiksmes ministrs A.Gorbunovs

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!